Meeting Center SSS

Document created by klacey@sajan.com on Mar 13, 2016Last modified by Cisco Localization Team on Mar 23, 2017
Version 4Show Document
 • View in full screen mode

Hesabım

Kullanıcı adımı ve parolamı nereden geri alabilirim?

Kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız aşağıdakilerden birini deneyin:

 • Tam e-posta adresiniz
 • E-posta adresinizin etki alanından önceki ilk kısım (isim@mycompany.com)
 • Kuruluşunuz Çoklu Oturum Açma kullanıyorsa kullanıcı adınız, ağ oturumu açarken kullandığınız kullanıcı adıyla aynıdır.
 • Bilgisayarınızdan tıklatın Kullanıcı adınızı mı unuttunuz? bağlantı ve ardından komutları takip edin. Bir e-posta alacaksınız. Bağlantı, mobil cihazlardan kullanılamaz.

 

Parolanızı hatırlayamıyorsanız bilgisayarınızda Parolanızı mı unuttunuz? bağlantısına tıklayın ve ardından komutları takip edin. Parolanızı sıfırlayabileceğiniz bir e-posta alacaksınız. Bağlantı, mobil cihazlardan kullanılamaz.

 

WebEx Teknik Destek, parolanızı sıfırlayamıyor. Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra oturum açamadıysanız kuruluşunuzun WebEx sitesinin yöneticisiyle irtibata geçin. Kuruluşunuzun bilgisayar desteği veya BT departmanı üzerinden site yöneticinize erişebiliyor olmasınız. WebEx site yöneticiniz için irtibat bilgileri, parola hatırlatma e-postasında da yer alabilir.

 

Başa dön


Planla ve Bağlan

 

PC veya Mac'ten toplantıya nasıl katılırım?

Aşağıdaki yöntemlerden biriyle toplantıya katılabilirsiniz:

 • Davet e-postasını açın ve bağlantıya tıklayın. İsminizi, e-posta adresinizi ve toplantı parolanızı girin (gerekirse) ve sonra Şimdi Katıl seçeneğine tıklayın.
 • WebEx sitesine gidin, sonra da Toplantı Ara seçeneğine tıklayın. Katılmak istediğiniz toplantı adına tıklayın ve adınızı, e-posta adresinizi ve toplantı parolanızı girip (gerekirse) Şimdi Katıl 'a tıklayın.
 • Listelenmemiş bir toplantıya katılmak için Listelenmemiş Toplantı'ya tıklayın, toplantı numarasını girin, sonra da Şimdi Katıl'a tıklayın.

 

Başa dön


Mobil cihazdan toplantıya nasıl katılırım?

Başlamak için Cisco WebEx Meetings uygulamasını indirin ve cihazınızda kurulumunu yapın. Uygulama iPhone, iPad, Android telefonlar ve tabletler, Windows 8 telefonlar ve BlackBerry için mevcuttur.

WebEx hesabınız varsa My Meetings ekranından toplantının konumunu belirtin, sonra da Katıl'a dokunun.

 

WebEx Hesabınız varsa şu yöntemlerden birini kullanarak toplantıya katılabilirsiniz:

 • Davetiye e-postasını açın, sonra da Katıl'a tıklayın.
 •           WebEx Meetings'e dokunun, sonra da Numarayla Katıl'a dokunun. Toplantı numarasını, adınızı ve e-posta adresinizi girip Katıl'a dokunun.

 

Başa dön


Nasıl toplantı planlarım?

WebEx sitenizde oturum açtıktan sonra menüyü genişletmek için Toplantı Düzenle'ye, sonra da Toplantı Planla'ya tıklayın. Sitenizin yapılandırılma şekline göre ya Hızlı Planlayıcı ya da Gelişmiş Planlayıcı görürsünüz. Toplantı konusu ve zamanının yanı sıra sizin ve katılımcıların ihtiyaç duyacağı herhangi bir bilgiyi girin. Sonra da Toplantı Planla seçeneğine tıklayın.

 

Başa dön


Toplantımı 1 saat olarak planladım. Süre dolduğunda otomatik olarak sonlanacak mı?

Hayır. Toplantı, siz veya alternatif toplantı sahibi toplantıyı sonlandırana kadar devam eder. Ancak katılımcılar toplantıdan istedikleri zaman ayrılabilir.

 

Başa dön


Outlook'tan toplantı planlayıp başlatabilir miyim?

Evet. Outlook'u kullanarak toplantıları planlayabilir, katılımcıları davet edebilir ve WebEx toplantılarını başlatabilirsiniz. Davet ettiğiniz katılımcılar, Outlook Takvimlerinden toplantınıza katılabilirler.

