WebEx'teki (WBS32) Yenilikler

Document created by Cisco Localization Team on Mar 28, 2017Last modified by Cisco Localization Team on Aug 23, 2017
Version 9Show Document
 • View in full screen mode
 

WebEx'teki (WBS32) Yenilikler

WBS32.5

Cisco WebEx Meeting Center

   

Tüm Meeting Center Sitelerinde Kullanılabilen MP4 Kayıtları

  

Yöneticiler, artık Meeting Center siteleri için MP4 kayıtlarının açılmasını talep edebilir. Daha önce, MP4 kayıtları yalnızca kullanıcıların toplantılara Meeting Center Video Konferans kullanarak katılmasına izin veren sitelerde kullanılabiliyordu.

  

Bu özellik, varsayılan olarak devre dışıdır. Site yöneticileri, bu özelliğin etkinleştirilmesi için talepte bulunmalıdır.

  

Notlar:

  
 •  

  MP4 kayıtlarının boyutu, ARF kayıt biçiminden daha büyüktür. Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, kayıtlar için depolama alanı gereksinimlerini artırır.

    

 •  

  Linux kullanıcıları, MP4 oynatmanın etkin olduğu WebEx dışı Video Konferans toplantısı başlatamaz veya böyle bir toplantıya katılamaz. Linux yalnızca ARF kayıt biçimini desteklediği için işletim sistemlerinin bu toplantıda desteklenmediğini belirten bir uyarı mesajı alırlar.

    

  

Kişisel Toplantı Odalarındaki Görüntülü Sistemlerden ve Telefonlardan Başlatılan Toplantıların, Güvenlik Ayarlarına Göre Otomatik Olarak Kilitlenmesi (Yalnızca Bildirim)

  

Ekim 2017’de etkin olacak önemli bir davranış değişikliği için ön bildirim sunuyoruz. Toplantılarınızda oluşabilecek sorunları önlemek için lütfen kullanıcılarınıza bu değişikliği önceden bildirin.

  

Daha önce, Kişisel Toplantı Odası ayarlarında Otomatik kilitleme etkinleştirilirse toplantı sahibi toplantıyı görüntülü sistemler veya telefonlardan başlattığında toplantılar otomatik olarak kilitlenmiyordu.

  

Artık toplantılar, toplantı sahibi toplantıyı görüntülü sistemden veya telefondan başlatsa bile otomatik olarak kilitlenecek. Bu, toplantılarınız için daha iyi bir güvenlik sağlayacak.

  

Not


 

Otomatik kilitleme toplantı başladıktan sonra 0 dakika olarak ayarlandığında, hiçbir toplantı kontrolü kullanılamayacağından görüntülü sistemdeki veya telefondaki toplantı sahibi olarak toplantıya kimseyi kabul edemezsiniz.

  
  

Ayrıca, lobide bekleyen görüntülü sistemlerdeki ve telefonlardaki katılımcılar, toplantı sahibi toplantıyı başlatır başlatılmaz toplantıdan çıkarılır. Bu sorun gelecekteki sürümlerde çözülecektir.

  

Cisco WebEx Event Center

   

Microsoft Windows 10’da Klasik Ekran Paylaşımı Moduna Geçiş

  

WebEx Event Center, Microsoft Windows 10’da varsayılan olarak, toplantı panelleri ekranınızda açık olduğunda diğer kişilerin çapraz çizgili pencereler görmesini önlemek amacıyla gelişmiş ekranı paylaşımını kullanır. Ancak bu özellikle ilgili sorun yaşıyorsanız veya bilgisayarınız gelişmiş ekran paylaşımını desteklemiyorsa artık klasik ekran paylaşımına geçiş yapabilirsiniz.

  

Etkinlik menüsünde Seçenekler > İçerik Paylaşımı > "Klasik ekran paylaşımına dön" seçeneğini belirleyin.

  

Bu özellik, WebEx Meeting Center’a işlevsel uyumluluk getirmeyi amaçlar. Bu menü seçeneği uygulamaya WBS32.3’te eklenmiştir.

  

Tüm Cisco WebEx Center'lar

   

.wot Dosyaları için Artık WebEx Universal Toolkit ve Cisco WebEx Oynatıcı’nın Kullanılamaması

  

Daha önce duyurduğumuz gibi, WebEx’in tüm sürümlerinde WebEx sitenizin Destek > İndirmeler sayfalarında bulunan şu öğeleri kaldırıyoruz:

  
 •  

  WebEx Universal Toolkit - WebEx Universal Toolkit; Microsoft PowerPoint (Office 2007 veya önceki sürümlerini içeren ortamlar için uygun) ve Cisco WebEx WBS29 ve önceki sürümleri için eklenti sağlar. WBS29 ve Office 2007’nin kullanımdan kaldırılmasıyla bu araç kitinin kullanım ömrü de tamamlanacaktır.

    

 •  

  .wot dosyaları için Cisco WebEx Oynatıcı - .wot uzantılı kayıt dosyaları için Kayıt Oynatıcı - Cisco WebEx, uzun bir süredir .wot uzantılı kayıt dosyaları oluşturmamaktadır. Bu kayıt oynatıcı, önceki sürümlerle uyumluluk amacıyla sunulmuştu.

    

  

Cisco WebEx Uygulaması Slack’te Kullanılabilir

  

Cisco WebEx, artık Slack’te kullanılabilir. Bu uygulamayı Slack kanalına ekleyebilir ve ekibinizle kısa sürede Cisco WebEx toplantısı veya Kişisel Toplantı Odası URL’si paylaşabilirsiniz.

  

Daha fazla bilgi almak ve uygulamayı Slack’inize yüklemek için https://help.webex.com/docs/DOC-21298 adresini ziyaret edin.

  

Not


 

Slack için Cisco WebEx, yakında Slack uygulama dizininde yayınlanacaktır.

  
  

WebEx Site Yönetimi

   

Değişiklik Günlüğünü Dışa Aktarma

  

WebEx Site Yönetimi ayarları değişiklik günlüğü, CSV biçiminde dışa aktarılabilir. Yöneticiler, Raporlar > Ortak > Site Yapılandırması Denetim Günlüğü’ne tıklayarak raporu dışa aktarabilir.

