WebEx ve TelePresence Outlook Entegrasyonu Genel Görünümü

Document created by Cisco Localization Team on Dec 20, 2016Last modified by Cisco Localization Team on Jun 15, 2017
Version 6Show Document
 • View in full screen mode

 

WebEx ve TelePresence Outlook Entegrasyonu


TelePresence ile WebEx Hızlı Erişim Araçları, bilgisayarınızda çeşitli uygulamalardan hızla toplantılar planlamanızı, başlatmanızı ve bunlara katılmanızı sağlayan araç setidir. Hızlı Erişim Araçları'nı yükledikten sonra, WebEx Hızlı Erişim Araçları paneli ve Microsoft Outlook, Microsoft Office, web tarayıcıları ve anlık ileti uygulamaları için entegrasyonlar elde edersiniz

Outlook'taki bu eklenti uygulaması, insanların WebEx Meeting Center veya TelePresence sistemi kullanarak katılmasını sağlayan WebEx ve TelePresence toplantısı planlamanız için kullanışlı bir yöntem sağlar. Outlook'ta bir WebEx ve TelePresence toplantısı planladıktan sonra, davetliler WebEx toplantısına katılım bağlantısını ve TelePresence toplantısına katılım bilgilerini içeren bir e-posta daveti alır.

Entegrasyonu kullanarak, yalnızca WebEx ve yalnızca TelePresence toplantıları da planlayabilirsiniz.

Toplantı planlarken, Outlook'un içinden insanları davet edebilir, TelePresence odalarını veya sistemlerini ayırabilir ve görüntülü çağrı katılımcıları ekleyebilirsiniz. Toplantıya davet ettiğiniz katılımcıların, toplantıya katılmak için WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı veya Outlook entegrasyonunu kullanmasına gerek yoktur.


Not


WebEx ve TelePresence entegrasyonunu, yalnızca bu özellik hem WebEx sitenizde hem de hesabınızda etkinse kullanabilirsiniz.


Site yöneticiniz sizin için hem WebEx ve TelePresence toplantılarını, hem de Meeting Center video konferanslarını etkinleştirmişse Meeting Center video konferanslarını planlamak için yalnızca WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı kullanabileceksiniz. WebEx ve TelePresence toplantıları planlayamayacaksınız.

Entegrasyon, Outlook'tan aşağıdakilere de hızlı erişim sağlar:

 •    

  WebEx hesabı ayarlarınız

     

 •    

  WebEx sitenizdeki başka bir toplantı sahibine planlama izni verebileceğiniz Tercihler sayfanız

     

 •    

  Planlama yapmadan anında yalnızca WebEx toplantısı veya yalnızca WebEx Kişisel Toplantı Odası toplantısı başlatmanıza imkan tanıyan Toplantıyı Şimdi Başlat düğmesi

      

  Entegrasyon, toplantılarınızın güvenliğini sağlamak amacıyla WebEx sitenize gönderdiği ve buradan aldığı tüm veriler için 128 bit SSL (Güvenli Yuva Katmanı) şifreleme kullanır.

     


Not


  
 • WebEx ve TelePresence entegrasyonunu kullandığınızda, Kişisel Toplantı Odası toplantılarınız olabilir, ancak kullanıcılar yalnızca WebEx'i kullanarak katılabilir. Kişisel Toplantı Odası toplantıları, şu anda kullanıcıların TelePresence sisteminden katılmasını desteklememektedir.

   

 • WebEx ve TelePresence kullanıcıları olmayan kullanıcılara yönelik WebEx Outlook Entegrasyonu hakkında bilgi için Windows için WebEx Outlook Entegrasyonu Kullanıcı Kılavuzu'na bakın.

   

   

WebEx and TelePresence ile CMR Karma Toplantısı nedir?

TelePresence İş Birliği Toplantı Odaları (CMR) Karma entegrasyonu olan WebEx Hızlı Erişim Araçları, Cisco WebEx Meeting Center ve Cisco TelePresence'ın ortak bir toplantıda birlikte çalışmasını sağlar.  

