WebEx Tercihlerinizi Düzenleyin

Document created by Cisco Localization Team on Jun 21, 2016
Version 1Show Document
 • View in full screen mode
  

WebEx hesabınız için aşağıdaki tercihleri ayarlayabilirsiniz.


     
Adım 1    My WebEx > Tercihler seçeneğine gidin.
Adım 2    Tüm bölümleri genişletmek veya tek bir bölümü seçip genişletmek için Tümünü genişlet'i seçin.
Adım 3    Aşağıdaki bölümlerin her birinde tercihlerinizi belirtin:
 • Genel: WebEx sitenizdeki web sayfalarında kullanılacak saat dilimi, dil ve yerel ayarı ayarlayın. Her bir sekme için varsayılan sayfa da belirleyebilirsiniz.

   
 • " Şimdi karşılamak" Ayarlar: Toplantıyı Şimdi Başlat ile başlattığınız anlık toplantıların varsayılan seçeneklerini belirleyin. Varsayılan toplantı türü, toplantı şablonu, parola ve sesli bağlantı seçeneklerini seçebilirsiniz. Site ayarlarınıza bağlı olarak, anlık toplantılarınızın Kişisel Toplantı Odasında yapılıp yapılmayacağını da seçebilirsiniz.

   
 • Ses: Telefon numarası bilgilerinizi ve Kişisel Konferans bilgilerinizi girin.

   

  Telefon Numaralarım altında telefon numaranızı girin ve sonra da daha fazla seçenek işaretleyin:

   

  Gelen arama kimlik doğrulaması: Bu seçenek siteniz için etkinleştirilmişse toplantı numarasını girmek zorunda kalmadan bir toplantıya çağrı yapmanıza izin verir. Tercihlerinizden bu seçeneği bir telefon numarası için işaretlemeniz hesabınızı bu telefon numarasıyla eşler. Bu özellik yalnızca CLI (arayan numarayı tanımlama) veya ANI (otomatik numara tanımlama) için sesi etkinleştirilmiş toplantılarda geçerlidir

   

  Beni Ara: WebEx siteniz Beni Ara hizmetini destekliyorsa bu seçenek sese bağlanmak için toplantıdan çağrı almanıza izin verir. Tercihlerinizden tüm telefon numaraları için bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

   

  Ses PIN'i: Sesli PIN numaranız toplantıya katılmak için telefon numaranızı diğerlerinin kullanmalarını engeller. Toplantıyı aradığınızda sesli PIN numaranızı girmeniz istenebilir. WebEx sitenizin ayarları sesli PIN numarası belirlemenizi zorunlu kılabilir, özellikle de Gelen arama kimlik doğrulaması seçeneğini kullanıyorsanız.

   

  En fazla üç Kişisel Konferans hesabı belirlemek için Kişisel Konferans bölümünden Hesap oluştur seçeneğini işaretleyin.

  Kişisel Konferans hesaplarına Kişisel Konferans toplantısının sesli kısmını başlatmak için kullanabileceğiniz toplantı sahibi erişim kodu dâhildir. Diğerlerinin katılabilmesi için katılımcı erişim kodu da içerir.

  Kişisel Konferans toplantısı planlarken Kişisel Konferans hesaplarınızdan birini seçebilirsiniz. Tüm telefonlardan önceden planlamadan hızlı Kişisel Konferans toplantısı başlatmak için bu hesaplardan birini kullanabilirsiniz.

   

  Kişisel Konferans hesabını istediğiniz zaman silebilirsiniz.

 • Video Sistemleri: WebEx ile kullanmak istediğiniz görüntülü konferans sistemlerinize görüntü adresleri ekleyin. Sitenizde bu özellik etkinleştirilmişse sese ve videoya bağlanmak için toplantıdan görüntü sisteminize çağrı alabilirsiniz.

 • Kişisel Toplantı Odam: Benzersiz bir isim ve URL seçip diğerleriyle paylaşmak için URL'yi kopyalayın. Site ayarlarınıza bağlı olarak, Kişisel Toplantı Odanız için farklı bir URL de belirleyebilirsiniz. Siz girdikten sonra oda 5, 10, 15 veya 20 dakika sonra otomatik olarak kapatılacak ve odanızdan uzaktayken lobinize biri girdiğinde bildirim alacak şekilde ayarlama yapabilirsiniz.

   
 • Planlama Şablonları: Toplantıları çabuk planlamanıza izin veren planlama şablonlarını yönetin.

   
 • Planlama Seçenekleri: Tamamlanan toplantıları silme, varsayılan toplantı türü, Hızlı Başlangıç sayfası ve planlama izni seçeneklerini ayarlayın.

   
 • Support Center: Destek panosunda bulunan sekmelerin sırasını ayarlayın.

   
4. Adım    Değişikliklerinizi kaydetmek için Kaydet seçeneğini işaretleyin.

 


Attachments

  Outcomes