  

Bu sürümde, değişiklik günlüğü Yapılandırma > Ortak Site Ayarları > Seçenekler’de yapılan değişikliklerin büyük bölümünü takip eder. Bu sayfadaki bazı seçeneklerin ve ayarların takip edilmediğini unutmayın. Takip edilen site seçeneklerinin kısmi bir listesi şöyledir:

  
 •  

  Hesap Yönetimi Ayarları

    

 •  

  Mobil Destek

    

 •  

  İşbirliği Toplantı Odası Seçenekleri

    

 •  

  Toplantı Seçenekleri Planlama

    

 •  

  Varsayılan Planlayıcı Seçenekleri

    

 •  

  Güvenlik Seçenekleri

    

  

Bu denetim günlüğü, bu sürümde CI olmayan sitelerde kullanılabilir. Spark Kontrol Hub’ı WebEx yönetiminde CI’nın etkin olduğu siteler için denetim günlüğünün gösterilmesi, gelecekteki bir sürüm için planlanmaktadır.

  

Cisco WebEx Hızlı Erişim Araçları

   

Cisco WebEx Sitesi Yeniden Adlandırıldıktan sonra Planlanan Toplantıları Güncelleme

  

Daha önce, bir sitenin adı örneğin bir yükseltmeden veya site URL’si değiştikten sonra değiştirilirse eski adla planlanan toplantılar, yalnızca kullanıcı eski site URL’siyle oturum açtığında düzenlenebiliyordu.

  

Artık, Hızlı Erişim Araçları eski ve yeni site adları arasındaki ilişkiyi takip ediyor ve kullanıcılar yeni sitede oturum açtıktan sonra toplantıları düzenleyip güncelleyebiliyor.

  

Cisco WebEx Web Uygulaması 3.0

   

WBS32.5 ve sonraki sürümleri için Event Center Katılımcı Desteği

  

Karşınızda Event Center katılımcıları için katılım desteği!

  

WBS32 sitelerinde WebEx Web Uygulamasının etkin olduğu müşteriler, artık Event Center katılım sayfalarında da “Tarayıcıyla katıl” bağlantısını görebilir.

  

Not


 

Bu özellik, yalnızca WBS32.5 ve sonraki sürümlerinde kullanılabilir.

  
  

Cisco WebEx web uygulamasıyla, bilgisayarınıza hiçbir şey yüklemeden (hiçbir eklenti yüklemeden) WebEx toplantılarına ve şimdi de etkinliklere hızlı bir biçimde katılabilirsiniz. Meeting Center gibi bu sürüm de şu anda yalnızca katılımcılara yöneliktir. (Toplantı sahiplerinin masaüstü uygulamasını kullanmaya devam etmesi gerekir.) WebEx web uygulaması hakkında daha fazla bilgi için Yardım Merkezi’ndeki makaleyi inceleyin: https://help.webex.com/docs/DOC-14802.

  

Sitenizde WebEx web uygulaması etkin değil mi? Cisco WebEx Web Uygulaması, şu anda yalnızca talep üzerine sunulmaktadır. Web Uygulamasını sitenizde etkinleştirmek için Müşteri Başarısı Yöneticinizle (CSM) iletişim kurun.

  

Android için Cisco WebEx Meetings 9.14

   

Katılımcı Videosu ve Adlarını Görüntüleme

  

Katılımcı videosu ve katılımcı adları, aynı WebEx Meeting Center Video Konferans’ın etkin olduğu toplantının içindeki Telepresence sistemlerinden geldiklerinde artık Android’de görülebilir. Ayrıca, diğer katılımcılar artık Android kullanıcısının videosunu ve adını görebilir.

  

Bu, WebEx Meeting Center’ın önceki sürümünde kullanıma sunulan video çoklu akışı işlevini tamamlayıcı niteliktedir.

  

Sınırlı Chromebook Desteği Android için WebEx Meetings, artık desteklenen Chromebook’larda Meeting Center toplantılarına, Event Center etkinliklerine ve Training Center oturumlarına katılabilir ve bunları başlatabilir.

  

Bazı sınırlamalar geçerlidir:

  
 •  

  Kamera Chromebook’taki başka bir uygulama tarafından kullanılıyorsa video gönderilemez

    

 •  

  Chromebook’taki kısayollar etkin değildir

    

 •  

  Tarayıcıdan çapraz başlatma desteklenmez

    

 •  

  EC / TC kayıtları desteklenmez

    

 •  

  Paylaşım desteklenmez

    

 •  

  Katılımcı Listesi ve ses veya video panelleri gibi toplantı içi paneller, pencere boyutu değişikliklerinden sonra kaybolur

    

 •  

  Yalnızca Stabil Kanal Chromebook’ları destekler. Lütfen buradan Stabil Kanal Chromebook’larının tam listesini inceleyin: https://www.chromium.org/chromium-os/chrome-os-systems-supporting-android-apps

    

  

Uygulamadan Parola Kurtarma

  

Artık güvenli olmayan oturum açma (SSO) siteleri için parolanızı doğrudan Meetings uygulamasından kurtarabilirsiniz.

  

Diğer Telefon ve Eski VoIP desteği

  

Daha önce TSP karma olmayan siteleri için Android ses tercihleri, yalnızca entegre VoIP ile Telefon içermemeyi destekliyordu. Artık, Android ses tercihleri Telefon veya entegre VoIP ile diğer Telefonu desteklemektedir.

  

iPad, iPhone ve Apple Watch için Cisco WebEx Meetings 9.14

   

Touch ID Oturum Açma Desteği

  

Bu sürümle, Meetings uygulaması artık SSO olmayan siteler için iOS Touch ID oturum açmayı desteklemektedir.

  

iPad Pro 10.5 desteği

  

Bu sürümle, Meetings uygulaması artık iPad Pro 10.5’i desteklemektedir.

  

Altıncı Nesil iPod Touch desteği

  

Bu sürümle, Meetings uygulaması artık altıncı nesil iPod Touch’ı desteklemektedir.

  

Yaz Saati (DST) Değişikliğinden Sonra Bildirim Gönderilmesi

  

Yaz Saati (DST) değişikliği gerçekleşirse ancak kullanıcılar Meetings uygulamalarını açmamışsa toplantı bildirimleri orijinal zaman dizesini kullanmaya devam edecektir. iOS kullanıcıları, artık DST değişikliği gerçekleştirildiğinde bildirimlerin yeni saate ayarlanması için toplantı bildirim listesini yenilemelerini belirten bir bildirim alacaktır.

  

WBS32.4

Cisco WebEx Meeting Center

   

MP4 Kayıtlarında Konuşmacı Videosu

  

MP4 kayıtlarına artık konuşmacının videosu da eklenebilir. WebEx Meeting Center Videosu kullanan bir toplantının MP4 kayıtları indirilip oynatıldığında veya bir mobil cihazda oynatıldığında artık konuşmacının videosu da gösterilir.