   

CMR Karma toplantısı sırasında, hem WebEx hem de TelePresence katılımcılarının canlı videosunu görebilirsiniz.  

   

WebEx toplantısındaki katılımcı listesinde, TelePresence katılımcıları tek bir toplu etiket olan "TelePresence sistemleri" etiketiyle gösterilir. TelePresence sistemindeki katılımcı listesi, her bir bireysel WebEx katılımcısını gösterir.  

   

TelePresence katılımcısı VGA veya HDMI kablosunu bir dizüstü bilgisayarına bağlayıp ekran paylaşımına başlarsa WebEx katılımcıları dahil tüm katılımcılar paylaşılan içeriği görebilir. WebEx sunucusu paylaşıma başlarsa TelePresence katılımcıları dahil tüm katılımcılar paylaşılan içeriği görebilir.  

   

CMR Karma toplantıları için video, ses, paylaşım, sohbet ve anket kaydedebilirsiniz. WebEx toplantınızda her zamanki gibi Kaydet'e basın; kayıtlarınız My WebEx bölümündeki Dosyalarım > Kayıtlı Toplantılarım listesinde görünecektir. CMR Karma toplantısı kayıtları MP4 formatındadır. Video 360 p'de kaydedilir.  

Araç Çubuğu Seçenekleri için WebEx Outlook Entegrasyonu

WebEx Hızlı Erişim Araçları yüklendikten sonra, Microsoft Outlook penceresinde WebEx entegrasyonu araç çubuğu görünür.

Aşağıda, WebEx entegrasyonu araç çubuğu düğmeleri açıklanmaktadır.

 • Toplantıyı Şimdi Başlat: Anlık toplantı veya Kişisel Toplantı Odası toplantısı başlatır. Bu, önceden planlamak zorunda kalmadan istediğiniz zaman başlatabileceğiniz bir toplantıdır. Varsayılan olarak, anlık toplantılar Kişisel Toplantı Odanızda tutulur. Kişisel Toplantı Odanızı anlık toplantılar için kullanmak istemiyorsanız Tercihlerinizdeki "Toplantıyı Şimdi Başlat" Ayarlarından Tüm anlık toplantılarım için Kişisel Toplantı Odasını kullan seçeneğini kapatın.

   

 • Toplantı Planla Menüsü: Outlook'ta WebEx araç çubuğundan Toplantı Planla menüsünün seçilmesi aşağıdaki seçenekleri sağlar:

   

  • WebEx ve TelePresence Toplantısı Planla: WebEx ve TelePresence toplantısı, yalnızca WebEx toplantısı veya yalnızca TelePresence toplantısı planlamak için bu seçeneği seçin.

    

  • Kişisel Toplantı Odası Toplantısı Planla: Kişisel Toplantı Odanızda toplantı planlamak için bunu seçin.

    

  • Tercihler: WebEx Hızlı Erişim Araçları için Tercihler iletişim kutusunu açar

    

  • Hakkında: Sürüm numarasını ve WebEx Outlook entegrasyonu hakkındaki lisans ve patent bilgilerini görüntülemenizi sağlar.

    

  • Daha fazla: Daha fazla menüsünü seçerek şu öğelere erişebilirsiniz:

    

   • Toplantı Şablonları: WebEx sitenizde siz veya site yöneticiniz tarafından kaydedilen şablonları görüntülemenizi sağlar. Şablonlar toplantı ayarlarını içerir. İhtiyaçlarınızı karşılayan şablonu seçebilirsiniz. Toplantı şablonları, yalnızca site yönetim ayarları toplantı sahiplerinin Outlook şablonlarını kullanmasına izin veriyorsa kullanılabilir.

     

   • Planlama İzni Ayarla: WebEx siteniz üzerinde, sizin adınıza toplantı planlayacak veya düzenleyecek bir temsilci atayabileceğiniz My WebEx > Planlama Seçenekleri sayfasını açar.

     

   • Kişisel Konferans Toplantısını Başlat: Bir Kişisel Konferans Toplantısı başlatmak için bunu seçin.

