WebEx ve TelePresence CMR Karma Outlook Entegrasyonu Genel Görünümü

Document created by Cisco Localization Team on Dec 20, 2016Last modified by Cisco Localization Team on Feb 8, 2017
Version 3Show Document
 • View in full screen mode
 

Genel Bakış

TelePresence ile WebEx Hızlı Erişim Araçları, bilgisayarınızda çeşitli uygulamalardan hızla toplantılar planlamanızı, başlatmanızı ve bunlara katılmanızı sağlayan araç setidir. Hızlı Erişim Araçları'nı yükledikten sonra, WebEx Hızlı Erişim Araçları paneli ve Microsoft Outlook, Microsoft Office, web tarayıcıları ve anlık ileti uygulamaları için entegrasyonlar elde edersiniz

Outlook'taki bu eklenti uygulaması, insanların WebEx Meeting Center veya TelePresence sistemi kullanarak katılmasını sağlayan CMR Karma toplantısı planlamanız için kullanışlı bir yöntem sağlar. Outlook'ta bir CMR Karma toplantısı planladıktan sonra, davetliler WebEx toplantısına katılım bağlantısını ve TelePresence toplantısına katılım bilgilerini içeren bir e-posta daveti alır.

Entegrasyonu kullanarak, yalnızca WebEx ve yalnızca TelePresence toplantıları da planlayabilirsiniz.

Toplantı planlarken, Outlook'un içinden insanları davet edebilir, TelePresence odalarını veya sistemlerini ayırabilir ve görüntülü çağrı katılımcıları ekleyebilirsiniz. Toplantıya davet ettiğiniz katılımcıların, toplantıya katılmak için WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı veya Outlook entegrasyonunu kullanmasına gerek yoktur.


Not


CMR Karma entegrasyonunu, yalnızca bu özellik hem WebEx sitenizde hem de hesabınızda etkinse kullanabilirsiniz.


Site yöneticiniz sizin için hem CMR Karma toplantılarını hem de video toplantılarını etkinleştirmişse video toplantılarını planlamak için yalnızca WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı kullanabileceksiniz. CMR Karma toplantıları planlayamayacaksınız.

Entegrasyon, Outlook'tan aşağıdakilere de hızlı erişim sağlar:

 •     

  WebEx hesabı ayarlarınız

      

 •     

  WebEx sitenizdeki başka bir toplantı sahibine planlama izni verebileceğiniz Tercihler sayfanız

      

 •     

  Planlama yapmadan anında yalnızca WebEx toplantısı veya yalnızca WebEx Kişisel Toplantı Odası toplantısı başlatmanıza imkan tanıyan Toplantıyı Şimdi Başlat düğmesi

       

  Entegrasyon, toplantılarınızın güvenliğini sağlamak amacıyla WebEx sitenize gönderdiği ve buradan aldığı tüm veriler için 128 bit SSL (Güvenli Yuva Katmanı) şifreleme kullanır.

      


Not


   
 • CMR Karma entegrasyonunu kullandığınızda, Kişisel Toplantı Odası toplantılarınız olabilir, ancak kullanıcılar yalnızca WebEx'i kullanarak katılabilir. Kişisel Toplantı Odası toplantıları, şu anda kullanıcıların CMR Karma entegrasyonu için TelePresence sisteminden katılmasını desteklememektedir.

   

 • CMR Karma kullanıcıları olmayan kullanıcılara yönelik WebEx Outlook Entegrasyonu hakkında bilgi için Windows için WebEx Outlook Entegrasyonu Kullanıcı Kılavuzu'na bakın.

   

    

WebEx and TelePresence ile CMR Karma Toplantısı

   

TelePresence İşbirliği Toplantı Odaları (CMR) Karma entegrasyonu olan WebEx Hızlı Erişim Araçları, Cisco WebEx Meeting Center ve Cisco TelePresence'ın ortak bir toplantıda birlikte çalışmasını sağlar.


Not


Bu seçenek, yalnızca CMR Karma entegrasyonu için siteniz ve hesabınız etkinleştirilirse kullanılabilir.