  

Not


 

Kayıtlarla depolanan ek bilgiler, kayıtların depolama gereksinimlerini artıracağı için bu seçenek varsayılan olarak devre dışıdır. Bu seçenek site yöneticiniz tarafından etkinleştirilebilir.

  
  

Google Takviminizle Cisco WebEx Kişisel Toplantı Odası Toplantısı Planlama

  

Cisco Takvim Hizmeti sayesinde Google Takvim’e @webex yazarak WebEx Kişisel Toplantı Odası toplantıları planlayabilirsiniz. Bu tümleştirme, takvim davetlerini toplantı bilgileriyle otomatik olarak doldurarak WebEx toplantılarınızı planlamayı ve bu toplantılara katılmayı kolaylaştırır. Herhangi bir eklenti yüklemeniz gerekmez.

  

Not


 

Google Takvim; Cisco Takvim Hizmeti ve WBS31.12 veya üstünü gerektirir.

  
  

Kişisel Toplantı Odalarındaki Toplantılar, Görüntülü Sistemlerden ve Telefonlardan Başlatıldığında Güvenlik Ayarlarına Göre Otomatik Olarak Kilitlenir (Yalnızca Bildirim)

  

Ekim 2017’de etkin olacak önemli bir davranış değişikliği için ön bildirim sunuyoruz. Toplantılarınızda oluşabilecek sorunları önlemek için lütfen kullanıcılarınıza bu değişikliği önceden bildirin.

  

Daha önce, Kişisel Toplantı Odası ayarlarında Otomatik kilitleme etkinleştirilirse toplantı sahibi toplantıyı görüntülü sistemler veya telefonlardan başlattığında toplantılar otomatik olarak kilitlenmiyordu.

  

Artık toplantılar, toplantı sahibi toplantıyı görüntülü sistemden veya telefondan başlatsa bile otomatik olarak kilitlenecek. Bu, toplantılarınız için daha iyi bir güvenlik sağlayacak.

  

Görüntülü sistemlerdeki veya telefondaki toplantı sahibi olarak otomatik kilitlemeyi toplantı başladıktan sonra 0 dakika olarak ayarlarsanız hiçbir toplantı kontrolü kullanılamayacağından toplantıya kimseyi kabul edemezsiniz. Bu sorun gelecekteki sürümlerde çözülecektir.

  

Daha Uzun Toplantı Süreleri

  

Toplantı web sayfası planlayıcı artık toplantıların süre bazında 24 saate kadar planlanmalarına izin verir.

  

Ses Gürültüsü Algılama

  

Artık kullanıcılar daha az toplantı gürültüsü duyacak. Bilgisayar Kullanarak Ara seçeneği kullanılarak sese bağlanılırken WebEx Meeting Center artık kapı, klavye, siren veya köpek sesi gibi etkin arka plan gürültülerini algıladığında kullanıcıları otomatik uyarır ve kendilerini sessize almalarını ister.

  

Gürültü algılama işlevi, etkin olarak konuşan kullanıcılarla arka plan gürültülerini ayırt edebilir. Kullanıcı isterse gürültü algılamayı devre dışı bırakabilir.

  

Kolaylaştırılmış Kullanıcı Adı ve Parola Kurtarma İş Akışı

  

Oturum açma ve parola bilgilerini kurtarma iş akışı iyileştirildi. Kullanıcı adı ve/veya parolalarını unutan kullanıcılar artık bilgilerini kurtarma işlemi sırasında yol gösterici ayrı bir sayfaya yönlendirilir.

  

Cisco WebEx Meeting Center ve Event Center (Windows)

   

Dosya Paylaşımı İletişim Kutuları ve Uygulama Paylaşımı Göstergesi için Daha Yüksek Ekran Çözünürlüğü Optimizasyonu

  

Windows için Cisco WebEx Meeting Center ve Event Center'da, dosya paylaşımı iletişim kutuları ve uygulama paylaşımı göstergesi artık yüksek çözünürlüklü monitörler için optimize edilmiştir. Bu iyileştirme, WBS31.8 sürümünde başlatılan ve Meeting Center ve Event Center'da 3K gibi ve hatta daha da yüksek ekran çözünürlükleri için daha iyi destek sağlama konusunda devam eden çalışmalarımızın bir parçasıdır.

  

Daha yüksek ekran çözünürlüğü desteği, Windows 7 ve üzeri sürümler ile sınırlıdır.

  

Cisco WebEx Meeting Center, Event Center ve Training Center

   

Windows’da Taşınabilir Açıklamalar

  

Windows kullanıcıları WebEx Meeting Center, Event Center ve Training Center’da artık açıklamaları ekrandaki farklı konumlara taşıyabilir. Yeni bir konuma sürüklemek için var olan bir açıklamanın üzerine gelip tıklamanız yeterlidir. Katılımcılar artık yalnızca kendi açıklamalarını taşıyabilirken toplantı sahipleri herkesin oluşturduğu açıklamaları taşıyabilir.

  

Tüm Cisco WebEx Center'lar

   

Ses için Lehçe Dil Desteği

  

Cisco WebEx artık WebEx ses müşterileri için Lehçe sesli istemlerini destekliyor.

  

WebEx Yönetimi

   

Ürün ve Sayfaların Kanada Fransızcası Çevirileri

  

Kanada’da ticari markalı olmayan sayfa ve ürün adları, Kanada Fransızcası kullanan kullanıcılar için Fransızca’ya çevrildi.

  

Hızlı Erişim Araçları

   

İyileştirilmiş Kişisel Toplantı Odası Performansı

  

Kişisel Toplantı Odası toplantısı planlanırken ve güncelleştirilirken performans iyileştirildi. 5 saniyeden uzun süren işlemler artık 1 saniyede tamamlanabiliyor.

  

Ayrıca toplantı bilgileri, toplantı isteği gönderilmeden önce doldurulur.

  

Not


 

Site Yönetiminden veya toplantı sahibi tercihlerinden Kişisel Toplantı Odası URL’si değiştirildiğinde, toplantı sahibinin Hızlı Erişim Araçları’nda tekrar oturum açması veya senkronize olması için Hızlı Erişim Araçları tercihlerinde manuel olarak yenileme yapması gerekir.

  
  

Android için Cisco WebEx Meetings 9.13

   

Cihaz Kamerasını Döndürme ve Tam Ekranda Görüntüleme

  

Artık tüm WebEx senaryolarında cihaz kameranızı döndürerek tam ekran moduna alabilirsiniz. Bu, akıllı gözlük kullanan veya uzak katılımcılarına fiziksel çevrelerindeki beyaz tahta ya da belgeler gibi öğeleri göstermek isteyen katılımcılar için kullanılabilirliği artırır.

