Cisco Jabber for Windows 11.7’de Sorun Giderme

Document created by Cisco Localization Team on Jan 26, 2017
Version 1Show Document
  • View in full screen mode
 

Sorun Giderme

Özelliklere Erişilemiyor

  

Bir özellikle ilgili bir sorun varsa (örneğin sesli mesajlarınıza erişemiyorsanız) bağlantı durumunuzla ilgili bir sorun olabilir.   

   

        
Adım 1    İstemcide Menü simgesini seçip Yardım > Bağlantı durumunu göster yolunu izleyin.   
Adım 2    Listelenen her sunucu için görüntülenen durumun Bağlı olduğunu doğrulayın.   
Adım 3    Sunuculardan herhangi biri Bağlı durumunda listelenmiyorsa hesap ayarlarını doğrulamak için Seçenekler öğesini seçin.    Hesaplar sekmesi açılır.   
Adım 4    Kullanıcı adınızın doğru olup olmadığını kontrol edin, sistem kimlik bilgilerinizi tekrar girin ve Uygula’yı seçin.    
Adım 5    Sorun devam ederse sunucu adreslerinizi görmek için Gelişmiş'i seçip sunucu bilgilerinizi de ekleyerek sorunu sistem yöneticinize raporlayın.   

Çağrılar İçin Video Tercihlerini Ayarlama

  

Bir görüntülü çağrı aldığınızda çağrı için videonuzu göstermek istemiyorsanız, çağrıları video olmadan yanıtlamak için ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Benzer şekilde videonuzun görünmediğini fark ederseniz çağrıları yanıtladığınızda videonuzu gösterme seçeneğini ayarlayabilirsiniz.  

   

      
Adım 1    İstemcide Menü simgesini seçip Dosya > Seçenekler > Çağrılar yolunu izleyin.   
Adım 2    Tercihinizi Çağrıları her zaman video ile başlat veya Çağrıları asla video ile başlatma olarak belirleyin.         

Bu tercihleri dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Sadece tek bir çağrı için veya bir gün boyunca videoyu kapatmak için Çağrıları asla video ile başlatma’yı seçin. Daha sonra görüntülü çağrıları yapmak istediğinizde bu tercihi yine değiştirebilirsiniz.    

    
Adım 3    Uygula'yı ve ardından Tamam'ı seçin.   

Profilim Resmini Değiştirme

   

Bir profil resminiz yoksa veya kullandığınız resmi değiştirmek istiyorsanız, yeni bir profil resmi ekleyebilir ya da profil resminizi değiştirebilirsiniz. Ancak bu seçenek sadece bulut dağıtımı kullanan kuruluşlar için mevcuttur. Profilimi düzenle seçeneğini görmüyorsanız profil resminizi değiştiremezsiniz.  

    

      
Adım 1    İstemcide Menü simgesini seçip Dosya > Profilimi düzenle yolunu izleyin.    
Adım 2    Karşıya yüklemek istediğiniz resme göz atmak için profil resminizin altındaki simgeyi seçin.    
Adım 3    Resmi seçip seçeneğini belirleyin.    

Köprülerdeki Boşluklar

   

Sohbet pencerenize, içinde boşluklar olan bir bağlantı (ağ konumları gibi) yapıştırmak istiyorsanız tüm bağlantının tıklanabilir olmasını sağlamak için bağlantının başına ve sonuna açılı parantez (büyüktür ve küçüktür işaretleri) eklemeniz gerekir. Aksi takdirde yalnızca ilk boşluktan önceki karakterler tıklanabilir bağlantıya dahil edilir.  

    

Örneğin iş arkadaşınıza bir dosyanın ağdaki konumunu göndermek istediğinizi varsayalım. İş arkadaşınıza konumu açılı parantez kullanmadan gönderirseniz bağlantı aşağıdaki gibi görünür:     \\network_home\Public\user\11.0\ ADAM MCKENZIE. Bağlantıyı açılı parantez içinde alırsanız tüm dizeler tıklanabilir bağlantı olarak görüntülenir:     <\\network_home\Public\user\11.0\ ADAM MCKENZIE>.  

   
 

Attachments

    Outcomes