Meeting Center’da Bilinen Sorunlar ve Sınırlamalar (WBS32)

Document created by Cisco Localization Team on Mar 28, 2017Last modified by Cisco Localization Team on Aug 23, 2017
Version 10Show Document
 • View in full screen mode

Bu bölüm, Meeting Center'ı etkileyen bilinen sorunları ve sınırlamaları içermektedir. WebEx tarafından desteklenen tarayıcılar ve işletim sistemlerinin yanı sıra diğer WebEx hizmetlerini etkileyen bilinen sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bkz. Çapraz Platform Bilinen Sorunları ve Sınırlamaları.

Microsoft Windows bazı Intel video sürücüleriyle kararsız çalışıyor

Belirli donanımlarla ve Intel video sürücüsü yazılımlarıyla çalışan Microsoft Windows, toplantılar sırasında kararsız hale gelebilir. Aşağıdaki donanım ve yazılım kombinasyonlarının, işletim sisteminin kararsız hale gelmesine neden olduğu bilinmektedir:

 • Windows 7 64-bit ya da daha düşük grafik sürücüleri ile çalışan Dell Latitude E7470 dizüstü bilgisayar:

  • Intel HD Grafik Kartı 520

  • Intel Iris Grafik Kartı 550

 • Intel grafik sürücüleri içeren HP EliteBook 840 G3 dizüstü bilgisayar

Bu sorun Microsoft tarafından incelenmektedir ve yakında düzeltme sunulacaktır.

TSP karma VoIP ile otomatik olarak bağlanılamıyor

“Bilgisayarı kullanarak sese otomatik olarak bağlan” seçeneğini etkinleştirmiş olsanız da TSP karma VoIP kullanarak bir toplantıya katıldığınızda sese otomatik olarak bağlanamazsınız.

Mobil cihazlarda kayıttan yürütmeyi kaydetme

Ağ tabanlı bir kaydı mobil bir cihazda oynatamazsınız.

Varsayılan toplantı şablonları

Katılan ilk katılımcı sunum yapan kişi olur seçeneği Site Yönetimi'nde etkinleştirilmişse bu seçenek WebEx sitenizdeki toplantı planlayıcısında varsayılan olarak etkin olur. WebEx toplantılarını Microsoft Outlook ile planlamak için WebEx Hızlı Erişim Araçları'nda kullandığınız varsayılan toplantı şablonunda da etkin olur. Kullanıcılar tarafından oluşturulan özel toplantı şablonları etkilenmez. Toplantı sahibi özel şablonlar kullanarak toplantılar planlarsa ve toplantılara katılan ilk katılımcının otomatik olarak sunum yapan kişi olmasını istiyorsa toplantı sahibinin özel şablonlarda ayarı manuel olarak etkinleştirmesi gerekir.

Ağ tabanlı kayıtlar

Ağ tabanlı kayıtların düzgün oynatılması için en az 2,0 Mbps bant genişliği gerekir; aksi takdirde duraklamalar oluşabilir.

WebEx dışı video toplantılarında MP4 oynatma için Linux desteklenmez

Linux kullanıcıları, MP4 oynatmanın etkin olduğu WebEx dışı Video Konferans toplantısı başlatamaz veya böyle bir toplantıya katılamaz. Linux yalnızca ARF kayıt biçimini desteklediği için işletim sistemlerinin bu toplantıda desteklenmediğini belirten bir uyarı mesajı alırlar.

Geri dönüşümlü etkin yalnızca sesli toplantılar

Yalnızca sesli toplantılar 90 gün toplantılar geri dönüşüm süresi göre geri dönüşümlü veya bile toplantı planlanamaz veya bu süre dahilinde katıldı süresi, 180 gün tekrarlanan toplantılar geri dönüşüm.