  

Araç Takvimindeki Cisco WebEx Event Center ve Training Center Oturumları

  

Araç kullanıcıları, Cisco WebEx Event Center ve Training Center Oturumlarını artık araç takvimlerinde görebilir.

  

iPhone ve iPad için Cisco WebEx Meetings 9.13

   

Microsoft OneDrive Desteği

  

Meetings uygulaması artık kişisel hesap kullanıcıları için Microsoft OneDrive içeriği paylaşımını destekler.

  

Merkezi Kontrol Çubuğu

  

Toplantı içi deneyim, tüm toplantı içi işlevlerine merkezi olarak erişim için artık basitleştirilmiş bir kontrol çubuğuna sahip.

  

Cihazı Otomatik Olarak Sessize Alma

  

Artık belirli bir cihazdan katıldığınız tüm toplantıların ilgili cihaz tarafından otomatik olarak sessize alınması için tercihlerinizi ayarlayabilirsiniz.

  

Uygulamadan Oturum Açma ve Parola Bilgilerini Kurtarma

  

Artık doğrudan Meetings uygulamasından oturum açma bilgilerinizi veya parolanızı kurtarabilirsiniz.

  

WBS32.3

Cisco WebEx Meeting Center

   

Optimize Edilmiş Ses ve Videoyla Katılım İş Akışı

  

Bir toplantıya katılırken ses ve videoya bağlanmak artık hiç olmadığı kadar kolaydır. Ses ve video menüleri tek bir iş akışında birleştirilmiştir. Böylece tek bir tıklamayla sese ve videoya bağlanabilirsiniz. Önceki ayarlarınız toplantılar arasında hatırlanır.

  

Telefon Numaraları Hesap Tercihlerinde Depolanır

  

WebEx sitelerini ilk defa ziyaret eden toplantı sahipleri, “Beni Ara” numaralarını hesap tercihlerine kaydetmelerini öneren bir açılır pencereyle karşılaşır.

  

Kulaklığı Sessize Alma Entegrasyonu

  

Artık "çifte sessize alma" durumuyla karşılaşmayacaksınız! Artık Bilgisayar Kullanarak Ara seçeneğiyle sese bağlandığınızda ve kulaklığınızı sessize aldığınızda veya sessizden çıkardığınızda, WebEx toplantısında da sesiniz kapatılır veya açılır. Bu işlem ters yönde de çalışır: Toplantı penceresinde sesi kapattığınızda veya açtığınızda, kulaklığınızın sesini de kapatır veya açarsınız.

  

Çoğu üçüncü taraf kulaklık desteklenmektedir ancak belirli modeller için destek sınırlı olabilir.

  

Multimedya Görüntüleyici Panelinden Multimedya Paylaşımı

  

Multimedya Görüntüleyici paneli açıkken ancak multimedya paylaşımı yapılmazken, toplantı sahibinin diğer toplantı katılımcılarıyla kolayca multimedya paylaşabilmesi için bir "Multimedya Paylaş" seçeneği görünür.

  

Microsoft Windows 10’da Klasik Ekran Paylaşımı Moduna Geçiş

  

WebEx Meeting Center, Microsoft Windows 10’da varsayılan olarak, toplantı panelleri ekranınızda açık olduğunda diğer kişilerin çapraz çizgili pencereler görmesini önlemek amacıyla gelişmiş ekranı paylaşımını kullanır. Ancak bu özellikle ilgili sorun yaşıyorsanız veya bilgisayarınız gelişmiş ekran paylaşımını desteklemiyorsa artık klasik ekran paylaşımına geçiş yapabilirsiniz.

  

Toplantı Seçenekleri > İçerik Paylaşımı > "Klasik ekran paylaşımına dön" seçeneğini belirleyin

  

WebEx, Spark ve Video Sistemleri Arasında Birleştirilmiş Katılımcı Listesi

  

Bu sadece MC-25 tabanlı siteler için ve yalnızca bu sitelerde Cisco WebEx Meeting Center Video (önceden CMR Bulut) özelliği etkinleştirilmişse geçerlidir.

  

Spark uygulamalarını ve Spark cihazlarını (Spark Oda Sistemi veya Spark Board gibi) kullanarak toplantılara katılan kullanıcılar artık WebEx uygulamalarından ve telefonlarda katılanlar da dahil tüm toplantı katılımcılarının listesini görebilirler.

  

Daha önceden, Spark uygulamalarından ve cihazlarından katılan kullanıcılar sadece diğer Spark kullanıcılarını ve video sistemlerini kişi listelerinde görebiliyorlardı.

  

Cisco WebEx Meeting Center ve Event Center (Windows)

   

Uygulama Paylaşımı İletişim Kutuları için Daha Yüksek Ekran Çözünürlüğü Optimizasyonu

  

Windows için Cisco WebEx Meeting Center ve Event Center'da, uygulama paylaşımı iletişim kutuları artık yüksek çözünürlüklü monitörler için optimize edilmiştir. Bu iyileştirme, WBS31.8 sürümünde başlatılan ve Meeting Center ve Event Center'da 3K gibi ve hatta daha da yüksek ekran çözünürlükleri için daha iyi destek sağlama konusunda devam eden çalışmalarımızın bir parçasıdır. Daha yüksek ekran çözünürlüğü desteği, Windows 7 ve üzeri sürümler ile sınırlıdır.

  

Yüksek Kontrast Desteği

  

Cisco WebEx Meeting Center ve Event Center, artık ürün deneyiminin temel alanları için Windows 7 ve üzeri sürümlerde yüksek kontrastlı temaları desteklemektedir. Yüksek çözünürlüklü ekranlar için optimizasyon gibi yüksek kontrastlı temalar da her sürümle yeni işlevsel alanların eklendiği devam eden bir süreçtir.

  

Bu sürümle, aşağıdaki alanlarda yüksek kontrastlı temalar desteklenmektedir:

  
 •  

  Ana Pencere ve Birincil toplantı iletişim kutuları

    

 •  

  Panel kontrolleri

    

 •  

  Hızlı Başlangıç sekmesi

    

 •  

  Toplantı Bilgisi sekmesi

    

 •  

  Katılımcı paneli

    

 •  

  Sohbet paneli

    

 •  

  Notlar paneli

    

 •  

  Anket Uygulama paneli

    

 •  

  Kaydedici paneli

    

 •  

  Medya görünümü

    

 •  

  Ses bağlantısı menüsü

    

 •  

  Paylaşım menüsü

    

 •  

  Davet et ve hatırlat menüsü

    

 •  

  Yüzer Simge Tepsisi

    

 •  

  Anket

    

  

Sık Kullanılan Beni Ara Numaralarını Hesap Tercihlerinize Kaydedin

  

Meeting Center veya Event Center’da son 30 gün içinde aynı Beni Ara numarasını üç kez kullanırsanız uygulama artık bu numarayı hesap tercihlerinize kaydetmeyi önerir (bu numara zaten kaydedilmemişse).