     

   • Toplantılarım: Planlanmış WebEx toplantılarınızı görüntüleyebileceğiniz WebEx Hızlı Erişim Araçları panelini açar.

     

   • WebEx Sitesine Git: WebEx sitenizi açar.

     

   • Yardım: WebEx Outlook Entegrasyonunu kullanarak talimatları aramanızı sağlar.

     

   • Güncellemeleri Kontrol Et: Hızlı Erişim Araçları'nın en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı veya güncellenmiş bir sürümü indirip indiremeyeceğinizi kontrol eder.

     

WebEx Hızlı Erişim Araçları Paneli

Ayarlarınıza bağlı olarak, WebEx Hızlı Erişim Araçları paneli masaüstünüzde zaten açık olabilir. Açık değilse şunları yaparak açabilirsiniz:

 • Windows görev çubuğundan WebEx Hızlı Erişim Araçları simgesini seçin.

   

 • Windows Başlat menüsünden WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı seçin.

   

 • Windows masaüstünüzden WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı seçin.

   


Not


Site ayarlarınıza bağlı olarak, Hızlı Erişim Araçları paneli veya Hızlı Erişim Araçları seçeneklerinin bazıları kullanılabilir olmayabilir.


WebEx Hızlı Erişim Araçları Paneli, şunlara erişim sağlar:

 • Ayarlar:            Ayarlar simgesini seçerek şu özelliklerin olduğu bir menü açabilirsiniz:

   

  • Tercihler: WebEx Hızlı Erişim Araçları için Tercihler iletişim kutusunu açar.

    

  • Yardım: Yardım Merkezi web sitesini açar.

    

  • Hakkında: Sürüm numarası ile lisans ve patent bilgilerini gösterir.

    

  • Güncellemeleri Kontrol Et: Hızlı Erişim Araçları'nın en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı veya güncellenmiş bir sürümü indirip indiremeyeceğinizi kontrol eder.

    

  • Sorun Raporu Gönder: Bir sorunu bildirmek için destek birimine gönderebileceğiniz bir e-posta iletisi hazırlar.

    

  • Çıkış: WebEx Hızlı Erişim Araçlarından çıkmak için bu öğeyi seçin.

    

 • Toplantı ara: Bir toplantı aramak için isim, e-posta adresi, toplantı numarası, anahtar sözcük veya toplantı başlığı girebileceğiniz bir arama penceresi açmak için Ara simgesini seçin.

   

 • Toplantı planla: Microsoft Outlook Toplantı penceresini açmak ve bir WebEx, Kişisel Toplantı Odası veya Kişisel Konferans toplantısı planlamak için Planla simgesini seçin.

   

 • Bir toplantı başlat: Anlık toplantı başlatmak için Toplantı Başlat'ı seçin. Varsayılan olarak, anlık toplantılar Kişisel Toplantı Odanızda tutulur. Kişisel Toplantı Odanızı anlık toplantılar için kullanmak istemiyorsanız Tercihlerinizdeki "Toplantıyı Şimdi Başlat" Ayarlarından Tüm anlık toplantılarım için Kişisel Toplantı Odasını kullan seçeneğini kapatın

   

 •           Toplantılarım listenizi görüntüleme: İlgili gün için yaklaşan toplantılarınızı görüntülemek için daha fazla öğesini seçin. Toplantım listesinden şunları yapabilirsiniz:
  • Zamanı gelen toplantılarınızı başlatmak veya katılmak için Başlat veya Katıl'ı seçebilirsiniz.

    

  • Önceki veya sonraki güne geçmek için < veya > karakterlerini kullanabilirsiniz

    

  •           Takvim simgesini seçerek görüntüleyecek başka bir gün seçebilirsiniz.

    

  • Toplantı listesini yenilemek için Toplantı listesini yenile'yi seçebilirsiniz.

    


  Not


  Kişisel Toplantı Odası toplantıları ve diğer WebEx sitelerinde oluşturulmuş toplantılar, Toplantılarım listesinde görülmez.


 


Attachments

  Outcomes