WebEx Event Center’ı Kullanmaya Başlama

Document created by Cisco Localization Team on Jun 15, 2017
Version 1Show Document
  • View in full screen mode

WebEx Event Center, çevrimiçi etkinlik düzenlemeyi kolaylaştırır. İster bir ürün lansmanı, ister genel bir toplantı düzenleyin, hedef kitlenize ulaşmak için multimedya, S ve Y ve anket özellikli, gösterişli ve etkileşimli bir sunum yapabilirsiniz.

Etkinlik Planlama

Kuruluşunuzun WebEx Event Center sitesinde oturum açıp Etkinlik Düzenle > Etkinlik Planla yolunu izleyin. Kayıt gereksinimleri, tarih, ses ayarları ve katılımcılar gibi minimum etkinlik bilgilerini sağlayın.

Etkinliğin sorunsuzca gerçekleştirilmesi için içerik uzmanı olarak panelistler davet ederek soruları yanıtlamalarını ve anketler düzenlemelerini sağlayın.Etkinlik Başlatma

Planlanan etkinlik saatinde kuruluşunuzun WebEx Event Center sitesinde oturum açın. My WebEx > Toplantılarım’a gidin, etkinliğinizi bulun ve Başlat’ı seçin.Bir Etkinliğe Katıl

Bir WebEx etkinliğine davet edildiğinizde talimatların bulunduğu bir e-posta alırsınız. Etkinliğe katılmak için bağlantıya tıklamanız yeterlidir. Şimdi Etkinliğe Katıl’ın altında adınızı ve e-posta adresinizi girdikten sonra Şimdi Katıl’a tıklayın.


İpucu


Bir etkinlik parolası girmeniz istenebilir. Bunu etkinlik davetiyenizde bulabilirsiniz.


WebEx Event Center kullanıcı arayüzü basittir. Etkinlik seçenekleri ortada, katılımcılar ve diğer paneller ise sağda yer alır.Sese Bağlanma

WebEx etkinliği sırasında sese bağlanmak için telefonunuzu veya bilgisayarınızı (bir kulaklıkla birlikte) kullanabilirsiniz.

          seçeneğine gidin ve bağlantı kurmak için kullanmak istediğiniz yöntemi seçin.Videonuzu Başlatma

Etkinlik sahibi etkinlik sırasında videolarını her zaman paylaşabilir. Bir etkinlik sırasında 5 adede kadar panelist videolarını paylaşabilir.

Bir etkinliğe katıldığınızda, videonuz varsayılan olarak kapalıdır. Başkalarının sizi görmesini isterseniz web kameranızı başlatmak için öğesini seçin. Düğme, videonuz açık olduğunda maviye döner.

Fikrinizi mi değiştirdiniz ve videoda olmak istemiyor musunuz? Etkinlikte videonuzu durdurmak için öğesini seçin. Videonuz kapandığında düğmeniz griye döner.
İpucu


Bir panelistin video paylaşmasına izin vermek için Katılımcı panelinden öğesini seçin. Ardından, bir panelistin video paylaşmasına izin vermek için adının yanındaki kutuyu seçin.


İçerik Paylaşımı

Toplantı sahipleri öğesini seçerek etkinlik sırasında ekranlarını paylaşabilirler.

Toplantı sahipleri ve panelistler dosya paylaşabilirler. Microsoft PowerPoint sunumu gibi dosyalar paylaşmak için altında Diğer Seçenekler > Dosya Paylaş’ı seçin.Paylaşım seçeneğiniz (ekran, dosya veya uygulama), öğesini daha sonra seçtiğinizde kullanmanız için kaydedilir.


İpucu


Bir katılımcının dosya paylaşmasını istiyorsanız toplantı sahiplerinden bu kişiyi bir panelist yapmalarını isteyin. Bunu yapmak için Katılımcı panelinden Tüm katılımcıları görüntüle’ye tıklayıp katılımcıyı seçin, sonra da Panelist Yap’ı seçin.


Etkinliği Kaydetme

Etkinlikleriniz önemlidir. Ekibinizin tamamı etkinliğe katılamazsa veya etkinliği kaydedip sunmak istiyorsanız etkinliğinizi daha sonra paylaşmak üzere kaydedin. Kayıt ses, video ve sunumları içerir.

Etkinliğiniz sırasında hemen kayda başlamak için öğesini seçin. Kayıt sürdürülürken siz ve katılımcılarınız kullanıcı arabiriminin alt kısmında öğesini görürsünüz.


İpucu


WebEx siteniz etkinliklerinizin otomatik olarak kaydedilmesi için zaten ayarlanmış olabilir. Ayarlanmamışsa bu ayarın yapılması için WebEx site yöneticinizle konuşun.


Etkinlik sona erdiğinde kayıt bağlantısını içeren bir e-posta alırsınız.

Kaydınız, genellikle etkinlikten hemen sonra size ulaşır. Ancak kayıt boyutuna, site bant genişliğine ve diğer unsurlara bağlı olarak ulaşması biraz zaman alabilir.
Attachments

    Outcomes