Başlamak için WebEx sitenizdeki Destek > İndirilenler sayfasından WebEx Hızlı Erişim Araçlarını indirin ve kurun. Daha fazla bilgi için bkz. WebEx Hızlı Erişim Araçları genel bakış.

Windows bilgisayarda WebEx Hızlı Erişim Araçlarını kurmak için yönetici ayrıcalıklarına sahip olmanız gerekir.

Hızlı Erişim Araçlarını kurduktan sonra Outlook Şeridindeki Toplantı Planla'ya tıklayın, sonra da WebEx Meeting ekle'ye tıklayın ve Toplantı Şablonu alanından bir Meeting Center öğesi seçin.

 

Toplantıya başlama zamanı geldiğinde Outlook takviminizden randevuyu açıp toplantı bağlantısına tıklayabilirsiniz. Ayrıca toplantınızı bulma ve başlatma ek seçenekleri için Outlook Şeridinden Toplantı Planla seçeneğine tıklayabilirsiniz.

 

Başa dön


Tekrar eden bir toplantı planlayabilir miyim?

Evet. Gelişmiş Planlayıcıdaki Tarih ve Saat bölümünde tekrar aralığını Yok, Günlük, Haftalık, Aylık veya Yıllık olarak ayarlayın. Ayarları daha da özelleştirebilirsiniz, sıklık ve bitiş tarihi ekleyebilirsiniz.

 

Başa dön


Toplantı için nasıl alternatif bir toplantı sahibi belirleyebilirim?

Gelişmiş Planlayıcıda Katılımcı Davet Et'e, sonra da Katılımcı Seç'e tıklayın. Listeden bir kişi seçin, sonra da Alternatif Toplantı Sahibi'ne tıklayın. Yalnızca toplantı sahibi ayrıcalıklarına sahip olan katılımcıların alternatif toplantı sahibi olabileceğini unutmayın.

 

Outlook'tan yeni eğitim oturumuna alternatif toplantı sahibi eklemek için Toplantı Planla'ya tıklayın ve davetli isimlerini girin, sonra da Outlook Şeridinden WebEx Meeting Ekle'ye tıklayın.            Toplantı Şablonu alanından bir Meeting Center seçeneği işaretleyin.            Kaynaklar sekmesine tıklayıp Alternatif Toplantı Sahibi bölümünden bir isim seçin.            OK (Tamam) öğesini tıklayın.

 

Mevcut bir oturum için alternatif toplantı sahibi eklemek veya düzenlemek için takviminizde oturum açın ve WebEx Ayarları iletişim kutusunu görüntülemek için Ayarları Değiştir'e tıklayın. Kaynaklar sekmesine tıklayın ve gerekli değişiklikleri yapın.

 

Başa dön


Başka biri için toplantı planlayabilir miyim?

Planlama yaptığınız kişi, My WebEx > Profilim üzerinden size izin verdiyse evet. WebEx sitenizden toplantı planlama zamanı geldiğinde sol taraftaki gezinme menüsünden Toplantı Planla'ya tıklayıp Gelişmiş Planlayıcıyı görüntüleyin.            Şu kişi için planla açılır menüsünden kişinin adını seçin. Toplantı tercihlerini ayarlayıp Toplantıyı Planla'ya tıklayın.

 

Toplantı sahibinin takvimi açmanız için Outlook'tan toplantı sahibi temsilcisi olarak atanmanız gerekir.            Dosya > Aç > Diğer Kullanıcının Klasörü’nü seçin.            Ad… seçeneğine tıklayın ve toplantı sahibinin adını adres defterinden seçin, sonra da Takvim'i seçin (Klasör türü: açılır menü'den) ve Tamam'a tıklayın. Toplantı sahibinin takviminde bir tarihe tıklayın, sonra da Outlook araç çubuğundan Toplantı Planla'ya tıklayın. Randevu sekmesinden toplantı bilgilerini girerek ve Katılımcıları Davet Et veya Planlama menülerinden katılımcıları seçerek toplantıyı planlayın.            WebEx Meeting Ekle’ye tıklayın. Parola girin ve onaylayın. Toplantı seçeneklerini doğrulayın ve iletişim kutusunu kapatmak için Tamam'a tıklayın.            Gönder'e tıklayın.

 

Başa dön


Nasıl planlanmış toplantı başlatırım?

Meeting Center sitenizde oturum açın, sonra da üst gezinme çubuğunda My WebEx'e tıklayın. Listeden toplantıyı seçin, sonra da Başlat seçeneğine tıklayın.

