Mac için WebEx Outlook Entegrasyonuna Giriş

Document created by Cisco Localization Team on Dec 20, 2016Last modified by Cisco Localization Team on Jun 21, 2017
Version 3Show Document
 • View in full screen mode
 

Mac için WebEx Outlook Entegrasyonu

   

Mac için WebEx Outlook Entegrasyonu; WebEx toplantıları veya Karma toplantıları, WebEx Kişisel Konferans toplantıları planlamanızın ya da başlatmanızın veya Microsoft Outlook ile "Toplantıyı Şimdi Başlat"ı kullanarak anlık toplantı başlatmanızın kullanışlı bir yolunu sunar. WebEx sitenizi kullanmanıza gerek kalmadan bu eylemleri gerçekleştirebilirsiniz.   

    

WebEx Outlook Entegrasyonu, WebEx Hızlı Erişim Araçları'nın bir parçasıdır. WebEx sitenizden WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı indirebilirsiniz.

    

WebEx Hızlı Erişim Araçları yüklendikten sonra, WebEx entegrasyon seçenekleri Microsoft Outlook'ta görünerek hızla bir WebEx toplantısı planlamanızı sağlar.

        

Bir toplantı planlarken, Outlook adresi listenizin herhangi bir kısmını kullanarak katılımcı davet edebilirsiniz. Toplantı yalnızca sitenizdeki WebEx kullanıcılarıyla kısıtlı değilse, davetlilerin toplantıya katılmak için WebEx Outlook entegrasyonunu kullanmalarına ve WebEx hesabına ihtiyaçları olmaz.

            

Mac için WebEx Outlook Entegrasyonu Seçenekleri

   

WebEx Hızlı Erişim Araçları yüklendikten sonra, Microsoft Outlook penceresinde Cisco WebEx menüsü görünür. Outlook üzerinde Cisco WebEx menüsünde şu komutlar kullanılabilir:

        
 • Toplantıyı Şimdi Başlat: Anlık toplantı başlatır: Bu, önceden planlamak zorunda kalmadan istediğiniz zaman başlatabileceğiniz bir toplantıdır. Ayrıntılar için WebEx sitenizdeki Toplantıyı Şimdi Başlat Kullanıcı Kılavuzu'na bakın. WebEx Ayarları iletişim kutusunun Toplantıyı Şimdi Başlat Ayarları sekmesinde anlık toplantılar için seçenekleri belirtebilirsiniz. Hesabınız Kişisel Toplantı Odası toplantılarını kullanmak için etkinleştirilmişse Tüm anlık toplantılarım için Kişisel Toplantı Odasını kullan'ı ayarlayabilirsiniz. Toplantıyı Şimdi Başlat, Kişisel Toplantı Odası WebEx Toplantısını açacaktır.

   

 • WebEx Toplantısı Planla: Bir WebEx toplantısı planlamak için bunu seçin.

   

 • Kişisel Konferans Toplantısı Planlama: Bir Kişisel Konferans toplantısı planlamak için bunu seçin.

   

 • WebEx ve TelePresence Toplantısı Planla: Bir WebEx ve TelePresence Toplantısı planlamak için bunu seçin. Bu seçenek, yalnızca CMR Karma entegrasyonu için siteniz ve hesabınız etkinleştirilirse kullanılabilir.

   

 • Tercihler: WebEx Hızlı Erişim Araçları için Tercihler iletişim kutusunu açar.

   

 • Yardım: Mac için WebEx Outlook Entegrasyonu hakkında yardım araması yapabileceğiniz WebEx Yardım Merkezi web sitesini açar.

   

    
Mac üzerindeki WebEx menüsü, Cisco WebEx menü çubuğundaki komutları ve şu komutları içerir:
 • Numara ile Katıl: Planlanmış bir toplantıya toplantı numarası girerek katılmak için bu seçeneği kullanın.

   

 • Hakkında: Sürüm numarasını ve WebEx Outlook Entegrasyonu hakkındaki lisans ve patent bilgilerini görüntülemenizi sağlar.

   

 • Güncellemeleri Kontrol Et: Sistem yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol eder.

   

 • Sorun Raporu Gönder: Bir sorunu bildirmek için destek birimine gönderebileceğiniz bir e-posta iletisi hazırlar.

   

WebEx and TelePresence ile CMR Karma Toplantısı

   

TelePresence İşbirliği Toplantı Odaları (CMR) Karma entegrasyonu olan WebEx Hızlı Erişim Araçları, Cisco WebEx Meeting Center ve Cisco TelePresence'ın ortak bir toplantıda birlikte çalışmasını sağlar.


Not


Bu seçenek, yalnızca CMR Karma entegrasyonu için siteniz ve hesabınız etkinleştirilirse kullanılabilir.


    

CMR Karma toplantısı sırasında, hem WebEx hem de TelePresence katılımcılarının canlı videosunu görebilirsiniz.

    

WebEx toplantısındaki katılımcı listesinde, TelePresence katılımcıları tek bir toplu etiket olan "TelePresence sistemleri" etiketiyle gösterilir. TelePresence sistemindeki katılımcı listesi, her bir bireysel WebEx katılımcısını gösterir.

    

TelePresence katılımcısı VGA veya HDMI kablosunu bir dizüstü bilgisayarına bağlayıp ekran paylaşımına başlarsa, WebEx katılımcıları dahil tüm katılımcılar paylaşılan içeriği görebilir. WebEx sunucusu paylaşıma başlarsa, TelePresence katılımcıları dahil tüm katılımcılar paylaşılan içeriği görebilir.

CMR Karma toplantıları için video, ses, paylaşım, sohbet ve anket kaydedebilirsiniz. WebEx toplantınızda her zamanki gibi Kaydet'i seçin; kayıtlarınız My WebEx bölümündeki Dosyalarım > Kayıtlı Toplantılarım listesinde görünecektir. CMR Karma toplantısı kayıtları MP4 biçimindedir. Video 360 p'de kaydedilir.

        
 

Attachments

  Outcomes