    

CMR Karma toplantısı sırasında, hem WebEx hem de TelePresence katılımcılarının canlı videosunu görebilirsiniz.

    

WebEx toplantısındaki katılımcı listesinde, TelePresence katılımcıları tek bir toplu etiket olan "TelePresence sistemleri" etiketiyle gösterilir. TelePresence sistemindeki katılımcı listesi, her bir bireysel WebEx katılımcısını gösterir.

    

TelePresence katılımcısı VGA veya HDMI kablosunu bir dizüstü bilgisayarına bağlayıp ekran paylaşımına başlarsa, WebEx katılımcıları dahil tüm katılımcılar paylaşılan içeriği görebilir. WebEx sunucusu paylaşıma başlarsa, TelePresence katılımcıları dahil tüm katılımcılar paylaşılan içeriği görebilir.

CMR Karma toplantıları için video, ses, paylaşım, sohbet ve anket kaydedebilirsiniz. WebEx toplantınızda her zamanki gibi Kaydet'i seçin; kayıtlarınız My WebEx bölümündeki Dosyalarım > Kayıtlı Toplantılarım listesinde görünecektir. CMR Karma toplantısı kayıtları MP4 biçimindedir. Video 360 p'de kaydedilir.

        

WebEx ve TelePresence CMR Karma Outlook Entegrasyonu Seçenekleri

   

TelePresence ile WebEx Hızlı Erişim Araçları yüklendikten sonra, CMR Karma entegrasyonu seçenekleri Outlook'ta görünür. Bir toplantı planladığınız sırada toplantı penceresinde planlama seçenekleri görülür.

    

Not


    

Siz ve siteniz CMR Karma entegrasyonu etkinleştirildiğinde, Outlook entegrasyonu arayüzünüz CMR Karma arayüzünün etkinleştirilmediği kullanıcılar için WebEx Outlook entegrasyonundan farklı görünür.

    
   

Aşağıdaki tabloda, entegrasyon seçenekleri açıklanmaktadır:

     
                   
       

Seçenekler       

       
       

Yapabilecekleriniz…       

       
       

Toplantı Planla

       
       

Aşağıdaki toplantıları planlama:

 • CMR Karma WebEx ve TelePresence toplantıları

   

 • Kişisel Toplantı Odası toplantıları dahil yalnızca WebEx toplantıları

   

 • Yalnızca TelePresence toplantıları

   

 • Kişisel Konferans veya Yalnızca Sesli toplantılar

   

Not      

CMR Karma kullanıcıları, şu anda Kişisel Toplantı Odasında TelePresence kaynaklarını kullanamaz. Yalnızca WebEx katılımcıları için Kişisel Toplantı Odası kullanabilirler

              
       

Hesap Ayarları

Not      

Outlook 2007'de, bu seçeneği görmek için WebEx düğmesindeki oku seçin. Outlook 2010, 2013 ve 2016'da, bu seçeneği görmek için Toplantı Planla düğmesindeki oku seçin.

              
       

          Hesap sekmesinde, WebEx sitenizin URL'si ve kullanıcı adınız ve parolanız gibi WebEx hesap bilgilerinizi düzenleyin.

       
       

Planlama İznini Ayarlama

Not      

Outlook 2007'de, bu seçeneği görmek için WebEx düğmesindeki oku seçin. Outlook 2010, 2013 ve 2016'da, bu seçeneği görmek için Toplantı Planla düğmesindeki oku seçin.

              
       

WebEx sitenizde My WebEx > Tercihler > Planlama Seçeneği sayfasını açar.

Bu sayfada, toplantı varsayılanlarını ayarlayabilir ve bir temsilciyi sizin adınıza toplantılar planlaması veya düzenlemesi için görevlendirebilirsiniz.

              
       

Toplantıyı Şimdi Başlat       

       
       

Toplantıyı önceden planlamak zorunda kalmadan istediğiniz zaman başlatabileceğiniz WebEx toplantısı olan anlık yalnızca WebEx toplantısı başlatın.