  

Hızlı Erişim Araçları

   

WBS32.1 Sürümündeki Performans İyileştirmeleri

  

WBS32.1’de, Hızlı Erişim Araçlarını kullanırken arayüzün birçok alanında çeşitli performans iyileştirmeleri yaptık.

  

Performans iyileştirmeleri şunlardır:

  
 •  

  Yeni randevu oluşturmak artık %83 daha az zaman alır

    

 •  

  Randevuları açmak artık %58 - %93 daha kısa sürer

    

 •  

  Randevuları düzenlemek %70 - %88 daha az zaman alır

    

  

Cisco WebEx Web uygulaması 2.8

   

Gelişmiş Avatarlar

  

Profil fotoğrafı olmayan kullanıcıların avatarları artık doğru şekilde kullanıcıların ad ve soyadlarının ilk harflerini gösterir.

  

Chrome için WebEx Uygulamasıyla Bağlanıldığında Gelişmiş Hata Mesajları

  

Chrome için WebEx Uygulamasında, toplantı numarasıyla katılındığında hata mesajları, bu uygulamanın yalnızca Cisco WebEx Meeting Center WBS30 veya sonraki sürümlerini kullanan WebEx toplantılarının katılımcıları için olduğunu belirtecek şekilde güncellendi.

  

Aşağıdaki tür WebEx toplantıları desteklenmemektedir:

  
 •  

  Cisco WebEx Meetings uygulamasını (meetings.webex.com) kullanan toplantılar

    

 •  

  Cisco WebEx Meeting Center WBS29 veya önceki sürümlerini kullanan toplantılar

    

 •  

  Sizin düzenlediğiniz toplantılar

    

  

Android için Cisco WebEx Meetings 9.12

   

Uygulama İçi Planlama için Exchange Sync Kullanarak Kişi Arama

  

WebEx uygulama içi planlayıcı, kullanıcıların davetlileri kolayca aramalarını sağlamak amacıyla kurumsal dizine erişmek için Microsoft Exchange’le senkronize olabilir.

  

Gelişmiş Bluetooth Desteği

  

Cisco Meetings şimdi aşağıdaki cihazlarda gelişmiş Bluetooth desteğine sahiptir:

  
 •  

  Samsung Galaxy S5

    

 •  

  Samsung Galaxy S6

    

 •  

  Lenovo Yoga tablet

    

 •  

  Nexus 6

    

  

Samsung Galaxy S8 Desteği

  

Cisco, bu sürümle birlikte Samsung Galaxy S8 cihazları için resmi destek sunar.

  

Tüm WebEx Center’lar

   

Genişletilmiş Geri Arama Ülke Kapsamı Duyurusu

  

Cisco, WebEx ses için aylık sabit ücretli Toll Plus International’a dahil geri arama ülke kapsamını genişlettiğini duyurmaktan mutluluk duyar. Bu teklif kapsamında geri arama kapsamı; Arnavutluk, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Bangladeş, Belçika, Bermuda, Brezilya, Kanada, Şili, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, Hindistan, Endonezya, Irak, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Meksika, Moldova, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Türkiye, Birleşik Krallık, ABD Virjin Adaları, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan, Venezuela, Vietnam olarak genişletilmiştir. (Not: Teklifte, arama kapsamına yönelik bir değişiklik yoktur.)

  

Bu değişiklik 2017 Haziran ayı sonu itibariyle geçerli olacaktır. Değişiklik otomatiktir, tüm Toll Plus International müşterileri tarafından devralınır ve tüm lisanslama modelleri için (isimli kullanıcı, çalışan sayısı ve etkin kullanıcı) geçerlidir. Faturalandırma, fiyatlandırma veya sipariş süreçlerinde değişiklik yoktur.

  

WBS32.2

Cisco WebEx Meeting Center

   

Önceki Sesli ve Görüntülü Katılma İş Akışına Geçici Olarak Dönüş

  

WBS32.1 sürümünde Cisco, WebEx Meeting Center’da ses ve videoya bağlantı için birleşik bir iş akışını kullanıma sundu. WBS32.2 sürümüyle birlikte, bağlantı için geçici olarak WBS32.1 öncesi iş akışına dönüyoruz. Kullanıcı arayüzünü ve iş akışını geliştiriyoruz. Bu yeni işlevi ileriki bir sürümde yeniden uygulamaya başlayacağız.

  

WebEx Site Yönetimi

   

Microsoft Lync Kullanıcıları için Tek Tıklamayla Katılım

  

Site Yönetimine, Microsoft Lync kullanıcıları için katılma bağlantısının kolayca oluşturulmasına olanak tanıyacak yeni bir parametre eklendi. Cisco WebEx Hızlı Erişim Araçlarında planlanan, WebEx Meeting Center videosunun kullanıldığı toplantıların e-posta davetleri, artık Lync kullanıcıları için WebEx toplantısı veya Kişisel Toplantı Odası başlatan bir bağlantı içerebilir.

  

Site yöneticisi, LyncURI parametresini manuel olarak yapılandırarak bu e-posta şablonlarına Lync katılım SIP URL’si yerleştirebilir:

  
 •  

  Katılımcı için MC MeetingInfo (Hızlı Erişim Araçları)

    

 •  

  Devam eden bir toplantıya davet_PR (Hızlı Erişim Araçları)

    

  

Not


 

Bu özellik yalnızca HTML şablonlarıyla desteklenir.

  
  

Toplantı sahibi, Hızlı Erişim Araçlarında bir Meeting Center videosu kullanan Kişisel Toplantı Odası toplantısı planladığında, katılımcılar şöyle bir Lync katılım bağlantısı alır:

     

Özelleştirilebilir Site Yönetimi İletişim Bilgileri

  

Site Yönetimi ana sayfasında bulunan yeni “Site Yönetimi İletişim Bilgileri” alanı, site yöneticilerinin iletişim bilgilerini girmesine ve böylece, WebEx site kullanıcılarının hesaplarıyla ilgili soru ve sorunları olduğunda yöneticilerle nasıl iletişime geçeceklerini bilmesine olanak tanır.

