Níže uvedené zdroje vám pomohou připravit se na úspěch s konkrétními pokyny, informacemi a oceněnou podporou.

Socio akademie

Naučte se a potvrďte své znalosti o událostech na Socio Academy. Socio Academy usnadňuje stát se socio expertem a mistrem vašeho řemesla. Důrazně doporučujeme začít s naším vzdělávacím plánem socio certifikace , abyste se ujistili, že z naší platformy vytěžíte maximum. V průměru trvá 3 hodiny. Další informace naleznete na adrese http://academy.socio.events/.

Znalostní báze

Naše komplexní znalostní báze obsahuje nepřeberné množství instrukcí, tipů a osvědčených postupů pro organizátory akcí. Jasné, stručné články s obrázky a odkazy na související obsah vás provedou nastavením všech aspektů každého produktu a funkce v jemných detailech. Další informace naleznete na adrese https://help.socio.events/.

Podpora

Chcete-li získat nejrychlejší odpověď, klikněte na bublinu chatu v pravém dolním rohu libovolné stránky na sociální platformě a chatujte živě s členem našeho týmu podpory. Očekávejte, že dostanete odpověď od skutečného člověka do 5 minut během našich běžných hodin podpory, které naleznete zde. Můžete také kontaktovat náš tým podpory zasláním e-mailu na support@socio.events . Na e-mailové dotazy podpory obvykle odpovídáme během několika hodin.

V současné době nenabízíme telefonickou podporu, proto prosím použijte náš chat nebo e-mailovou podporu.

V současné době nenabízíme individuální podporu účastníků. Pokud jste účastník a máte problém s událostí, obraťte se na organizátora akce.

Zůstaňte v obraze

Co je nového

Informace o nových produktech, funkcích nebo vylepšeních najdete na naší stránce Co je nového. Když navštívíte stránku, můžete vidět archiv všech našich vydání sahajících až do roku 2018. Můžete se také zaregistrovat k odběru e-mailových aktualizací o nových verzích. Další informace naleznete v tématu https://whatsnew.socio.events/.

Stavová stránka

Stránka Stav vás informuje o plánované údržbě a poskytuje živý pohled na stav všech našich produktů. Můžete se přihlásit k odběru této stránky a dostávat e-mailová oznámení. Další informace naleznete na adrese https://status.socio.events/.

Ještě lepší společně

Socio je součástí Webexu a existuje několik různých způsobů, jak začlenit další produkty Webex do vašich socio událostí nebo komunit.

Slido

Spolupracujeme s naším Slido předním poskytovatelem živého hlasování a otázek a odpovědí. Slido pomohl zapojit miliony účastníků na některé z největších a nejznámějších konferencí na světě. Slido nabízí pokročilé funkce, jako je analytika, více místností a možnost uspořádat ankety do relací.

Existuje několik způsobů, jak začlenit Slido do své společenské události nebo komunity, abyste zlepšili komunikaci a zvýšili interakci. Další informace naleznete v tématu https://help.socio.events/en/articles/3272367.

Vidcast

Vidcast je nástroj pro zasílání video zpráv, který usnadňuje nahrávání, úpravy a sdílení krátkých videí, pomáhá distribuovaným týmům efektivněji spolupracovat a získat čas zpět ve svém dni. Vidcast je zdarma k použití - jednoduše se přihlaste pomocí přihlašovacích údajů Webex (nebo se zaregistrujte k bezplatnému účtu) na app.vidcast.io.

Existuje řada míst, kde můžete vložit Vidcasty do své akce nebo komunity Socio , což vám umožní snadno vytáhnout předem nahrané zprávy od sponzorů, přednášejících a řečníků. Další informace naleznete v tématu http://help.socio.events/en/articles/5914367.

Webex

Webex poskytuje video a audio schůzky a webináře, které zahrnují chat, dotazování pomocí Slidoprogramu a množství aplikací, které obohacují vaše interakce napříč mobilními zařízeními, stolními počítači, telefony a pokojovými systémy.

Existuje několik způsobů, jak začlenit Webex se Socio dnes, a těšíme se na ještě užší integraci s flexibilní, inkluzivní a bezpečnou platformou Webexv budoucnu. Další informace naleznete na adrese https://help.socio.events/en/articles/5564310.