WebEx Kişisel Toplantı Odaları

Document created by Cisco Localization Team on Feb 8, 2017
Version 1Show Document
 • View in full screen mode

Kişisel Toplantı Odası nedir?

WebEx Kişisel Toplantı Odanız, sanal konferans alanınızdır. Önceden rezervasyon yapmanız gerekmeden her zaman kullanımınıza açıktır ve nerede bulacağınızı her zaman bilirsiniz. Bağlantınızı paylaşarak toplantınızı başlatın. Kişisel Toplantı Odası'nın avantajları şunlardır:

 • Kişisel Toplantı Odanız her zaman yerindedir; URL, video adresi ve gelen çağrı numaraları hiçbir zaman değişmez.

 • WebEx siteniz Meeting Center sesli konferansını destekliyorsa Cisco TelePresence sistemlerini ve diğer video sistemlerini veya uygulamalarını kullanan katılımcılar da katılabilir.

 • Kişilerin, Kişisel Toplantı Odası toplantınıza erken katılmaları veya Kişisel Toplantı Odanızı kilitlemeniz durumunda, kişilerin bekleyeceği sanal bir bekleme salonu veya lobi.


Not


Üstteki navigasyon çubuğu kullanılmadığında ekranın kullanım alanının en yüksek düzeye çıkması için çubuk otomatik olarak gizlenir. İmleci, ekranın üst kısmındaki oka götürerek tekrar görünmesini sağlayabilirsiniz.            Ana ekran sekmesinin varsayılan yönlendirme yeri, Kişisel Toplantı Odanızdır.


Görev

İşlem

Kişisel Toplantı Odanızın kurulumu

Kişisel Toplantı Odanızın kurulumu kolaydır. Yöneticiniz sizin için odayı etkinleştirdikten sonra, karşılama e-posta iletisi alırsınız. Kurulum sihirbazını çalıştırmak için Odayı Kur bağlantısını seçin.

Kişisel Toplantı Odanızdan bir WebEx toplantısı başlattığınızda, sizi toplantı sahibi olarak tanımlayan toplantı sahibi PIN'i size otomatik olarak tahsis edilir. Bu PIN'i her zaman değiştirebilirsiniz.

Daha sonra, tercihleri değiştirmek isterseniz My WebEx > Tercihler > Kişisel Toplantı Odam seçeneğine gidin.

Kişisel Toplantı Odanızın görünümünü özelleştirin

Kişisel Toplantı Odası tam görüntüsünde olduğunuzdan emin olun. WebEx sitenize gidin, My WebEx > Kişisel Toplantı Odam’ı ve sağ üst köşedeki Kişisel Toplantı Odası tam görüntüsünü seçin. Kişisel Toplantı Odası URL'nize gidin (örneğin https://webex.com/meet/<toplantı sahibi kimliği>).

Aşağıdaki yöntemlerle Kişisel Toplantı Odanızın görünümünü özelleştirebilirsiniz:
 • Yeni bir avatar yüklemek için avatarınızın üstündeki Değiştir'e tıklayın.

 • Masa üstündeki içecek görüntüsünü seçerek, başka bir görüntü seçebilirsiniz.

 • Farklı bir görüntü seçmek için masayı seçin.

 • Mevcut duvar resimlerini görmek için odanın solundaki oku seçin. Kendi resimlerinizi yükleyerek bu görüntüleri değiştirebilirsiniz.

İnsanları Kişisel Toplantı Odanıza davet etme

Kişisel Toplantı Odanıza kişileri davet etmenin üç yolu vardır:

 • Size özel URL'nizi e-posta iletisi veya anlık ileti yoluyla paylaşabilirsiniz.

  • URL'yi bulmak için My WebEx > Tercihler > Kişisel Toplantı Odam seçeneğine girin.

 • Kişisel Odanızın içinden, Davet Et ve Hatırlat düğmesini seçin ve istemleri takip edin.

 • WebEx Hızlı Erişim Araçlarında WebEx Outlook Entegrasyonunuz varsa Outlook üzerinden kişileri davet edin.

  1. Outlook penceresindeki WebEx araç çubuğunda, Kişisel Toplantı Odası Toplantısı Planla seçeneğini belirleyin.

  2. Toplantı ayrıntılarınızı girdikten sonra Gönder'i seçin.

Not   Sitenizdeki herhangi bir Kişisel Toplantı Odasına katılımcılar ilk kez giriyorsa veya tarayıcı çerezleri kapatılmışsa bir CAPTCHA gösterilir.

Kişisel Toplantı Odası toplantısı başlatma

 1. WebEx sitenizde oturum açın.

 2.           My WebEx > Odaya Gir öğesine gidin.

 3. Ses bağlantınızı seçin. Bilgisayarınızı kullanabilir, telefonla arama yapabilir veya telefonunuzdan ya da video sisteminizden çağrı alabilirsiniz.

Ayrıca, Kişisel Toplantı Odası toplantısını, TelePresence sistemleri veya video uygulamaları dahil olmak üzere desteklenen her türlü video sisteminden başlatabilirsiniz.

Telefonla Kişisel Toplantı Odası toplantısı başlatma

WebEx uygulamanızı kullanarak oturum açmak zorunda kalmadan telefonla Kişisel Toplantı Odası toplantılarınızı başlatabilirsiniz.
 1. Toplantının erişim kodunu girin.