Kişisel Toplantı Odaları

Kişisel Toplantı Odasını otomatik olarak kilitle—Bu seçenek, yalnızca toplantı sahipleri WebEx uygulamasını kullanarak Kişisel Toplantı Odasına girdiğinde geçerlidir. Toplantı sahipleri, video cihazından veya uygulamasından Kişisel Toplantı Odalarına girerse özellik geçerli değildir.

Toplantı sahibini bilgilendir—Birden fazla katılımcı 5 dakika içerisinde Toplantı Sahibini Bilgilendir düğmesini seçerse WebEx tüm katılımcıların adlarıyla yalnızca bir e-posta bildirimi gönderir. E-posta bildirimi, 5'ten fazla katılımcı adı göstermeyecektir. Bu özellik, henüz mobil cihazlarda desteklenmemektedir.

Telefon hizmet sağlayıcısı (TSP) sesi - Üçüncü taraf telefon hizmeti sağlayıcılarını kullanan bazı WebEx sitelerinde, TelePresence kullanıcıları telekonferans sağlayıcısının ücretli numarasını belirtene kadar CMR Bulut toplantılarına katılamayabilir veya Kişisel Toplantı Odası toplantıları başlatamayabilir. Bir toplantıda böyle bir sorundan kaçınmak için toplantı sahiplerinin Kişisel Toplantı Odalarını ayarlarken Tercihler'de TSP ses hizmetinin ücretli numarasını belirtmesi önerilir.

Diğer Telekonferans—Diğer Telekonferans'ı ses bölümü olarak kullanan birkaç WebEx sitesi için Diğer Telekonferans seçeneği belirlenirse Kişisel Toplantı Odası sessiz başlatılır. Bu sorundan kaçınmak için site yöneticilerinin site sesi ayarlarını değiştirmesi önerilir.

Tarayıcı—Özel güvenlik kontrolleri nedeniyle, bilgisayar kullanıcısının bir tarayıcıda iki sekmeden iki katılımcı olarak tek bir Kişisel Toplantı Odasına katılması gerekirse Kişisel Toplantı Odası resmi olarak yalnızca bir katılımcı belirleyebilir.

Linux sistemleri, BlackBerry 10 cihazları ve Windows 8 telefonları—Linux sistemleri, BlackBerry 10 cihazı Windows Phone 8 cihazı kullanarak Kişisel Toplantı Odanızda bir toplantı iptal edemez veya düzenleyemezsiniz.

Kişisel Toplantı Odası lobisi—Aşağıdaki cihazların veya sistemlerin kullanıcıları Kişisel Toplantı Odası kilitliyken lobide bekleyemez: Linux sistemleri, TelePresence cihazları, Windows Phone 8 cihazı ve BlackBerry 10 cihazları. Ayrıca toplantının yalnızca ses bölümüne katılan kullanıcılar, Kişisel Toplantı Odası kilitliyken lobide bekleyemez. Bu kullanıcılar odanın kilitlendiğini bildiren bir ileti alacak ve odanın kilidi açılana dek katılamayacaktır.

Kişisel Toplantı Odalarını ve WebEx video konferanslarını etkileyen diğer sorunlar için bkz. Çapraz Platform Özellikleri ve Bilinen Sorunlar.

Cisco WebEx Web Uygulaması

Video sınırlaması

Toplantı sahibi hesabı WebEx Meeting Center video konferansını devre dışı olduğunda, VoIP desteklenmiyor.

Büyük Bir Güncellemeden Sonra Katılma Sürelerinin Uzaması

Normal bir hizmet paketine göre daha fazla sayıda yeni özellik içeren büyük bir WebEx güncellemesinden sonra daha fazla dosyanın indirilerek yüklenmesi gerektiği için uzun yükleme süreleriyle karşılaşabilirsiniz. Yükleme süreleri, ağınızın bant genişliğine ve indirme sırasında ağdaki trafik miktarına bağlıdır. Genelde yükleme süreleri 20 saniye ila 3 dakika (veya daha fazla) arasında değişir.

Aynı Anda Tek Toplantı

Mac kullanıcıları aynı anda tek bir toplantıya katılabilirler.

