Windows için WebEx Outlook Entegrasyonuna Giriş

Document created by Cisco Localization Team on Dec 20, 2016Last modified by Cisco Localization Team on Jun 21, 2017
Version 3Show Document
 • View in full screen mode
 

Windows için WebEx Microsoft Outlook Entegrasyonu

Windows için WebEx Outlook entegrasyonu, Microsoft Outlook'u kullanarak WebEx toplantıları, WebEx Kişisel Toplantı Odası toplantıları veya WebEx Kişisel Konferans toplantıları planlamanız veya başlatmanız için kullanışlı bir yöntem sağlar. Ayrıca, anlık toplantı başlatmak için Toplantıyı Şimdi Başlat komutunu kullanabilirsiniz.

WebEx Outlook Entegrasyonu, WebEx Hızlı Erişim Araçları'nın bir parçasıdır. Site yöneticiniz, sizin için WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı yüklemiş olabilir. Yüklememişse, WebEx sitenizden WebEx Hızlı Erişim Araçları'nı indirebilirsiniz.

WebEx Hızlı Erişim Araçları yüklendikten sonra, WebEx entegrasyon seçenekleri Microsoft Outlook'ta görünerek hızlı ve kolay bir şekilde bir WebEx toplantısı planlamanızı sağlar.

Bir toplantı planlarken, Outlook adresi listenizin herhangi bir kısmını kullanarak katılımcı davet edebilirsiniz. Toplantı yalnızca sitenizdeki WebEx kullanıcılarıyla kısıtlı değilse, davetlilerin toplantıya katılmak için WebEx Outlook entegrasyonunu kullanmalarına ve WebEx hesabına ihtiyaçları olmaz.

Araç Çubuğu Seçenekleri için WebEx Outlook Entegrasyonu

WebEx Hızlı Erişim Araçları yüklendikten sonra, Microsoft Outlook penceresinde WebEx entegrasyonu araç çubuğu görünür.

Aşağıda, WebEx entegrasyonu araç çubuğu düğmeleri açıklanmaktadır.

 • Toplantıyı Şimdi Başlat: Anlık toplantı veya Kişisel Toplantı Odası toplantısı başlatır. Bu, önceden planlamak zorunda kalmadan istediğiniz zaman başlatabileceğiniz bir toplantıdır. WebEx Ayarları iletişim kutusunun "Toplantıyı Şimdi Başlat" Ayarları sekmesinde anlık toplantılar için seçenekleri belirtebilirsiniz. Varsayılan olarak, anlık toplantılar Kişisel Toplantı Odanızda tutulur. Kişisel Toplantı Odanızı anlık toplantılar için kullanmak istemiyorsanız Tercihlerinizdeki "Toplantıyı Şimdi Başlat" Ayarlarından Tüm anlık toplantılarım için Kişisel Toplantı Odasını kullan seçeneğini kapatın.

   

 • Toplantı Planla Menüsü: Outlook'ta WebEx araç çubuğundan Toplantı Planla menüsünün seçilmesi aşağıdaki seçenekleri sağlar:

   

  • WebEx Toplantısı Planlama: Bir WebEx toplantısı planlamak için bunu seçin.

    

  • Planlanan Toplantıyı Başlatma: Planlanan toplantınızı başlatmak için bunu seçin.

    

  • Kişisel Toplantı Odası Toplantısı Planla: Kişisel Toplantı Odanızda toplantı planlamak için bunu seçin.

    

  • Kişisel Konferans Toplantısı Planla: Bir Kişisel Konferans toplantısı planlamak için bunu seçin.

    

  • Bir Toplantıya Katılma: Planlanmış bir WebEx toplantısına katılmak için bunu seçin.

    

  • My WebEx: WebEx sitenizde hesap bilgilerinizi ve planlanan toplantılarınızı yönetebileceğiniz My WebEx'e erişmenizi sağlar. My WebEx hakkındaki ayrıntılar için sitenizdeki çevrimiçi Yardıma bakın.

    

  • Hesap Ayarları: WebEx Ayarları iletişim kutusunun Hesap sekmesini açar ve WebEx sitenizin URL'sini, kullanıcı adınızı ve parolanızı belirtmenizi sağlar. WebEx Ayarları iletişim kutusunda, anlık toplantılara yönelik seçenekler gibi diğer seçenekleri de belirtebilirsiniz

    

  • Toplantı Şablonları: WebEx sitenizde siz veya site yöneticiniz tarafından kaydedilen şablonları görüntülemenizi sağlar. Şablonlar toplantı ayarlarını içerir. İhtiyaçlarınızı karşılayan şablonu seçebilirsiniz. Toplantı şablonları, yalnızca site yönetim ayarları toplantı sahiplerinin Outlook şablonlarını kullanmasına izin veriyorsa kullanılabilir.

    

  • Planlama İzni Ayarla: WebEx siteniz üzerinde, sizin adınıza toplantı planlayacak veya düzenleyecek bir temsilci atayabileceğiniz My WebEx > Tercihler sayfanızı açar.

    

  • Yardım: WebEx Outlook Entegrasyonunu kullanarak talimatları aramanızı sağlar.

    

  • Hakkında: Sürüm numarasını ve WebEx Outlook entegrasyonu hakkındaki lisans ve patent bilgilerini görüntülemenizi sağlar.

    

  • Güncellemeleri Kontrol Et: Hızlı Erişim Araçları'nın en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı veya güncellenmiş bir sürümü indirip indiremeyeceğinizi kontrol eder.

    

 

Attachments

  Outcomes