 2. Toplantıyı başlatmak için toplantı sahibi PIN'inizi veya ses PIN'inizi girip # tuşuna basın.
  Not   

  Katılımcıların yalnızca # tuşuna basması gerekir. Toplantı sahibi Kişisel Toplantı Odası toplantısını zaten başlattıysa katılımcılar toplantıya katılacak; henüz başlatmadıysa lobide bekleyecektir.

Alternatif toplantı sahipleri, telefonla Kişisel Toplantı Odası toplantıları başlatabilir. Telefonla toplantıları kilitleyemez veya kilitlerini açamazsınız; otomatik olarak kilitlenecek şekilde ayarlanan toplantılar WebEx uygulaması kullanılarak başlatılmalıdır.

Kişisel Toplantı Odasında toplantıya katılma

 1. Toplantıya şu yöntemlerin biriyle katılabilirsiniz:

  • E-posta daveti aldıysanız e-posta davetindeki bağlantıyı seçin.

  • Toplantı URL'sini, bir web tarayıcısının adres çubuğuna yapıştırıp Enter tuşuna basın.

  • WebEx sitenizde, Kişisel Toplantı Odası için genellikle toplantı sahibinin kullanıcı adı olan toplantı sahibi kimliğini girin. Kişisel Toplantı Odası sahibinin kimliğini toplantı URL'sinde bulabilirsiniz. Örneğin, organizationname.webex.com/meet/jparker. Kullanıcı adı, jparker'dır

 2.           Katıl'ı seçin.

 3. Ses bağlantınızı seçin. Bilgisayarınızı kullanabilir, telefonla arama yapabilir veya telefonunuzdan ya da video sisteminizden çağrı alabilirsiniz.

Ayrıca, Kişisel Toplantı Odası toplantısına, TelePresence sistemleri veya video uygulamaları dahil olmak üzere desteklenen her türlü video sisteminden katılabilirsiniz.

Alternatif toplantı sahipleri atama

Kişisel Toplantı Odası toplantılarınız için Alternatif toplantı sahiplerini, Tercihler sayfanızda belirterek atayabilirsiniz. Böylece, toplantınızı başlatmak için uygun olmadığınızda, alternatif toplantı sahibi toplantıyı sizin yerinize başlatabilir.

Site ayarlarınıza bağlı olarak bir ya da daha fazla kişiyi alternatif toplantı sahibi olarak atayabilir veya siteniz üzerinde toplantı sahibi hesabı olan herhangi bir kişinin alternatif toplantı sahibi olmasına izin verebilirsiniz.

Kişisel Toplantı Odası sayfanızda bu kişiler alternatif toplantı sahibi olarak görülür ve onlar da Toplantıya Katıl yerine Toplantıyı Başlat seçeneğini görür. Alternatif toplantı sahibinin toplantıyı başlatması için oturum açması gerekir. Halihazırda oturum açmışsa toplantı otomatik başlatılır.

Not   

Alternatif toplantı sahiplerinin sitenizde toplantı sahibi hesabının olması gerekir ve bu kişiler, video sistemleri veya uygulamalarından toplantı başlatamaz.

Kişisel Toplantı Odanızı kilitleme veya kilidini açma

Arka arkaya toplantılarınız varsa veya Kişisel Toplantı Odanızda gizliliğe ihtiyacınız varsa, odayı kilitleyin. Kişisel Toplantı Odası tercihlerinizden, toplantı başladıktan 5, 10, 15 veya 20 dakika sonra odanızı otomatik olarak kilitleme seçimi de yapabilirsiniz. Oda kilitlendiğinde, siz odanın kilidini açana dek odanıza kimse giremez.

Odanızı kilitlemek veya kilidini açmak için odanın içinden Odayı Kilitle veya Odanın Kilidini Aç'ı seçin.

Oda kilitliyse toplantı sahibi, lobide bekleyen katılımcılar için kimlerin oturum açıp kimlerin açmadığını gösteren bir liste görür. Toplantı sahibi, Kişisel Toplantı Odası toplantısına girmesine izin vereceği kişileri seçebilir.

Site ayarlarınız, toplantı sahibi kabul etmediği sürece kimliği doğrulanmamış kullanıcıların kilidi açılmış odalara girmesini önlüyorsa odanın kilidi açıldığında, oturum açmamış katılımcılar lobide bekleyecek olup toplantı sahibi, bekleyen kişilerin listesini görecek ve kimleri kabul edeceğini seçebilecektir.
Not   

Telefonlardan veya video sistemlerinden katılan katılımcılar, kilidi açılmış Kişisel Toplantı Odalarına girmeye devam edebilir.

Site yöneticiniz, yakın zamanda belirtilen bir süre içerisinde oturum açmaları durumunda, kimliği doğrulanmamış katılımcıların kilidi açılmış bir odaya girmesine izin verebilir. Varsayılan süre iki haftadır.

Kişisel Toplantı Odanızdan ayrılma

Kişisel Toplantı Odası toplantısından ayrılmak için Odadan Ayrıl'ı seçin.

Kişisel Toplantı Odası toplantısının sahibi odadan ayrıldığında, toplantı tüm katılımcılar için sona erer. Toplantı sahibiyseniz ve toplantıyı sonlandırmadan odadan ayrılmak isterseniz başka bir katılımcıyı toplantı sahibi yapın. Yeni toplantı sahibi odadaki tüm kontrolleri devralır.
Attachments

  Outcomes