Toplantı içi deneyim

 • Dil Korece olarak ayarlandığında, toplantı konu başlığında bazen hatalı karakterler gösterilebilir.

 • Video ayarları düğmesi, bir katılımcı tam ekran modunda paylaşılan içeriği görüntülediğinde Mac'te Katılımcılar paneli için görünmez.

 • Klavye navigasyonu ve ekran okuyucu desteği:
  • Katılımcı panelindeki video küçük resim öğeleri, Sekme tuşu kullanılarak yapılan navigasyonu desteklemez.

  • Dosya paylaşımı ve Anket uygulama panelindeki bazı öğeler, Sekme tuşu kullanılarak yapılan navigasyonu desteklemez.

  • Video tam ekran görünümündeki öğeler, Sekme tuşu kullanılarak yapılan navigasyonu desteklemez.

  • Video kullanıcı arayüzündeki öğeler, ekran okuyucularını desteklemez.

  • Video küçük resim öğeleri, ekran okuyucularını desteklemez.

  • Katılımcı panelindeki katılımcı listesi, ekran okuyucularını desteklemez.

  • Dosya paylaşımına yönelik olan ve Anket uygulama panelinde bulunan bazı öğeler, ekran okuyucularını desteklemez.

 • Kaydırma aracı, dosya paylaşımı kullanılarak paylaşılan bir dosya görüntülenirken kullanılamaz.

 • Yeni arayüz, Linux kullanıcıları tarafından kullanılamaz.

 • Mac'te, sunum yapan kişi uygulama paylaşımı veya ekran paylaşımı (daha önce masaüstü paylaşımı olarak biliniyordu) sırasında açıklama eklediğinde ve not aldığında veya anket oluşturduğunda, Notlar ve Anket bilgileri kaydedilemez.

 • Mac'te, paylaşım sırasında açıklama kullanılırken, kullanıcı sekme görünümünden tam ekran görünümüne geçerse son kullanılan açıklama seçeneği hatırlanmaz.

 • Bazı Windows makineleri ve Linux makinelerinde, katılımcı ekran koruyucusu açılırsa ve sunum yapan kişi dosya paylaşımına başlarsa ekran okuyucudan otomatik olarak çıkış yapılır.

 • Meeting Center'ın önceki sürümleri kullanılarak oluşturulan bazı özel Hızlı Başlangıç şablonları, bu sürüme yükseltildikten sonra çalışmayabilir.

 • Bazı durumlarda, toplantıda paylaşılmak üzere çok büyük bir Microsoft PowerPoint dosyasının yüklenmesi, sunum yapan kişinin toplantıyla bağlantısının kesilmesine neden olabilir.

Avatarlardaki İlk Harfler

Kullanıcının adının ve soyadının ilk harfi, görüntünün olmadığı durumlarda avatarlarda kullanılır. İkinci adlarında birden fazla sözcük olan kullanıcılar, üç harfli olarak doğru şekilde görüntülenmeyecektir; örneğin, "Mary Van Buren" ve "Robert Smith Jr.", sırasıyla "MB" ve "RJ" olarak görüntülenecektir.

Herkes Paylaşabilir özelliği

 • Herkes Paylaşabilir özelliği Linux platformunda kullanılamaz. Cisco WebEx Meetings mobil uygulamasının eski sürümlerini kullanan mobil kullanıcılar tarafından kullanılamaz. Bu özellik, iPhone ve iPad için Cisco WebEx Meetings uygulama sürümü 6.6 veya sonrası, BlackBerry 10 cihazları için sürüm 3.6 veya sonrası ve Android cihazları için sürüm 6.5 veya sonrasında desteklenecektir. Uygulamanın eski sürümlerine sahip mobil kullanıcılar, mobil uygulamada sunum yapan kişi özellikleri varsa sunum yapan kişi rolü verilerek sunum yapan kişi yapılabilir.