WebEx Ayarları iletişim kutusunun "Toplantıyı Şimdi Başlat" Ayarı sekmesinde Toplantıyı Şimdi Başlat ile başlattığınız anlık toplantılar için seçenekleri belirtebilirsiniz.

                     
       

Toplantı Seçenekleri       

       
       

Toplantı penceresinde, WebEx ve TelePresence planlama seçeneklerini göstermek veya gizlemek için Toplantı Seçenekleri düğmesini değiştirin.

       
    

WebEx Hızlı Erişim Araçları Paneli

Ayarlarınıza bağlı olarak, WebEx Hızlı Erişim Araçları paneli masaüstünüzde zaten açık olabilir. Açık değilse şunları yaparak açabilirsiniz:

 • Windows görev çubuğundan WebEx Hızlı Erişim Araçları simgesini seçin.

   

 • Windows Başlat menüsünden WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı seçin.

   

 • Windows masaüstünüzden WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı seçin.

   


Not


Site ayarlarınıza bağlı olarak, Hızlı Erişim Araçları paneli veya Hızlı Erişim Araçları seçeneklerinin bazıları kullanılabilir olmayabilir.


WebEx Hızlı Erişim Araçları Paneli, şunlara erişim sağlar:

 • Ayarlar:            Ayarlar simgesini seçerek şu özelliklerin olduğu bir menü açabilirsiniz:

   

  • Tercihler: WebEx Hızlı Erişim Araçları için Tercihler iletişim kutusunu açar.

    

  • Yardım: Yardım Merkezi web sitesini açar.

    

  • Hakkında: Sürüm numarası ile lisans ve patent bilgilerini gösterir.

    

  • Güncellemeleri Kontrol Et: Hızlı Erişim Araçları'nın en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı veya güncellenmiş bir sürümü indirip indiremeyeceğinizi kontrol eder.

    

  • Sorun Raporu Gönder: Bir sorunu bildirmek için destek birimine gönderebileceğiniz bir e-posta iletisi hazırlar.

    

  • Çıkış: WebEx Hızlı Erişim Araçlarından çıkmak için bu öğeyi seçin.

    

 • Toplantı ara: Bir toplantı aramak için isim, e-posta adresi, toplantı numarası, anahtar sözcük veya toplantı başlığı girebileceğiniz bir arama penceresi açmak için Ara simgesini seçin.

   

 • Toplantı planla: Microsoft Outlook Toplantı penceresini açmak ve bir WebEx, Kişisel Toplantı Odası veya Kişisel Konferans toplantısı planlamak için Planla simgesini seçin.

   

 • Bir toplantı başlat: Anlık toplantı başlatmak için Toplantı Başlat'ı seçin. Varsayılan olarak, anlık toplantılar Kişisel Toplantı Odanızda tutulur. Kişisel Toplantı Odanızı anlık toplantılar için kullanmak istemiyorsanız Tercihlerinizdeki "Toplantıyı Şimdi Başlat" Ayarlarından Tüm anlık toplantılarım için Kişisel Toplantı Odasını kullan seçeneğini kapatın

   

 •           Toplantılarım listenizi görüntüleme: İlgili gün için yaklaşan toplantılarınızı görüntülemek için daha fazla öğesini seçin. Toplantım listesinden şunları yapabilirsiniz:
  • Zamanı gelen toplantılarınızı başlatmak veya katılmak için Başlat veya Katıl'ı seçebilirsiniz.

    

  • Önceki veya sonraki güne geçmek için < veya > karakterlerini kullanabilirsiniz

    

  •           Takvim simgesini seçerek görüntüleyecek başka bir gün seçebilirsiniz.

    

  • Toplantı listesini yenilemek için Toplantı listesini yenile'yi seçebilirsiniz.

    


  Not


  Kişisel Toplantı Odası toplantıları ve diğer WebEx sitelerinde oluşturulmuş toplantılar, Toplantılarım listesinde görülmez.


 

Attachments

  Outcomes