Widok własny na urządzeniach systemu biurowego

Document created by Cisco Localization Team on Jul 28, 2016Last modified by Cisco Localization Team on Jun 7, 2017
Version 6831Show Document
  • View in full screen mode

Widok własny pokazuje, jaki obraz pochodzący z Twojego urządzenia systemu biurowego widzą inne osoby. Dzięki temu można sprawdzić, czy osoby te widzą zawartość zgodną z zamierzeniami. Widok własny jest wyświetlany jako „obraz w obrazie” (PiP) i można go umieścić na ekranie w sześciu wstępnie zdefiniowanych miejscach.

W trakcie spotkania może czasem zachodzić potrzeba aktywowania widoku własnego. Dzięki temu można sprawdzić swoją widoczność na ekranie.

Może się zdarzyć, że aktualne położenie widoku własnego zasłania ważną część obrazu na ekranie. Wówczas można przesunąć widok własny w inne miejsce na ekranie. Aby to zrobić, należy użyć ekranu dotykowego lub pilota, w zależności od używanego urządzenia systemu biurowego.

Na ekranie dotykowym

Po uaktywnieniu widoku własnego w ustawieniach kamery zostanie wyświetlone menu, w którym można wybrać jedno z sześciu wstępnie zdefiniowanych miejsc na ekranie. Przeciągnij i upuść obraz PiP z widokiem własnym lub wskaźnik do miejsca, w którym ma być wyświetlany widok własny.

Przy użyciu pilota

Po uaktywnieniu widoku własnego w ustawieniach kamery (przez wybranie ikony pinezki) na ekranie głównym pojawia się ikona układu ekranu. Wybranie ikony układu ekranu daje dostęp do menu, w którym można wybrać jedno spośród sześciu wstępnie zdefiniowanych miejsc. Są to pozycje, w których na ekranie będzie wyświetlany widok własny. Przejdź do jednego z tych miejsc i kliknij przycisk OK.

Aby dowiedzieć się więcej o ustawieniach kamery urządzenia systemu biurowego, zapoznaj się z następującymi artykułami:
Attachments

    Outcomes