Event Center SSS

Document created by Cisco Localization Team on Jun 21, 2016Last modified by Cisco Localization Team on Apr 4, 2017
Version 3Show Document
  • View in full screen mode

Kullanıcı adımı ve parolamı nereden geri alabilirim?     

Kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız aşağıdakilerden birini deneyin:

  • Tam e-posta adresiniz
  • E-posta adresinizin etki alanından önceki ilk kısım (isim@mycompany.com)
  • Kuruluşunuz Çoklu Oturum Açma kullanıyorsa kullanıcı adınız, ağ oturumu açarken kullandığınız kullanıcı adıyla aynıdır.

Parolanızı hatırlayamıyorsanız Parolanızı mı unuttunuz? bağlantısına tıklayın ve ardından komutları takip edin. Parolanızı sıfırlayabileceğiniz bir e-posta alacaksınız.

WebEx Teknik Destek, parolanızı sıfırlayamıyor. Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra oturum açamadıysanız WebEx sitesi yöneticinizle irtibata geçin. Kuruluşunuzun bilgisayar desteği veya BT departmanı üzerinden site yöneticinize erişebiliyor olmasınız. WebEx site yöneticiniz için irtibat bilgileri, parola hatırlatma e-postasında da yer alabilir.

 

PC veya Mac’ten nasıl etkinliğe katılırım?    

Aşağıdaki yöntemlerden biriyle etkinliğe katılabilirsiniz:

Davet veya kayıt e-postasını açın ve bağlantıya tıklayın. İsminizi, e-posta adresinizi ve etkinlik parolanızı girip Şimdi Katıl seçeneğine tıklayın.

 

WebEx sitesine gidip Canlı Oturumlar seçeneğine tıklayın. Katılmak istediğiniz oturum adına tıklayın ve adınızı, e-posta adresinizi ve etkinlik parolanızı girip Şimdi Katıl seçeneğine tıklayın.

 

Listelenmemiş bir etkinliğe katılmak için Listelenmemiş Oturumlar seçeneğine tıklayın, oturum numarasını girip Şimdi Katıl seçeneğine tıklayın.

 

Nasıl etkinlik planlarım?

Oturum açtıktan sonra menüyü genişletmek için Etkinlik Düzenle seçeneğine, sonra da Etkinlik Planla seçeneğine tıklayın. Etkinlik Düzenle sayfasında etkinlik türü, parola, etkinlik tarihi ve saati, ayrıca sizin ve katılımcıların etkinlik için gereksinim duyacağı diğer bilgileri girin. Sonra da Bu Etkinliği Planla seçeneğine tıklayın.

 

Etkinliğimi 1 saat olarak planladım. Süre dolduğunda otomatik olarak sonlanacak mı?

Hayır. Etkinlik, siz bitirene kadar devam edecektir. Ancak katılımcılar toplantıdan istedikleri zaman ayrılabilir.

 

Outlook'tan etkinlik planlayıp başlatabilir miyim?

Evet. Etkinlik planlamak, katılımcı davet etmek ve etkinlik başlatmak için Outlook kullanabilirsiniz. Davet ettiğiniz katılımcılar, Outlook Takvimlerinden toplantınıza katılabilirler.

Başlamak için WebEx sitenizdeki Destek, İndirilenler sayfasından WebEx Hızlı Erişim Araçlarını indirin ve kurun. Ayrıntılı talimatlar için bkz. Hızlı Erişim Araçları: WebEx'in Outlook'a Entegre Edilmesi (WBS29.13, WBS29.30).

 

Windows bilgisayarda WebEx Hızlı Erişim Araçlarını kurmak için yönetici ayrıcalıklarına sahip olmanız gerekir.

 

Hızlı Erişim Araçlarını kurduktan sonra Outlook Şeridindeki Toplantı Planla'ya tıklayın, sonra da WebEx Meeting ekle'ye tıklayın ve Toplantı Şablonu alanından bir Event Center öğesi seçin.

 

Tekrar eden bir etkinlik planlayabilir miyim?

Hayır. Çünkü etkinlikler genelde kaydolmayı gerektirir, her etkinlik tek tek planlanır.

 

Aynı ayarlara sahip olan birden fazla etkinlik planlamanız gerekiyorsa şablon oluşturup planlama yaparken bunu kullanın.

 

Etkinlik için alternatif bir toplantı sahibi belirleyebilir miyim?

Aynı sitede hesapları varsa evet. Bunu yapmak için etkinlik planlarken Sunum Yapan Kişiler ve Panelistler bölümüne kaydırın ve Davetiye oluştur seçeneğine tıklayın. Sonra kişi seçin, içe aktarın veya oluşturun ve Alternatif toplantı sahibi olarak ekle'yi seçin.