 

Başa dön


One-Click toplantımın başlığını nasıl değiştiririm?

WebEx sitenizde oturum açın ve My WebEx'e tıklayın.            Hızlı Erişim Araçları Kurulumu'na tıklayın, sonra da Toplantı Tercihleri altında Konu'yu girin veya değiştirin.

 

Başa dön


Meeting Center siteniz İş Birliği Toplantı Odası (CMR) eklentisini içeriyorsa Kişisel Toplantı Odanızın kurulumunu yapabilirsiniz. Bu size, aşağıdaki biçimde kalıcı bir toplantı URL'si sağlar: https://sitename.webex.com/join/username.

 

Başa dön


Çevrim İçi Toplantı Özellikleri

 

Toplantıma dâhil edebileceğim kişi sayısına bir sınırlama var mı?

Kuruluşunuzun satın aldığı Meeting Center hizmet türüne göre 1000'e kadar katılımcı, WebEx Audio kullanırken (sadece VoIP ya da Diğer Telekonferans hizmetini kullanırken 500) WebEx Meeting Center oturumuna katılabilir. Toplam katılımcı sayısına toplantı sahibi, not tutan kişi ve altyazı hazırlayıcı dâhildir.

 

Başa dön


Toplantı sırasında uygulamayı, dosyayı, masaüstümü veya videoyu nasıl paylaşırım?

Toplantınızı başlattıktan sonra Hızlı Başlangıç sekmesindeki paylaşma panelinin aşağısındaki düğmeye tıklayın. Beyaz tahta veya dosya gibi, katılımcılarla ne paylaşmak istediğinizi seçin.  Bir şey paylaştığınızda katılımcılar sizin gördüğünüzü görecektir. Toplantı menü çubuğundan Paylaş'ı seçebilirsiniz.

 

Başa dön


Toplantım sırasında nasıl sunum paylaşırım?

Menü çubuğundan Paylaş > Dosya'yı seçin veya Hızlı Başlangıç sayfasındaki Dosya Paylaş'a tıklayın. Paylaşmak istediğiniz sunumun konumunu belirtin, sonra da seçeneğine tıklayın. Slaytlar arasında hareket etmek için toplantının tepesindeki sayfa kontrollerini kullanın. PowerPoint 2013 veya daha üst bir sürümle oluşturulmuş bir sunum paylaşıyorsanız sayfa kontrolleri geçişler ve animasyonlar arasında ilerlemeyecektir.

PowerPoint 2010 veya daha düşük bir sürümle oluşturulmuş, paylaşılan bir PowerPoint sunumuna not eklediyseniz PPT Notları panelinde sunum yapan kişiye erişilebilir olmayacaklardır.

PowerPoint 2013 veya daha üst bir sürümle oluşturulmuş sunumları paylaşırken en iyi sonuçlar için Uygulamayı Paylaş'ı kullanın.

 

Başa dön


Toplantı sırasında uzaktan PC veya Mac kontrol edebilir miyim?

Katılımcılara Paylaşılan uygulamaları, Web tarayıcısını veya masaüstünü uzaktan kontrol etme ayrıcalığı verilmişse toplantıdaki herhangi birine uygulama, masaüstü veya web tarayıcılarının kontrolünü aktarabilirler.

Paylaşırken fareyi ekranın en üstüne doğru götürün ve Ata'ya tıklayın.           Klavye ve Fare Kontrolünü Ver'i, sonra da kontrolü vereceğiniz katılımcıyı seçin. Seçili katılımcı, kontrolü almalarını tavsiye eden bir mesaj alır.

Kontrolü sunum yapan kişiye geri vermek için üç kez tıklayın.

 

Başa dön


Ses Bağlantısı

 

Küresel gelen çağrı numaralarının listesini nereden alabilirim?

Toplantının sesli konferansına katıldığınızda Arayacağım seçeneğini işaretleyin. Sonra da Tüm küresel gelen çağrı numaraları'na tıklayın. Bunun yerine Toplantı Bilgileri ekranından Tüm küresel gelen çağrı numaralarını Görüntüle'ye tıklayabilirsiniz.

 

Başa dön


Birinin toplantıya katıldığını bildiren bip sesini kapatabilir miyim?

Gelişmiş Planlayıcıyı kullanarak Sesli Konferans'ı sonra da Giriş ve çıkış tonu açılır menüsünden Ton Yok'u seçin. Hızlı Planlayıcıyı kullanarak Sesli Konferansı değiştir'i sonra da Giriş ve çıkış tonu açılır menüsünden Ton Yok'u seçin.