  

İletişim bilgileri, tüm WebEx merkezlerinde Destek > Yardım sayfalarında gösterilir. Tüm Merkezlerin Destek > Yardım sayfaları özel URL’lerle değiştirilmişse site yöneticileri “;Site Yönetimi İletişim Bilgileri”; alanını düzenleyemez.

  

Devre Dışı Bırakma E-Postaları Artık Varsayılan olarak Etkinleştirilir

  

Daha önce duyurduğumuz gibi, site yöneticileri hesapları yakında devre dışı bırakılacak kullanıcılara gönderilecek uyarı e-posta mesajlarını yapılandırabilir. Daha önce bu özellik varsayılan olarak devre dışıydı. Bu sürümle birlikte, bu özellik 7 gün uyarı süresiyle varsayılan olarak etkinleştirilmiştir.

  

Cisco Hızlı Erişim Araçları

   

Hızlı Erişim Araçları Uyumluluk Bilgileri

  

Hızlı Erişim Araçları uyumluluk bilgileri artık Hızlı Erişim Araçları indirme sayfasında gösterilir. Bu da, Hızlı Erişim Araçlarının hangi sürümlerinin farklı WBS sürümleriyle uyumlu olduğunun daha iyi anlaşılmasını sağlar.

  

Cisco WebEx Web Uygulaması 2.7

   

Daha İyi Bölücü Kontrolü

  

Paylaşımlı içeriğin görünümü üzerindeki kontrol iyileştirilmiştir. Sağ paneli otomatik olarak daraltmak ve paylaşılan içeriği uzatmak için artık orta bölücüyü en sağa kadar çekebilirsiniz. Sağ paneli yeniden açmak için bölücüyü tekrar sola çekin.

  

Ülke Seçicide Ülke Kodları

  

Sesli Beni ara menüsünde artık ülke açılır listesindeki bayrak simgesinin yanında ülke kodunu (ör. “;+11”;) görürsünüz.

  

Firefox 53’te Güncellenmiş Mikrofon ve Kamera Erişimi

  

Mozilla Firefox’un kameranıza/mikrofonunuza erişmesine izin verme talimatları, Firefox 53 ve sonraki sürümlerle uyumlu olacak biçimde güncellenmiştir.

  

Android için Cisco WebEx Meetings 9.11

   

Daha Yüksek Çözünürlüklü Videolar

  

Toplantı içi videolarda kullanıcı deneyimi, daha yüksek çözünürlüklü ekran ile iyileştirilmiştir. Android cihazlarda bundan böyle 720p’ye varan çözünürlükler desteklenmektedir.

  

Toplantılar Başlatılırken veya Toplantılara Katılım Sırasında Gelişmiş Performans

  

Toplantıları başlatmak ve toplantılara katılmak için gereken süre 4 saniyeye kadar kısaltılmıştır.

  

Video Sistemine Geri Arama Resmi Olarak Desteklenir

  

Video sistemi bul seçeneği artık beta sürüm özelliği değildir ve resmi olarak desteklenmektedir.

  

Önceki bir sürümde, yerel video sistemine hızlı ve kolay bir toplantı bağlantısı sunan yeni bir geri arama seçeneğinin eklenmesiyle kullanıcı deneyimi geliştirilmiştir.

  

Yeni Video sistemi bul seçeneği; yakınlık seçeneğinin etkinleştirilmesi ve şirket içi sisteme bağlı olmaları koşuluyla yakındaki video sistemlerini algılayıp bu sistemlere bağlanır.

  

Araç Kısayolları

  

Artık WebEx toplantılarına veya Kişisel Toplantı Odalarına katılmak için ana ekranınıza 1x1 boyutunda araç ekleyebilirsiniz. Bu özellik yalnızca Meeting Center toplantıları için geçerlidir.

  

iPhone, iPad ve Apple Watch için Cisco WebEx Meetings 9.11

   
 

Toplantılar Başlatılırken veya Toplantılara Katılım Sırasında Gelişmiş Performans

  

Toplantıları başlatmak ve toplantılara katılmak için gereken süre 4 saniyeye kadar kısaltılmıştır.

  

Uygulama Ayarlarından Kontrol Edilen Ana Sayfa Katılım Bildirimleri

  

iOS kullanıcıları artık ana sayfa katılım bildirimlerini doğrudan uygulama ayarları ekranlarından kolayca etkinleştirip devre dışı bırakabilir.

  

Çoklu Oturum Açma için Yerleşik Safari Tarayıcı Desteği

  

Safari Görüntüleme Denetleyicisi kullanıldığında WebEx uygulamasında tarayıcının yerleşik olması sayesinde, katılım deneyimi daha hızlıdır ve artık harici bir tarayıcıya çapraz giriş gerekmez. WebEx çoklu oturum açma (SSO), Meetings uygulamasında açılır. Kişisel Toplantı Odaları da artık uygulama içinden açılabilmektedir.

  

Video Sistemine Geri Arama Resmi Olarak Desteklenir

  

Video sistemi bul seçeneği artık beta sürüm özelliği değildir ve resmi olarak desteklenmektedir.

  

Önceki bir sürümde, yerel video sistemine hızlı ve kolay bir toplantı bağlantısı sunan yeni bir geri arama seçeneğinin eklenmesiyle kullanıcı deneyimi geliştirilmiştir.

  

Yeni Video sistemi bul seçeneği; yakınlık seçeneğinin etkinleştirilmesi ve şirket içi sisteme bağlı olmaları koşuluyla yakındaki video sistemlerini algılayıp bu sistemlere bağlanır.

  

iOS 10.3 Desteği

  

Cisco WebEx Meetings artık Apple iOS 10.3 sürümünü destekler.

  

WBS32.1

Cisco WebEx Meeting Center

   

Optimize Ses ve Video Katılım İş Akışı

  

Toplantıya katılım sırasında sese ve videoya bağlanmak, artık hiç olmadığı kadar kolaydır. Ses ve video menüleri tek bir iş akışında birleştirilmiş ve böylece sese ve videoya tek tıklamayla bağlanmanız sağlanmıştır. Toplantılar arasında önceki ayarlar hatırlanır.

  

Toplantıya Katılım Sırasında Sese Otomatik Olarak Bağlanma

  

Cisco WebEx masaüstü uygulamasını kullanarak bir toplantıya katılırken, artık bilgisayar sesine otomatik olarak bağlanabilirsiniz. Tercihler iletişim kutusunun “;Ses”; bölümündeki yeni “;Bilgisayarı kullanarak sese otomatik olarak bağlan”; ayarı, bu işlev için etkinleştirilebilir.