 • Toplantı sahibi masaüstünde bir toplantı başlatır ve ardından toplantı sırasında Herkes Paylaşabilir özelliğini devre dışı bırakırsa bu toplantıda iPhone, iPad, BlackBerry 10 cihazları için Cisco WebEx Meetings uygulamasının eski sürümlerini kullanan katılımcılar paylaşım yapabilecektir.

 • Cisco WebEx Meetings mobil uygulamasının kullanıcıları, toplantıda Herkes Paylaşabilir özelliğini devre dışı bırakamayacak, ancak bu özellik için site yönetim ayarlarını uygulayacaktır.

Toplantı Sahibi Rolü Alternatif Toplantı Sahibine Geçiyor

Bazı durumlarda toplantıya katılırken, toplantı sahibi toplantıya zaten katılmış olsa bile toplantı sahibi rolü alternatif toplantı sahibine geçebilir. Bu durumda alternatif toplantı sahibinin toplantı sahibi rolünü toplantı sahibine atamasını öneririz.

Toplantıdan ayrıl komutu

Toplantıdan Ayrıl komutu, üçüncü taraf telefon hizmeti sağlayıcısı (TSP) sesini kullanan siteler için devre dışı bırakılmıştır.

WebEx merkezleri ve WebEx kayıt hizmetleri tarafından oluşturulan bağlantılar

Güvenliği geliştirmeye yönelik sürekli güncellemelerimizin bir parçası olarak, Cisco WebEx Meeting Center, Training Center, Support Center, Event Center ve WebEx kayıt hizmetlerinde kullanılan URL'leri oluşturmak için kullanılan şifreleme anahtarlarının yönetimini geliştirmek amacıyla değişiklik yapmaktadır. Sonuç olarak, bu hizmetler tarafından oluşturulan mevcut bağlantılar güncellenmiştir ve bazı durumlarda kullanıcıların yeni bağlantılar istemesi gerekebilir. Daha fazla bilgi ve talimatlar, WebEx için Şifreleme Anahtarı Güncellemesi ile İlgili SSS bölümünde bulunabilir.

Windows 7

 • Toplantı sahibi, Sesli Yayınla Event Center başlatırsa diğer katılımcılar Sesli Yayına yavaşça katılabilir.

Windows 8.1 ve 10

 • Dosya paylaşımı için PDF paylaşabilmek üzere Adobe Acrobat Reader'a sahip olmanız gerekir.

 • Yazıcı Sürücüsü modunda Microsoft PowerPoint dosyalarını paylaşırken, bazı içerikler görünmeyebilir. Standart Üniversal İletişim Biçimi (UCF) modunu kullanmanızı veya bunun yerine uygulama paylaşımı ekran paylaşımını kullanmanızı öneririz.

 • Windows 10 ile uzak bilgisayara bağlanırken yerel ekran karartılamaz.

 • Meeting Center katılımcıları, toplantı sahibi, kaydetme ayrıcalığını sadece onlar için iptal etmiş olsa da bilgisayarlarına yalnızca Evrensel İletişim Formatı (UCF) dosyalarını kaydedebilirler.

 • Windows uygulamaları, Access Anywhere veya Remote Access Uygulama Ekle iletişim kutusunda görünmez.

 • Meeting Center'ın Mac katılımcısı beyaz tahtada paylaşım ve açıklama yapıyorsa kare veya oval şekli seçildiğinde açıklama rengi yanlıştır.

Windows 10’da Çoklu Monitör Desteği

Paylaşılan içerikler, birincil ekranınızdan daha yüksek çözünürlüğe sahip ikincil bir ekrandan paylaşıldıklarında kesilebilir veya kısmen görünebilir. Bu sorunu gidermek için Windows görüntü ayarlarınızdan en büyük ekranınızı ana ekranınız olarak ayarlamanızı öneririz.

Windows 10

 • Microsoft Edge tarayıcısı sınırlamaları

  • Edge tarayıcısı, ilk defa kullanıldığında yürütülebilir bir dosya (.exe) indirilip yüklenerek WebEx Geçici Klasör Çözümü (TFS) kullanılarak desteklenmektedir.