 

Toplantıya girdiğinizde menü çubuğundan Katılımcı> Giriş ve Çıkış Tonu'ndaki seçimi kaldırarak bildirimleri kapatabilirsiniz.

 

Başa dön


CMR Ve Kişisel Toplantı Odaları

 

İş Birliği Toplantı Odası (CMR) nedir?

İş Birliği Toplantı Odası (CMR); Cisco TelePresence’dan, standart tabanlı herhangi bir video konferans sisteminden veya uygulamasından ya da herhangi bir WebEx etkinleştirilmiş mobil ya da masaüstü web istemcisinden toplantıya katılmanızı sağlayan, bir Meeting Center eklenti seçeneğidir.

WebEx için iki tür CMR hizmeti vardır: CMR Bulut ve CMR Karma.  CMR Bulut, bulut temelli WebEx video köprüsünü WebEx toplantılarıyla eşler. İnsanlar, video cihazları, bilgisayarlar ve mobil cihazlar dâhil, ellerindeki teknolojiyi kullanarak dünyanın herhangi bir yerinden katılabilir. CMR Karma, Meeting Center kullanıcılarının Cisco TelePresence video konferanslarına katılmasına izin verir.

CMR Bulut 25'e kadar standart temelli video uç noktasını destekler. Şirketin aboneliğine göre, 500'e kadar ek video-etkin mobil ve masaüstü kullanıcısı ve 500 yalnızca sesli kullanıcı katılabilir. WebEx Meeting Center kullanıcılarına, kalıcı bir adresle her zaman erişilebilir Kişisel Toplantı Odasına erişim sağlar, böylece ihtiyaç duyulan her anda, anında toplantı başlatabilirler. 

 

CMR Karma, WebEx Meeting Center kullanıcılarını Cisco TelePresencekonferanslarına dâhil etmenizi sağlar. Cisco TelePresence Sunucusu, Cisco TelePresence Yönetim Paketi ve Cisco WebEx Meeting Center üyeliği gerektirir. Her toplantı, 100'e kadar standart temelli video uç noktası ve 500'e kadar video etkin WebEx Meeting Center kullanıcısını destekler.

 

Başa dön


Kişisel Toplantı Odamı nasıl hazırlarım?

WebEx Meeting Center sitenize CMR Bulut eklendiğinde bir karşılama mesajı alacaksınız. E-postadaki Odayı Kur'a tıklayıp komut istemlerini takip edin. Kurulum tamamlandığında Kişisel Toplantı Odanıza erişim için talimatlar içeren bir doğrulama e-postası alacaksınız.

 

Başa dön


Kişisel Toplantı Odama nasıl girerim?

Aşağıdaki yöntemlerden biriyle Kişisel Toplantı Odanıza katılabilirsiniz.

 • Kişisel Toplantı Odası doğrulama e-postasındaki bağlantıya tıklayıp Odaya Gir'e tıklayın, sonra da WebEx kullanıcı adınız ve parolanızla oturum açın.
 • Doğrulama e-postasındaki bilgileri kullanarak video konferans sistemi veya uygulamadan arayıp toplantı sahibi PIN'ini girin.
 • Doğrulama e-postasındaki telefon numarasını çevirip erişim kodunuzu girin.
 • Meeting Center sitenizde oturum açın. Sol gezinme panelindeki Toplantı Düzenle altında Kişisel Toplantı Odam'a, sonra da Odaya Gir'e tıklayın.

 

Başa dön


Outlook'ta nasıl CMR Karma oturumu planlarım?

          WebEx Meeting Center kullanıcılarını planlanmış Cisco TelePresencekonferanslarınıza dâhil etmek için WebEx Hızlı Erişim Araçlarını, WebEx sitenizdeki Destek > İndirilenler sayfasından TelePresence Durumu ile indirin ve kurun Outlook'a girince Outlook Şeridinde Toplantı Planla'ya tıklayın. Sonra, Toplantı Tercihleri panelinde toplantınız için WebEx ve TelePresence seçeneklerini belirtin.            Kişilerin WebEx kullanarak katılmasına izin ver'i işaretlediğinizden emin olun. Sonra, TelePresence Odaları Ekle'ye tıklayın, kullanmak istediğiniz TelePresence odalarını seçin ve Tamam'a tıklayın. Son olarak toplantıya davet edilen kişilerin isimlerini ekleyin, toplantı konusunu girin ve Gönder'e tıklayın.

 

Toplantınız ayırtıldığında Outlook takviminizde toplantıyı başlatmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilerle görünür. Davetliler, katılmak için ihtiyaç duydukları bilgiler olan bir toplantı daveti alır.

 

Başa dön

Attachments

  Outcomes