 

Planlanmış etkinliği nasıl başlatırım?    

Etkinlik planladığınızda katılımcıların toplantı sahibinden önce katılabileceklerini belirtmezseniz katılımcılar katılmadan önce başlatmanız gerekir. Oturum açtıktan sonra Event Center web sitenizden etkinlik başlatmak için My WebEx > My Meetings'e tıklayın. Etkinliği bulun, sonra da Başlat'a tıklayın. Ayrıca doğrulama e-posta mesajındaki bağlantıya tıklayarak etkinlik başlatabilirsiniz.

 

Etkinliğime dâhil edebileceğim kişi sayısına bir sınırlama var mı?

Kuruluşunuzun satın aldığı Event Center hizmet türüne göre 3000'e kadar katılımcı, WebEx Event Center oturumuna katılabilir. 500’ü telefondan, 500’ü de bilgisayardan İnternete bağlanmak üzere en fazla 1000 katılımcı WebEx Ses’i kullanarak sesli konferansa bağlanabilir. Etkinliğin sesli kısmına 1000'den fazla kişinin katılacağını düşünüyorsanız şu seçeneklerden birini değerlendirin:

  • Katılımcıların etkinliği dinlemesine izin veren Sesli Yayın öğesini seçin.
  • Başka bir telekonferans sağlayıcı ile irtibata geçin.

 

Toplam katılımcı sayısına toplantı sahibi, sunum yapan kişi, panelistler ve yoklama koordinatörü dâhildir.

 

Etkinlik sırasında uygulamayı, dosyayı, masaüstümü veya videoyu nasıl paylaşırım?    

Etkinliğinizi başlattıktan sonra Hızlı Başlangıç sekmesinden paylaşma panelinin aşağısındaki düğmeye tıklayın. Katılımcılarla ne paylaşmak istediğinizi (beyaz tahta veya dosya gibi) seçin.  Bir şey paylaştığınızda katılımcılar siz ne görüyorsanız onu görecektir. Etkinlik menü çubuğundan Paylaş'ı da seçebilirsiniz.

 

Etkinliğim sırasında nasıl sunum paylaşırım?

Menü çubuğundan Paylaş > Dosya'yı seçin veya Hızlı Başlangıç sayfasındaki Dosya Paylaş'a tıklayın. Paylaşmak istediğiniz sunumun konumunu belirtin, sonra da seçeneğine tıklayın. Slaytlar arasında hareket etmek için toplantının tepesindeki sayfa kontrollerini kullanın. PowerPoint 2013 veya daha üst bir sürümle oluşturulmuş bir sunum paylaşıyorsanız sayfa kontrolleri geçişler ve animasyonlar arasında ilerlemeyecektir.

 

PowerPoint 2010 veya daha düşük bir sürümle oluşturulmuş, paylaşılan bir PowerPoint sunumuna not eklediyseniz PPT Notları panelinde sunum yapan kişiye erişilebilir olmayacaklardır.

PowerPoint 2013 veya daha üst bir sürümle oluşturulmuş sunumları paylaşırken en iyi sonuçlar için Uygulamayı Paylaş'ı kullanın.

 

Küresel gelen çağrı numaralarının listesini nereden alabilirim?

Etkinliğin sesli konferansına katıldığınızda Telefon Kullan açılır menüsünden Arayacağım'ı seçin. Sonra da Tüm küresel gelen çağrı numaraları'na tıklayın. Bunun yerine Etkinlik Bilgileri ekranından Tüm küresel gelen çağrı numaralarını Görüntüle'ye tıklayın.

 

Etkinliğimi nasıl kaydederim? 

Etkinlik başladıktan sonra Hızlı Başlangıç sayfasındaki Kaydet tuşuna tıklayın veya menü çubuğundan Etkinlik > Kaydı Başlat'ı seçin.

 

Birinin etkinliğime katıldığını bildiren bip sesini kapatabilir miyim?

Evet. Etkinlik Planla sayfasında Sesli Konferans Ayarları bölümüne kaydırın, sonra da Giriş ve çıkış tonu açılır menüsünden Ton Yok seçeneğini işaretleyin.

 

Toplantı sahibi olarak kimin videosunun görüntüleneceğini belirleyebilir miyim?  Evet. Panelist Video Seçenekleri iletişim kutusunu görüntülemek için video penceresindeki bir isme tıklayın, sonra da Büyük Videoyu Kilitle sekmesini seçin. Etkin hoparlör'ü seçin veya Belirli bir panelist'e tıklayıp listeden seçin. Tamam veya Uygula'ya tıklayın.

Attachments

    Outcomes