Zařízení místnosti Cisco Spark – začínáme

Document created by Cisco Localization Team on Jul 28, 2016Last modified by Cisco Localization Team on Jul 3, 2017
Version 6736Show Document
 • View in full screen mode

Po namontování zařízení místnosti Cisco Spark podle pokynů jej můžete začít používat.

Nenašli jste v balení instalační příručku? Naleznete ji zde: Instalace a nastavení

Počáteční nastavení

Po dokončení instalace zařízení místnosti Cisco Spark se už řiďte pouze pokyny na obrazovce. Vše, co potřebujete k počátečnímu nastavení, je aktivační kód, pomocí kterého aktivujete funkci volání. Aktivační kód vám může poskytnout místní správce.

Průvodce nastavením zahrnuje následující kroky:

 • Předvolby kamery: Nastavení výchozích poloh kamery pro budoucí použití.

 • Nastavení zvuku: Nastavení výchozí hlasitosti vyzvánění a hovorů.

 • Nastavení displeje: Nastavení displeje a systému pro převod obrazu a grafiky kvůli korekci přeskenování. Týká se pouze řady SX.

 • Aktivace služby: Volba možnosti Cisco Spark a zadání aktivačního kódu.

 • Časové pásmo: Volba místního časového pásma.

Tato nastavení můžete zkontrolovat v nabídce Nastavení zařízení místnosti. Další informace naleznete v článku Nastavení.

Pokud máte potíže s prvním nastavením, naleznete v tomto článku tipy na řešení potíží: Nedaří se mi aktivovat zařízení místnosti ve službě Cisco Spark. Chcete-li aktivovat zařízení místnosti ve službě Cisco Spark, musíte mít nainstalovanou verzi softwaru CE8.2.0 nebo novější. Systém SX10N lze aktivovat s nainstalovanou verzí softwaru CE8.1.0 nebo novější.

První hovor

K uskutečnění hovorů prostřednictvím zařízení místnosti můžete použít mobilní zařízení, dotykový ovladač nebo dálkové ovládání. Systémy SX10 a SX20 jsou vybaveny dálkovým ovládáním a sadou místnosti a zařízení místnosti řady SX80 a MX dotykovým ovladačem Touch 10. Systémy DX70 a DX80 se ovládají pomocí integrovaného dotykového displeje.

Nastavení kamery

Před zahájením hovoru můžete v poli vlastního zobrazení zkontrolovat svůj vzhled. Najeďte na výchozí obrazovce na ikonu kamery a podle potřeby upravte polohu kamery.

Kamera je upevněna na sadě místnosti a automaticky sleduje řečníka. Kamera nalezne nejlepší zobrazení místnosti na základě počtu účastníků. Kameru můžete naklonit ručně a nastavit ji do správného počátečního bodu.

Další podrobnosti naleznete v článcích věnovaných nastavení kamery pro dálkové ovládání a dotykový ovladač.

Aplikace Cisco Spark se automaticky připojí k zařízením místností

Pokud se nacházíte v místnosti vybavené zařízením místnosti Cisco Spark, aplikace Cisco Spark se s ním automaticky spáruje. Jakmile je navázáno spojení, začněte pomocí aplikace uskutečňovat hovory prostřednictvím zařízení místnosti. Když aplikaci vypnete nebo opustíte místnost, aplikace zruší párování se zařízením místnosti. Zrušení párování může trvat až dvě minuty a během této doby můžete vidět svého avatara na obrazovce zařízení místnosti.

Existují dva způsoby kontroly, zda je mobilní aplikace spárována se zařízením místnosti:

 • V horní části seznamu prostorů se zobrazí zařízení místnosti.

 • Na obrazovce zařízení místnosti se zobrazí avatar aplikace Cisco Spark.

Vaše mobilní zařízení zjistí zařízení místnosti nasloucháním ultrazvukovým signálům.

Aplikace a připojení k zařízení místnosti funguje se systémy Windows a Mac a většinou zařízení se systémy Android a iOS.

Poznámka:

 • Na mobilním zařízení musíte v aplikaci zapnout funkci Ultrazvukové přiblížení. Naleznete ji v nabídce Nastavení.

 • V mobilním zařízení povolte funkci záznamu.

 • Aby spojení fungovalo, může být v místnosti aktivní pouze jedno zařízení místnosti využívající ultrazvukovou technologii.

Související články:

Další informace o volání se zařízením místnosti pomocí aplikace naleznete v článku Uskutečňování hovorů na zařízení místnosti prostřednictvím aplikace Cisco Spark.

Další informace o aplikaci naleznete ve článku Aplikace Cisco Spark – začínáme.

Uskutečnění hovoru prostřednictvím aplikace

Je-li aplikace Cisco Spark spárována se zařízením místnosti, můžete jejím prostřednictvím zahajovat a přijímat hovory. Zahajte hovor klepnutím na ikonu videohovoru v prostoru nebo vyhledejte kontakty pomocí nabídky Hovory.

Přesměrování hovorů mezi zařízením místnosti a mobilním zařízením je snadné. Chcete-li přesměrovat hovor z mobilního zařízení na zařízení místnosti, stačí potáhnout prstem na obrazovce hovoru směrem dolů. Potažení prstem přes obrazovku volání přepojí hovor ze zařízení místnosti zpět na vaše mobilní zařízení.

Další podrobnosti naleznete v článku Uskutečňování hovorů na zařízení místnosti prostřednictvím aplikace.

Uskutečnění hovoru pomocí dotykového ovladače nebo dotykového displeje

Chcete-li uskutečnit hovor, otevřete nabídku hovorů klepnutím na položku Hovor na výchozí obrazovce. Můžete buď vyhledávat kontakty v adresáři, nebo prostřednictvím adresy pro video uskutečnit hovor. Hovory zahájíte a ukončíte pomocí tlačítek Volat a Ukončit.

Další podrobnosti naleznete v článku Uskutečnění hovorů pomocí dotykového ovladače.

Uskutečnění hovoru pomocí dálkového ovládání

K ovládání nastavení v nabídce na obrazovce můžete použít dálkové ovládání.

Chcete-li uskutečnit hovor, přejděte do nabídky Hovor a na dálkovém ovládání stiskněte zelené tlačítko. Můžete buď vyhledávat kontakty v adresáři, nebo prostřednictvím adresy pro video uskutečnit hovor. Hovory zahájíte a ukončíte tak, že na obrazovce najedete a stisknete tlačítka Volat a Ukončit. Nebo můžete použít červené a zelené tlačítko na dálkovém ovládání.

Další podrobnosti naleznete v článku Uskutečnění hovorů pomocí dálkového ovládání.

Sdílení obsahu v zařízení místnosti

Obsah můžete prostřednictvím zařízení místnosti sdílet místně v místnosti, kde probíhá schůzka, i v rámci hovorů se vzdálenými účastníky. Připojení z notebooku můžete sdílet se zařízením místnosti pomocí kabelu HDMI nebo VGA, nebo můžete použít spárovanou aplikaci pro stolní počítače Cisco Spark pro systémy Windows a Mac a sdílet bezdrátově.

Další informace naleznete v článku Sdílení obsahu v zařízení místnosti.
Attachments

  Outcomes