Cisco WebEx Etkinliğinde Katılımcılarla İletişim Kurma

Document created by Cisco Localization Team on Aug 23, 2017
Version 1Show Document
  • View in full screen mode

WebEx etkinliğinin sahibi olarak katılımcılarınızın sunumunuzu anladığından emin olmak için katılımcılarınızla anketler yaparak, içerik paylaşarak veya onlardan geri bildirim isteyerek iletişim kurabilirsiniz.

Dikkat Takibi

Sunumunuzu kimlerin izlediğini görmek için Dikkat Takibi’ne tıklayabilirsiniz. Dikkatli, katılımcının sunumunuzu izlediğini gösterir. Dikkatsiz, katılımcının bilgisayarında başka bir uygulamaya baktığını gösterir.

Anketleri Kullanma

Etkinlik sırasında katılımcılarınızdan geri bildirim almak için anket hazırlayabilirsiniz.

Etkinlik sahibi sizseniz anket yöneticisi de varsayılan olarak siz olursunuz. Etkinlik sahibi olarak etkinlikten önce veya sonra herhangi bir katılımcıyı anket yöneticisi yapabilirsiniz. Bu, anket sorumluluğunu başkasına devretmek istediğinizde veya bir etkinlikten erken ayrılmak zorunda kaldığınızda yararlı olabilir.

Etkinliğinizden önce anket oluşturabilirsiniz. Katılımcılarınız, etkinlik sırasında anket oluşturmanızı beklemek zorunda kalmayacakları için bunu daha önce yapmanızdan memnun olacaklardır. WebEx anket düzenleyicisini indirmek için WebEx hesabınızda oturum açın ve Event Center > Destek > İndirmeler > WebEx Anket Düzenleyicisi’ni seçin.

İçerik Paylaşımı

Paylaş menüsünden ve Hızlı Başlangıç sayfasındaki Dosya Paylaş seçeneğinden etkinliğiniz sırasında içerik paylaşabilirsiniz.

Ekranım

Bilgisayar ekranınızdaki her şeyi katılımcılarınızla paylaşabilirsiniz. Bilgisayarınıza birden fazla monitör bağlıysa paylaşmak istediğiniz monitörü seçmeniz yeterlidir.

Dosya (Video dahil)

Katılımcılarla bir veya daha fazla dosya paylaşabilirsiniz. Dosya paylaşmak için Paylaş > Dosya (Video dahil) seçeneğine gidip katılımcılarınızla paylaşmak istediğiniz dosyayı seçin.

Uygulama

Katılımcılarla bilgisayarınızdaki uygulamaları paylaşabilirsiniz.

Uygulama paylaşmak için Paylaş > Uygulama’ya gidip paylaşmak istediğiniz uygulamayı seçin. Paylaşmak istediğiniz uygulama açık değilse Diğer Uygulama’ya gidip uygulamayı seçin.

Sisteminize bağlı birden fazla monitör varsa farklı monitörlerde görünen uygulamaları paylaşmayın.

Beyaz Tahta

Not ekleme araçlarını kullanarak notlar alabileceğiniz veya resimler çizebileceğiniz yeni bir beyaz tahta açabilirsiniz.

Web Tarayıcı

Katılımcılarınızla web tarayıcınızı paylaşabilirsiniz. Varsayılan tarayıcınızda yeni bir sekme açılır. Katılımcılarınız internette gezinmenizi takip ederken ekranda görünecekleri siz kontrol edersiniz.

Multimedya

Katılımcılarınızın bağımsız olarak gezinebileceği web sayfaları ve multimedya içeriği paylaşabilirsiniz.

Uzak Bilgisayar

Bu ayar etkinse etkinliğiniz sırasında uzak bir bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarı seçip Bağlan’a tıklayın. Bilgisayarınızda Access Anywhere aracısı yoksa uzak bilgisayara erişemezsiniz.

Etkinliklerim Penceresi

Katılımcılarınızla etkinlik pencerenizi paylaşabilirsiniz. Katılımcılar, yalnızca bilgisayarınızdaki WebEx penceresini görür.

Ayrıcalık Atama

Etkinlik sırasında paylaştığınız dosyalara ve beyaz tahtalara not ekleyebilirsiniz. Ayrıcalık atadığınız panelistleriniz ve katılımcılarınız vurgulama yapmak, not eklemek ve basit resimler oluşturmak için metin ve grafik araçlarını kullanabilir.

S ve Y Panelini Kullanma

Katılımcılarınızın sorunlarını düzenli bir şekilde yanıtlamak için S ve Y panelini kullanabilirsiniz. Belirli panelistlere sorular atayabilir, özel olarak yanıtlar verebilir, öncelik atayabilir ve soruları erteleyebilir veya sonlandırabilirsiniz.

Katılımcıların İletişim Kurmasını Teşvik Etme

Katılımcılarınız, sizinle birçok yolla iletişim kurabilir. Katılımcılarınızı sizinle iletişim kurmaya teşvik etmek işinize yarayabilir. İyi geri bildirimler almak önemlidir.

Geri Bildirim Araçları

Basit bir yanıta ihtiyacınız olduğunda geri bildirim araçlarını kullanabilirsiniz. Katılımcınız bu Geri Bildirim menüsündeki istemlerden birini seçebilir:

Katılımcı Geri Bildirim menüsünden bir öğeyi seçtikten sonra, sonuçları Geri Bildirim Sonucu penceresinde katılımcının adının yanında görebilirsiniz. Toplantı sahibi olarak geri bildirim sonuçlarını siz temizlersiniz.

Sohbeti Kullanma veya Parmak Kaldırma

Etkinlik sırasında katılımcılarınız sizinle, panelistlerle veya diğer katılımcılarla sohbet etmek için sohbet penceresini kullanabilir (izin verirseniz).

Katılımcılarınız, soru sormak veya size yanıt vermek için Katılımcılar panelindeki Parmak Kaldır düğmesini de kullanabilir. Örneğin, "Geçen yılki etkinliğe katıldıysanız parmak kaldırın."

S ve Y Panelini Kullanma

Katılımcılarınız, panelistlere soru yöneltmek için S ve Y panelini kullanabilir.
Attachments

    Outcomes