  

Bu yeni ayarın kullanılması için site yöneticinizin ayarı WebEx Yönetimi’nde etkinleştirmesi gerekir.

  

Not


 

Bu özellik, yalnızca WebEx sesi destekleyen masaüstü toplantılarında desteklenir, PSTN desteklenmez. WebEx mobil uygulamanızda otomatik bağlantı için uygulama içi WebEx ayarlarını kullanabilirsiniz.

  
  

Gelişmiş Global Gelen Çağrı Listesi Kullanıcı Deneyimi

  

Global Gelen Çağrı Listesi iletişim kutusu için kullanıcı deneyimi, ifadeler daha net olacak şekilde değiştirilerek geliştirilmiştir. Ülkeniz listede yoksa ne yapacağınızı belirten talimatları sunacak yeni bir mesaj eklenmiştir.

  

Geliştirilmiş Alternatif Toplantı Sahibi Seçimi İş Akışı

  

Alternatif toplantı sahipleri seçmeye veya seçimlerini kaldırmaya yönelik toplantı sayfası planlayıcı arayüzü iş akışını iyileştirmek üzere geliştirildi.

  

Cisco WebEx Meeting Center, Event Center ve Training Center

   

Gelişmiş Kayıt Biçimi Dosyaları için Daha Kısa Önbelleğe Alma Süreleri

  

Büyük WebEx Gelişmiş Kayıt Biçimi (ARF) dosyalarını çevrimiçi olarak oynatma deneyimi, ağ tabanlı kayıt (NBR) dosyası önbelleğe alma süresi kısaltılarak geliştirilmiştir.

  

Cisco WebEx Meeting Center ve Event Center

   

Dosya Aktarımı ve Dosya Paylaşımı İletişim Kutuları için Daha Yüksek Ekran Çözünürlüğü Optimizasyonu

  

Windows için Cisco WebEx Meeting Center ve Event Center'da, dosya aktarımı ve dosya paylaşımı iletişim kutuları artık yüksek çözünürlüklü monitörler için optimize edilmiştir. Windows için Cisco WebEx Meeting Center'da Kapalı Başlık paneli yüksek çözünürlüklü monitörler için optimize edilmiştir ve Windows’da metin yakınlaştırma ayarıyla kontrol edilebilir. Bu iyileştirme, WBS31.8 sürümünde başlatılan ve Meeting Center ve Event Center'da 3K gibi ve hatta daha da yüksek ekran çözünürlükleri için daha iyi destek sağlama konusunda devam eden çalışmalarımızın bir parçasıdır. Daha yüksek ekran çözünürlüğü desteği, Windows 7 ve üzeri sürümler ile sınırlıdır.

  

Cisco WebEx Support Center

   

Multimedya Paylaşımı

  

Toplantı sahipleri, artık Support Center’da Multimedya Görüntüleyici aracılığıyla web tabanlı multimedya paylaşabilir. Bu özellik; Cisco WebEx Meeting, Event Center ve Training Center’daki işlevle tutarlılık sağlar. Multimedya Görüntüleyici, bir URL’den canlı akış metni veya işaret dili tercümanı videosu özet akışı sunan üçüncü taraf alt yazı hizmetlerini desteklemek için kullanılabilir.

  

Multimedya Görüntüleyici, site yöneticisi tarafından site seviyesinde etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

  

Cisco WebEx Hızlı Erişim Araçları

   

Başka Bir Kullanıcının Toplantılarını Planlamayla İlgili Daha Fazla Yardım

  

Başka bir kullanıcı adına toplantı planlanırken elde edilen kullanıcı deneyimi geliştirilmiştir. Kullanıcıların başka kullanıcının toplantılarını planlamak için yeterli ayrıcalıklara sahip olmadığı durumlarda, kullanıcılara artık açılır bir mesajın içerisindeki bağlantıyla temsilcilerin nasıl atanacağına ve bu özelliği kullanma izinlerini ayarlamaya ilişkin talimatlar sunulmaktadır.

  

Mac Kullanıcıları için Periyodik Yükseltme İstemleri

  

Mac kullanıcısıysanız ve site yöneticiniz otomatik güncellemeleri etkinleştirdiyse Hızlı Erişim Araçları yükseltilene kadar belirli aralıklarla araçların sürümünü yükseltmenizi öneren istemler göreceksiniz.

  

Windows Kullanıcıları için Gelişmiş Oturum Açma İş Akışı

  

Hızlı Erişim Araçları’nda oturum açan Windows kullanıcılarına yönelik iş akışı, Mac Hızlı Erişim Araçları için oturum açma iş akışıyla uyumlu olacak şekilde geliştirilmiştir. Artık kullanıcılar, oturum açmaya başlamak için e-posta adreslerini girer. Ayrıca, bu artık kullanıcıların Hızlı Erişim Araçları’nda oturumlarını kapatmasına imkan tanımaktadır.

  

Microsoft Outlook Çevrimiçi Moddayken Gelişmiş Performans

  

Microsoft Outlook çevrimiçi çalışırken toplantıları açmak, planlamak ve güncellemek için gereken süre kısaltılmıştır. Bu performans ayarı, Outlook takviminde WebEx toplantılarını açmak veya güncellemek ya da Outlook çevrimiçi moddayken WebEx toplantısı planlamak için gereken süreyi kısaltmıştır.

   
                                                                       
 

İşlem

  
 

WBS32.0 veya önceki sürümlerinde gereken süre (saniye)

  
 

WBS32.1’de gereken süre (saniye)

  
 

Yüzde geliştirmeleri

  

Outlook’ta yeni randevu oluşturma

16,47

2,88

%83

Tek bir mevcut Outlook randevusunu açma

14,15

5,99

%58

Mevcut Outlook randevu serisini açma

29,89

5,9

%80

5 geçmişte ve 1 gelecekte istisnaya sahip mevcut bir Outlook randevu serisini açma

51,12

6,72

%87

Tek bir mevcut Outlook randevusunu düzenleme

44,12

13,29

%70

Mevcut Outlook randevu serisini düzenleme

62,14

13,53

%78

5 geçmişte ve 1 gelecekte istisnaya sahip mevcut bir Outlook randevu serisini düzenleme

179,11

44,58

%75

Tek bir mevcut WebEx randevusunu açma

18,5

8,63

%53

Mevcut WebEx randevu serisini açma

54,16

8,57

%84

5 geçmişte ve 1 gelecekte istisnaya sahip mevcut bir WebEx randevu serisini açma

159,13

10,5

%93

Tek bir mevcut WebEx randevusunu düzenleme

146,47

25,26

%83

Mevcut WebEx randevu serisini düzenleme

220,32

26,99

%88

5 geçmişte ve 1 gelecekte istisnaya sahip mevcut bir WebEx randevu serisini düzenleme

523,97

90,77

%83

  

Cisco WebEx Web Uygulaması 2.6

   

Geri Bildirim Onay E-postası

  

Kullanıcılar, “;Geri Bildirim”; bağlantısını kullanarak geri bildirim gönderdikten sonra artık otomatik bir onay e-postası almaktadır.

