Řešení potíží v aplikaci Cisco Jabber pro systém Windows 11.7

Document created by Cisco Localization Team on Jan 26, 2017
Version 1Show Document
  • View in full screen mode
 

Řešení potíží

Nelze otevřít funkce

  

Pokud došlo k problému s funkcí, například nemůžete otevřít hlasové zprávy, možná máte problém se stavem připojení.   

   

        
Krok 1    V klientovi vyberte ikonu Nabídka, pak Nápověda > Zobrazit stav připojení.   
Krok 2    Zkontrolujte, jestli má každý uvedený server stav Připojeno.   
Krok 3    Pokud nejsou některé servery uvedeny se stavem Připojeno, vyberte položku Možnosti a ověřte nastavení účtu.    Otevře se karta Účty.   
Krok 4    Zkontrolujte, zda je vaše uživatelské jméno správné, znovu zadejte své přihlašovací údaje do systému a vyberte možnost Použít.    
Krok 5    Pokud problém přetrvává, vyberte možnost Rozšířené, zobrazte si adresy svého serveru a pak nahlaste problém s informacemi serveru správci systému.   

Nastavit předvolby videa na volání

  

Pokud uvidíte příchozí videohovor a nechcete v hovoru zobrazit své video, můžete změnit nastavení přijímání hovorů s videem. Nebo pokud si všimnete, že se nezobrazuje žádné video, můžete se rozhodnout zobrazit své video při přijetí hovoru.  

   

      
Krok 1    Z klienta vyberte ikonu Nabídka, pak Soubor > Možnosti > Hovory.   
Krok 2    Vyberte své předvolby z možností Vždy zahajovat hovory s videem nebo Nikdy nezahajovat hovory s videem.         

Tyto předvolby můžete vždy změnit. Chcete-li vypnout video pro jeden hovor nebo jeden den, vyberte možnost Nikdy nezahajovat hovor s videem. Pak můžete změnit tuto předvolbu později, když budete chtít provádět videohovory.    

    
Krok 3    Vyberte možnost Použít a klepněte na tlačítko OK.   

Změnit obrázek mého profilu

   

Pokud se vám nezobrazuje snímek profilu nebo chcete změnit používaný snímek, můžete snímek profilu přidat nebo změnit. Tato možnost je však dostupná pouze pro společnosti využívající nasazení v cloudu. Pokud nemáte možnost Upravit můj profil, pak nemůžete změnit snímek profilu.  

    

      
Krok 1    Z klienta vyberte ikonu Nabídka a pak Soubor > Upravit můj profil.    
Krok 2    Vyberte ikonu pod obrázkem vašeho profilu a přejděte na snímek, který chcete nahrát.    
Krok 3    Vyberte snímek a zvolte možnost Otevřít.    

Mezery v hypertextových odkazech

   

Chcete-li vložit odkaz do svého okna chatu a odkaz obsahuje mezery (například pro síťová umístění), pak musíte přidat špičaté závorky na začátek a konec hypertextového odkazu a zajistit tak, že lze na celý odkaz kliknout. V opačném případě se do odkazu, na který lze kliknout, zahrne pouze počáteční řetězec znaků až po první mezeru.  

    

Například chcete zaslat svému kolegovi síťové umístění souboru. Pokud jednoduše zašlete svému kolegovi umístění bez špičatých závorek, zobrazí se následovně:     \\network_home\Public\user\11.0\ ADAM MCKENZIE. Pokud přiložíte odkaz ve špičatých závorkách, celý řetězec se zobrazí jako odkaz, na nějž lze kliknout:     <\\network_home\Public\user\11.0\ ADAM MCKENZIE>.  

   
 

Attachments

    Outcomes