  • Edge tarayıcısı Meeting Center, Event Center, Training Center ve Support Center'da toplantıları, etkinlikleri, eğitim oturumlarını veya destek oturumlarını başlatmak ve bunlara katılmak için desteklenmektedir. Access Anywhere, Remote Access, Kendiliğinden Labs, WebEx Kayıt Biçimi Dosyaları (WRF) için WebEx Oynatıcı veya Gelişmiş Kayıt Biçimi Dosyaları (ARF) için WebEx Ağ Kayıt Oynatıcısı için desteklenmemektedir.

  • Web tarayıcısı paylaşımı veya uygulama paylaşımı özelliklerini kullanarak WebEx toplantısında Edge tarayıcısının paylaşımı desteklenmemektedir. Bunun yerine ekran paylaşımı kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

  Edge tarayıcısı tam olarak desteklenene kadar WebEx için Internet Explorer'ı veya farklı tarayıcıları kullanmanızı öneririz.

 • Firefox 64-bit tarayıcı sınırlamaları

  • Firefox 64-bit tarayıcısı, ilk defa kullanıldığında yürütülebilir bir dosya (.exe) indirilip yüklenerek WebEx Geçici Klasör Çözümü (TFS) kullanılarak desteklenmektedir.

  • Firefox 64-bit tarayıcısı Meeting Center, Event Center, Training Center ve Support Center'da toplantıları, etkinlikleri, eğitim oturumlarını veya destek oturumlarını başlatmak ve bunlara katılmak için desteklenmektedir. Access Anywhere, Remote Access, Kendiliğinden Lab, WebEx Kayıt Biçimi Dosyaları (WRF) için WebEx Oynatıcı veya Gelişmiş Kayıt Biçimi Dosyaları (ARF) için WebEx Ağ Kayıt Oynatıcısı için desteklenmemektedir.

  Firefox tarayıcısının 64 bit sürümü tamamen desteklenene kadar 32 bit sürümünü kullanmanızı tavsiye ederiz.

 • Çoklu Monitör Desteği

  Paylaşılan içerikler, birincil ekranınızdan daha yüksek çözünürlüğe sahip ikincil bir ekrandan paylaşıldıklarında kesilebilir veya kısmen görünebilir. Bu sorunu gidermek için Windows görüntü ayarlarınızdan en büyük ekranınızı ana ekranınız olarak ayarlamanızı öneririz.

 • İçerik paylaşma sınırlamaları

  • PDF gibi büyük boyutlu bir dosya paylaşılırken toplantı yöneticisi, dosya yükleme işlemi tamamlanana kadar yanıt vermiyor. Belgenin boyutuna bağlı olarak toplantı yöneticisi uzun bir süre boyunca yanıt vermeyebilir.

  • Windows 10 ile uzak bilgisayara bağlanırken yerel ekran karartılmaz.

  • Windows uygulamaları Access Anywhere veya Remote Access'teki Uygulama Ekle iletişim kutusunda listelenmiyor.

  • Meeting Center katılımcıları Evrensel İletişim Formatı (UCF) dosyalarını yerel bilgisayarlarına kaydetmeye çalışırlarsa ve Dosyayı Kaydet iletişim kutusunu açmışlarsa toplantı sahibi kullanıcıların dosya kaydetmelerine izin verme seçeneğini kapatmışsa olsa bile katılımcılar UCF dosyalarını kaydedebilirler.

 • Windows 10’da uygulamanızı veya masaüstünüzü paylaştığınızda diğer katılımcılar, panellerin açık olduğu yerlerde paylaşılan içeriğin üst kısmında pencereleri çapraz çizgili olarak görürler. Bu durum toplantı kontrol paneli, Katılımcılar paneli, Sohbet paneli ve paylaşım göstergeleri dahil tüm panellerde görülür. Diğer katılımcılara daha iyi izleme performansı sunmak için mümkün olduğunca panelleri kapatmanızı öneririz. Ctrl+Alt+Shift+H tuşlarına basarak hızlıca tüm toplantı panellerini gizleyebilir veya gösterebilirsiniz.

