WebEx Lotus Notes Entegrasyonuna Genel Bakış

Document created by Cisco Localization Team on Dec 20, 2016Last modified by Cisco Localization Team on Jan 9, 2017
Version 2Show Document
 • View in full screen mode
 

WebEx Lotus Notes entegrasyonuna Genel Bakış

   

WebEx Lotus Notes entegrasyonu, WebEx sitenizi kullanmanıza gerek kalmadan Lotus Notes'tan WebEx çevrimiçi toplantılarını başlatmanızın, eklemenizin veya bu toplantılara katılmanızın kullanışlı bir yolunu sağlar.

    

WebEx Hızlı Erişim Araçları, WebEx sitesinde oturum açtığınızda otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenir. Yeni sürümler kullanılabilir olduğunda, sistem yöneticisi ayrıcalıklarına sahip olan site yöneticiniz Hızlı Erişim Araçlarınızın otomatik olarak yeni sürümlere güncellenip güncellenemeyeceğini kontrol eder. Hızlı Erişim Araçları'nı manuel olarak da yükleyebilirsiniz.

    

WebEx Hızlı Erişim Araçları yüklendikten sonra, toplantı başlatmaya veya eklemeye yönelik WebEx seçenekleri Lotus Notes'ta görünür.

    

WebEx Lotus Notes Entegrasyonunu kullanmadan önce şunlardan emin olun:

    
 •      

  WebEx sitenizde kullanıcı hesabınızın olmalıdır.

       

 •      

  WebEx Hızlı Erişim Araçları için WebEx Lotus Notes Entegrasyonu seçeneği yalnızca WebEx sitenizde desteklenir.

       

 •      

  Bilgisayarınız İnternet'e bağlı olmalıdır.

       

 •      

  Lotus Notes kullanmayı biliyor olmanız gerekir.

       

    

Lotus Notes WebEx Entegrasyonu, toplantılarınızda güvenlik sağlamak amacıyla WebEx sitenize gönderdiği ve buradan aldığı tüm veriler için 128 bit SSL (Güvenli Yuva Katmanı) şifrelemesi kullanır.

    

Not


    

Lotus Notes, şu anda WebEx Hızlı Erişim Araçları'nın Mac sürümünde desteklenmemektedir.


    

WebEx Lotus Notes entegrasyonu Seçenekleri

WebEx Lotus Notes entegrasyonu Lotus Notes içerisinde şunları sağlar:

 • Toplantıyı Şimdi Başlat: Anlık toplantı başlatır (yalnızca Meeting Center ve Training Center için kullanılabilir). Bu, önceden planlamak zorunda kalmadan istediğiniz zaman başlatabileceğiniz bir toplantıdır. WebEx Ayarları iletişim kutusunun "Toplantıyı Şimdi Başlat" Ayarları sekmesinde anlık toplantılar için seçenekleri belirtebilirsiniz.

   

 • Toplantı planla: Lotus Notes üzerinde WebEx araç çubuğundan Toplantı Planla'yı seçerek WebEx toplantısı veya Kişisel Konferans toplantısı planlayabilirsiniz.

   

 • Yapılandırma: Lotus Notes üzerinde WebEx araç çubuğundan Yapılandırma menüsünün seçilmesi aşağıdaki seçenekleri sağlar:

   

  • My WebEx: WebEx sitenizde hesap bilgilerinizi ve planlanan toplantılarınızı yönetebileceğiniz My WebEx'e erişmenizi sağlar. My WebEx hakkındaki ayrıntılar için sitenizdeki çevrimiçi Yardıma bakın.

    

  • Hesap Ayarları: WebEx Ayarları iletişim kutusunun Hesap sekmesini açar ve WebEx kullanıcı hesabı bilgilerinizi (yani WebEx sitenizin URL'si, kullanıcı adınız ve parolanız) belirtmenizi sağlar. WebEx Ayarları iletişim kutusunda, anlık toplantılara yönelik seçenekler gibi diğer seçenekleri de belirtebilirsiniz.

    

  • Toplantı Şablonları: WebEx sitenizde siz veya site yöneticiniz tarafından kaydedilen şablonları görüntülemenizi sağlar. Şablonlar toplantı ayarlarını içerir. İhtiyaçlarınızı karşılayan şablonu seçebilirsiniz. Toplantı şablonları, yalnızca site yönetim ayarları toplantı sahiplerinin Lotus Notes şablonlarını kullanmasına izin veriyorsa kullanılabilir.

    

  • Planlama İzni Ayarla: Sizin adınıza toplantı planlayacak veya düzenleyecek bir temsilci atayabileceğiniz My WebEx Profili sayfasını açar.

    

  • Yardım: WebEx Lotus Notes entegrasyonunu kullanarak talimatları aramanızı sağlar.

    

  • Hakkında: Sürüm numarasını ve WebEx Lotus Notes entegrasyonu hakkındaki lisans ve patent bilgilerini görüntülemenizi sağlar.

    

                
 

Attachments

  Outcomes