  

Android için Cisco WebEx Meetings 9.10

   

Araç Kısayolu

  

Kişisel Toplantı Odası veya tekrar eden toplantı başlatma iş akışı, yeni araç kısayolunun eklenmesiyle geliştirilmiştir.

  

iPad, iPhone ve Apple Watch için Cisco WebEx Meetings 9.10

   
 

Basitleştirilmiş Toplantıya Katılım Deneyimi

  

Toplantılara katılım iş akışı, kullanıcıların toplantılara uygulamada oturum açtıktan hemen sonra katılmasını sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

  

Android, iPhone, iPad ve Apple Watch için Cisco WebEx Meetings 9.10

   

Fransızca Çeviri

  

Tüm cihazlara yönelik Cisco WebEx Meetings, Fransızca kullanıcıları için artık uygulama içindeki Event Center, Meeting Center ve Training Center’da etiketlerin ve ürün adlarının Fransızca çevirisini göstermektedir.

  

Toplantılar Başlatılırken veya Toplantılara Katılım Sırasında Gelişmiş Performans

  

Toplantıları başlatmak ve toplantılara katılmak için gereken süre kısaltılmıştır.

  

WBS32.0

Cisco WebEx Meeting Center

   

Daha İyi Kayıt Ekranı Açıklaması

  

Varsayılan MP4 kayıt ekranı açıklaması, hiçbir içerik paylaşılmadığında mevcut toplantının başlığını ve toplantı sahibinin adını gösterecek şekilde güncellendi. Artık toplantı başlığının ve toplantı sahibi adının altında hiçbir içeriğin paylaşılmadığını belirten bir mesaj görüntülenir.

  

Cisco WebEx Hızlı Erişim Araçları

   

Gelişmiş Gezinme (Sadece Windows için)

  

Microsoft Windows kullanıcısı iseniz artık Cisco WebEx Hızlı Erişim Araçları içinden sadece klavyeyi kullanarak takvimdeki günleri vurgulayabilir ve seçebilirsiniz. Ardından seçilen gün için toplantıları görüntüleyebilirsiniz.

  

Daha Fazla Özelleştirilebilir E-posta Şablonu

  

Artık aşağıdaki iki Hızlı Erişim Araçları şablonu daha fazla özelleştirilebilir:

  
 •  

  Devam Eden Bir Toplantıya Davet_PR (Hızlı Erişim Araçları)

    

 •  

  Katılımcı için MC MeetingInfo (Hızlı Erişim Araçları)

    

  

Site yöneticileri artık her iki şablondaki şu iki parametreyi kullanabilir:

  
 •  

  %MeetingNumberNS% – Toplantıya atanan kimlik numarası (numaralar arasında boşluk yoktur)

    

 •  

  %PersonalRoomID% – Kişisel Toplantı Odası toplantısı için Kişisel Toplantı Odası Kimliği

    

  

WebEx Site Yönetimi

   

Gelişmiş WebEx Site Yönetimi Giriş Sayfası

  

WebEx Site Yönetimi giriş sayfası için kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla artık varsayılan görünüm, yöneticilerin yönetici isimlerini gizlemelerine ve göstermelerine olanak tanır.

  

Hesabı Devre Dışı Bırakma E-posta Mesajları

  

Site yöneticileri artık hesapları yakında devre dışı bırakılacak kullanıcılara uyarı e-posta mesajları göndermeyi yapılandırabilir. Bu seçenek etkinleştirilirse site yöneticileri uyarı mesajlarının hesap devre dışı bırakılmadan ne kadar süre önce gönderileceğini belirleyebilir.

  

Cisco WebEx Web uygulaması 2.5

   

Gelişmiş Videoyla Katılım Deneyimi

  

Cisco WebEx Web Uygulaması artık önceki toplantınızda kullandığınız video seçeneğini hatırlar.

  

Önceden video kullanmamayı seçtiyseniz bir sonraki toplantıya katıldığınızda video istemindeki varsayılan seçenek “Video yok” olarak belirlenir. Önceden videoyu açtıysanız video bağlantısı istemindeki varsayılan seçenek “Video bağlantısı” olarak belirlenir.

  

Not


 

Video, sadece Mozilla Firefox ve Google Chrome tarayıcılarında desteklenmektedir.

  
  

HD Video Desteği

  

Artık Firefox ve Chrome’da Yüksek Tanımlı (720p) videolar alabilir ve gönderebilirsiniz.

  

Optimize Edilmiş Video Desteği

  

Video çözünürlüğünüz artık mümkün olan en iyi video deneyimini sağlamak için ağ performansınıza göre otomatik olarak ayarlanır.

  

Cisco WebEx Meetings Android 9,9 için

   

Toplantı Listesinde Cisco WebEx Training Center Oturumları ve Event Center Etkinlikleri

  

Katılımcısı olduğunuz Cisco WebEx Training Center oturumları ve Event Center etkinlikleri artık Meeting Center toplantılarınızla birlikte toplantı listenizde gösterilir.

  

Google Pixel Desteği

  

Android için WebEx Meetings uygulaması artık Google Pixel telefonları desteklemektedir.

  

Apple iPhone, iPad ve Apple Watch 9,9 için Cisco WebEx Meetings

   

Katılımcı Anketi Desteği

  

Artık iPhone ve iPad için Meeting Center, Event Center ve Training Center’da katılımcılara anket uygulanması desteklenmektedir.

  

Latin İspanyolcası Desteği

  

iPhone ve iPad için artık Latin İspanyolcası dilini desteklenmektedir.

  

Apple Watch Series 2 Desteği

  

WebEx Meetings artık Apple Watch Series 2 ürünlerini desteklemektedir.

  

IBM Connections Cloud Desteği

  

iPad ve iPhone için WebEx Meetings artık IBM Connections Cloud’dan içerik paylaşımını desteklemektedir.

  
 

Attachments

  Outcomes