Paylaşılan belgeler görüntü kalitesi

WebEx, yerleşik olarak desteklenmeyen belgeleri içe aktarmak için bir yazıcı sürücüsü arayüzü kullanır. Yazıcı Sürücüsü modunda paylaşılan belgelerin (ör. Microsoft Word, Excel ve Adobe PDF belgeleri) sunum kalitesi, aynı belge fiziksel bir yazıcı kullanılarak yazdırıldığında elde edilen fiziksel belgeden daha iyi olamaz. Bu durum, özellikle metin görüntüleri içeren belgelerde ortaya çıkar.

Kesilmiş, kesilmiş veya çizim nesnelerini yanlış

Kısmen veya tamamen dışında 15 bit twip çizim nesnelerini (32768 x 32768 twip 22,75 x 22,75 inç =) koordine aralığı gösterilmez, kesilmiş veya yanlış. Bu normal PD çizim nesnelerini, görüntüleri, UCF nesneleri ve açıklamaları içerir. Ekran çözünürlüğü ve ekran boyutu piksel gerçek boyutuna bağlıdır.

Bu sorunu önlemek için büyük dosyaları yukarıdaki koordine aralığına sığacak şekilde yeniden boyutlandırmanızı öneririz.

Microsoft Office 2013 ve sonraki bir sürümü için Destek

 • Microsoft Office 2013'ü veya sonraki bir sürümünü yüklediyseniz aşağıdaki özellikler PowerPoint 2013 dosyaları paylaşılırken desteklenmez:
  • Animasyonlar ve geçişler
  • Yerleşik video veya ses dosyaları
  • UCF Araç Seti
 • Bilgi Sekmenizi özelleştirdiyseniz bazı özel öğeler desteklenmeyebilir. WebEx toplantısında düzgün bir şekilde görüntülenmeye devam ettiğinden emin olmak için doğrulamanızı öneririz.
 • Bazı durumlarda, aşağıdaki sorunlar oluşabilir:
  • Metin ve dolgu renkleri, slayttaki gerçek renklerden biraz farklı olabilir.
  • Slaytta bazı grafik öğeler olmayabilir.
  • Yazı tipleri, bir slaytta bulanık görünebilir veya orijinalinden farklı olabilir.
  • Şekillerin boyutu, orijinalinden farklı olabilir.
 • PowerPoint sunumundaki bir nesne düzenleme modunda düzgün şekilde görüntülenmezse Slayt Gösterisi görünümünden otomatik olarak kaldırılır; ancak nesne, dosya WebEx toplantısında paylaşıldığında görüntülenmeye devam edebilir.
 • Dosya paylaşım özelliğini kullanarak parola korumalı PowerPoint 2013 dosyalarını paylaşamazsınız. Bunun yerine uygulama paylaşımı veya masaüstü paylaşımı özelliklerini kullanın.
 • Dosya paylaşım özelliğini kullanarak Excel 2013 dosyalarını Windows 8'de paylaşamazsınız. Bunun yerine uygulama paylaşımı veya ekran paylaşımı (daha önce "masaüstü paylaşımı" olarak biliniyordu) özelliklerini kullanın.
 • Dosya paylaşım özelliğini kullanarak Word 2013 (64 bit) belgelerini Windows 8'de (64 bit) paylaşamazsınız. Bunun yerine uygulama paylaşımı veya ekran paylaşımı özelliklerini kullanın.

