Takip Kodlarını Yönetme

Document created by Cisco Localization Team on Apr 28, 2017Last modified by Cisco Localization Team on May 11, 2017
Version 2Show Document
 • View in full screen mode
 

Takip Kodlarını Kullanma Hakkında

Takip kodları, WebEx hizmet sitesinde kullanıcıların kategorilerini belirleyen alfasayısal kodlardır. Takip kodlarıyla, bir kuruluşta kullanımı Departman veya Bölüm gibi çeşitli gruplara göre analiz edebilirsiniz. Takip kodları, WebEx hizmet siteniz için edinebileceğiniz kullanım raporlarında kullanıcı bilgilerinin parçası olarak görünür. Bu raporlardaki verileri, maliyet hesaplama veya diğer dahili faturalandırma işlemleri gibi amaçlar doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Kullanıcıların şunlardan birini veya birkaçını yapmasını gerekli kılabilirsiniz:

 • Hesap için kaydolduklarında kullanıcı profillerinde kod değeri sağlama.

   

 • Etkinlik, toplantı veya oturum planlarken kod değeri sağlama.

   

 • Belirttiğiniz değer listesinden kod değeri seçme.

   

  Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak kod değerleri listesi oluşturabilirsiniz:

   

  • Kod değerlerinin listesini yazın.

    

  • Oluşturduğunuz virgülle ayrılmış değer (CSV) dosyasından kod değerleri listesini içe aktarın.

    

Alternatif olarak, Site Yönetimi'nde bir kullanıcı hesabı eklerken veya düzenlerken kullanıcının profilinde kod değerleri belirtebilirsiniz. Böylece, kullanıcıların profilleri için ya da etkinlik, toplantı veya oturum planlarken kod değerleri yazmasına veya seçmesine gerek kalmaz.

Takip Kodlarını Belirtme

WebEx hizmet sitenizin kullanımını izlemenize imkan tanıyacak takip kodları belirtebilirsiniz. Örneğin, Proje, Bölüm ve Departman adlı takip kodlarını belirtebilirsiniz.

 

Belirttiğiniz takip kodu etiketleri veya grup adları, WebEx hizmet sitenizde aşağıdaki sayfalardan herhangi birinde görünebilir:

 
 • Profilim sayfası: Hesabı olan her kullanıcı hakkında kişisel bilgiler içeren bir sayfa. Kullanıcı bu sayfada kişisel bilgilerini tutabilir.

   

 • Toplantı Planlama Sihirbazı: Meeting Center sitelerinde, kullanıcıların toplantı planlarken bilgi sağladığı sayfalar.

   

 • Eğitim Oturumu Planlama sayfası: Training Center sitelerinde, kullanıcıların eğitim oturumu planlarken bilgi sağladığı sayfalar.

   

 • Etkinlik Planlama sayfası: Event Center sitelerinde kullanıcıların etkinlik planlarken bilgi sağladığı sayfa.

   

 
          
1    Sol navigasyon çubuğunda Yapılandırma > Ortak Site Ayarları > Takip Kodları öğesini seçin.
2    Takip Kodu Grubu sütununda yeni takip kodu için etiketi veya grup adını yazın.
3    Toplantı Sahibi Profili sütununda kullanıcıların kullanıcı profilleri için takip kodunun gerekli olup olmadığını belirtin.
4    Giriş Modu sütununda kullanıcıların kod değeri sağlayabileceği bir seçenek belirleyin.
5    (İsteğe bağlı) Kullanıcıların belirttiğiniz değerler listesinden bir takip kodu seçmesini gerekli kılarsanız, aşağıdakilerden birini yapın:
 • Yazarak bir kod değerleri oluşturmak için Ekle/Düzenle'yi seçerek Takip Kodları Listesi sayfasını açın. Ardından kod değerlerini manuel olarak girin.
 • Kod değerlerini içeren CSV (virgülle ayrılmış değerler) dosyasından içe aktararak bir kod değerleri listesi oluşturmak için Toplu Ekle'yi seçin.
6    Sayfayı şurada planla/başlat sütununda takip kodlarının görünmesini istediğiniz hizmetleri belirtin.
7    Sayfayı şurada planla/başlat sütununda takip kodu için İsteğe bağlı, Gerekli veya Kullanılmıyor seçeneğini belirtin.
8    (İsteğe bağlı) Başka bir takip kodu eklemek için 2 ila 7. adımları uygulayın.
9    Takip kodlarını belirtmeyi tamamladıktan sonra değişikliklerinizi kaydetmek için Güncelle'yi seçin.

Takip Kodu Değerlerini İçe Aktarma

Takip kodu etiketleri belirttiyseniz takip kodu değerlerini Takip Kodları Listesi sayfasına yazmak yerine içe aktarabilirsiniz. Bu işlemi kullanmak için önce takip kodu değerlerini içeren bir CSV (virgülle ayrılmış değerler) dosyası oluşturun.

 

Bu seçenek, kuruluşunuz birçok takip kodu kullanıyorsa ve değer listesini Site Yönetimi'nin dışında tutmak istiyorsanız kullanışlıdır.

 

Not


 • Kod değerlerini hatalı olarak belirtirseniz Site Yönetimi bu değerleri listeye ekleyemez. Bu durumda Site Yönetimi, her hatanın nedeni de dahil olmak üzere ekleyemediği değerler için kayıt listesi oluşturur. Bu kayıtları içeren dosyayı, referans olarak kullanmak veya hataları doğrudan bu dosyada düzeltmek için bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

   

 • Hataları, doğrudan Site Yönetimi’nin sizin için oluşturduğu dosyada düzeltebilirsiniz. Kalan kod değerlerini oluşturmak için dosyayı yüklemeden önce Yorumlar etiketli son sütunu sildiğinizden emin olun.

   

 • CSV dosyasını yükledikten sonra değerleri Takip Kodları Listesi sayfasında tek tek düzenleyebilirsiniz. Veya destek için WebEx hesap yöneticinize başvurabilirsiniz.

   

 
 
 

Attachments

  Outcomes