Dahili katılımcıları etiketleme

Dahili katılımcılar için etiketler aşağıdaki durumlarda görünmez:

 • Katılımcı mobil cihazdan katıldığında

 • One Touch TelePresence Plus'ı kullanan katılımcı SAML tek oturum açmayı kullanmadığında

 • Kişisel Konferans toplantılarında

Dosya paylaşımı

Windows kullanan bir toplantı sahibiyseniz ve sisteminizde bir evrensel yazıcı sürücüsü yüklü değilse dosya paylaşımı sırasında Microsoft PowerPoint dosyaları dışında dosya türü paylaşamayacaksınız. Bu durumda sistem, dosya paylaşımı yerine uygulama paylaşımını taşıma veya devam etmeden önce evrensel bir yazıcı sürücüsü yükleme seçeneği sunacaktır. (Evrensel yazıcı sürücüsü Windows 7 sistemlerine önceden yüklenmiştir.)

Dosya paylaşımı CMR Karma (WebEx'in etkin olduğu TelePresence) toplantıları için desteklenmemektedir.

Akış videosu paylaşımı

Katılımcı videosunun çözünürlüğü 480p olarak optimize edilmiştir. Daha yüksek çözünürlüğe sahip video dosyalarının boyutu, (640 X 480) çözünürlüğüne sığacak şekilde değiştirilmiştir. Şu anda aşağıdaki medya dosya biçimleri desteklenmektedir: WMV, WMA, WAV, MP3, ASF, AVI, MPG, MPEG, MOV, FLV, F4V, QT ve MP4.

 • MP4 ve MOV video dosyaları, yüklü QuickTime oynatıcısında oynatılamazlarsa WebEx Toplantısında paylaşılamaz

 • Sunum Yapan Kişi tarafında video dosyası paylaşımı için önerilen sistem gereksinimleri:

  • VGA dosyası için 2,66 GHz'de Core2-Duo E6750 gereklidir

  • AMD 9650 2,3 GHz (4 çekirdekli) 8 GB tercih edilir

  • Intel® Core™ 2 Duo -E7400 2,8 GHz 2,79 GHz tercih edilir

Dosya paylaşımı CMR Karma (WebEx'in etkin olduğu TelePresence) toplantıları için desteklenmemektedir.

Dosya Paylaşılırken Ses Dahili Hoparlöre Geçiyor

Kulaklık veya harici hoparlör gibi harici bir ses cihazı kullanırken WRF dosyası gibi ses içeren bir dosya paylaşmanız hâlinde WebEx ses ayarlarında harici kaynağı seçmiş olsanız da WebEx uygulaması dahili hoparlörlere geçiş yapar. Dosya paylaşımını durdurduğunuzda uygulama harici cihaza geri döner.

Toplantıya katılınamıyor

Linux/Unix kullanıcıları, ISA proxy'si ile NTLM kimlik doğrulaması etkinleştirilirse toplantıya katılamayabilir.

Office 2007 belgelerini görüntüleme

Toplantıya Linux/Unix'ten katılan katılımcılar, sunum yapan kişi Microsoft Office 2007 belgesini paylaştığında görüntüleme sorunları yaşayabilir. Örneğin, bazı animasyonlar ve resimler görüntülenmeyebilir veya bozulabilir.

Microsoft Office PowerPoint

Microsoft PowerPoint 2007 ve sonraki sürümlerde, bir web sayfasından kopyalanarak notlar paneline yapıştırılan metinler düzgün görünmeyebilir. Bunun yerine metni Microsoft Word veya Microsoft Notepad’e kopyalayabilir, ardından notlar paneline yapıştırmak için bu uygulamadan tekrar kopyalayabilirsiniz.

Adres defterlerinin Microsoft Outlook 2010'a aktarılması

Şirket adres defterinizin WebEx kişilerinize aktarılması, Microsoft Outlook 2010 64 bit ile desteklenmemektedir.

Toplantıyı kapatma

Internet Explorer 7'de, tarayıcıda birden fazla sekme açıksa ve WebEx "Toplantı Devam Ediyor" sayfası ön plandaki sekmede değilse toplantı yöneticisi kapatılamaz. Bunun nedeni, WebEx sayfasının üzerinde başka bir sekme olduğunda "Toplantıyı kapat" onayı iletişim kutusunun gizlenmesidir.

Tam ekran video görünümü

Sunum yapan kişi ekranını (eski adıyla "masaüstü paylaşımı"), bir uygulamayı veya belgeyi paylaşırken tam ekran videoya geçtiğinde yalnızca bir monitör kullanıyorsa paylaşım katılımcı tarafında durdurulur (son paylaşılan ekran donar). Sunum yapan kişi tam ekran video görünümünden çıktığında, paylaşım otomatik olarak devam eder.

Katılımcılar, sunum yapan kişi paylaşımı durdurduğunda tam ekran videoda kalır ve sunum yapan kişi paylaşıma tekrar başladığında otomatik olarak tam ekran videodan çıkar.

Sunum yapan kişinin iki veya daha fazla monitörü varsa bir monitörde kolayca içerik paylaşabilir ve başka bir monitörde tam ekran video görünümüne geçebilir.

Microsoft Surface’da WebEx penceresi küçük

31.8 öncesi WBS sürümlerin, WebEx penceresi Microsoft Surface cihazı üzerinde çok küçük bir pencere olarak açılabilir. Metinleri okumak ve kontrolleri kullanmak zordur. WebEx’in en yeni sürümüne yükseltmenizi öneririz.

Bir toplantıyı yedek sitede otomatik olarak yeniden başlatma

Site kullanılamaz hale geldiğinde ve otomatik olarak WebEx Küresel Site Yedeklemesi (GSB) sistemi ile yedeklenmiş bir yedek siteye yönlendirildiğinde, otomatik paylaşılan durum kurtarma yapılmaz. Toplantı penceresi yedek sitede toplantıya yeniden bağlandıktan sonra, paylaşılan durum kaybedilir ve sunum yapan kişi içeriği paylaşmaya başlamalıdır.

Mobil cihazlarda Cisco WebEx Meetings uygulamasını kullanma

Apple App Store, Windows Phone Store, Google Play veya Android için Amazon Appstore'dan Cisco WebEx Meetings uygulamasını indirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için https://help.webex.com/community/webex-mobile/ adresindeki mobil sürüm notlarına bakın

(bağlantı https://help.webex.com/community/webex-mobile/)

İşletim sistemi kısıtlamaları kaldırılmış veya kök erişim izni verilmiş ya da operatör veya donanım kısıtlamaları kaldırılmış mobil cihazlar desteklenmemektedir.

PKI kullanılarak uçtan uca şifreleme

Site yöneticisi tarafından sağlanan genel ve özel anahtar çifti kullanılarak toplantı içi verilerin uçtan uca şifrelenmesi artık desteklenmemektedir. Canlı toplantıda uçtan uca şifreleme, yalnızca otomatik olarak oluşturulan oturum anahtarı ile kullanılabilir.

Yükseltmeden sonra iOS cihazında erişim reddedildi

iOS cihazınızda toplantı odasına katılamayabilir ve şu mesajı görebilirsiniz: "WebEx uygulamanızın sürümü mevcut WebEx hizmeti ile uyumlu değil. Uygulamayı şimdi yükseltin." Bu, tüm mobil uygulama yükseltmelerinden sonra güvenli erişimi zorunlu kılan bir güvenlik ayarından dolayı oluşur.

Çakışan toplantılar bitiş saatinden önce sonlanıyor

Bazı durumlarda çakışan toplantılar, ilk toplantının bitiş saatinden önce sonlanabilir.

Örneğin bir toplantı sahibi, başlangıç saati 08.00 olan ve 24 saat süren bir toplantıyı günlük olarak yinelenecek şekilde ayarladığında, toplantı başlamadan 15 dakika öncesinde toplantı sahibinden önce katılma seçeneği destekleniyor ve toplantı sahibi henüz katılmamışsa toplantı 08.00’da sona erer ve hem toplantı sahibinin hem de katılımcıların toplantıya yeniden katılmaları gerekir.
Attachments

  Outcomes