A robotok és más alkalmazások lehetővé teszik a termelékenység növelését a Webex funkcióinak kiterjesztésével. A Cisco Webex App Hub a Cisco és a külső fejlesztők által kifejlesztett alkalmazások katalógusát tartalmazza, amelyek bárki számára elérhetők a Webex és a Webex Meetings használatával.

A Cisco által kifejlesztett botok közül sok egy bizonyos mintát követ: ezek a robotok személyre szabott értesítéseket küldenek Önnek a megfelelő Webex térben, hogy elmondják, mi történik egy harmadik fél webhelyalkalmazásában. A robot például üzenetet tesz közzé, hogy jelezze, ha egy fájlt feltöltenek egy Doboz mappába, vagy ha egy sort hozzáadnak egy smartsheethez.

Egyes robotok további funkciókat biztosítanak. Például a Jira és a Trello segítségével parancsokat használhat a Webex térben, hogy a robot teljes műveleteket hajtson végre az Ön számára a harmadik fél webhelyén.

Problémái vannak a munkafolyamatok beállításával? Ha elakad, vagy bármilyen probléma merül fel egy bottal kapcsolatban, forduljon az alkalmazásfejlesztői támogatáshoz segítségért.

Ebben a feladatban példaként a Dropboxot használjuk a munkafolyamat létrehozásának folyamatának szemléltetésére, az alább felsorolt alkalmazások ugyanezt a folyamatot használják. Más alkalmazásokról a Cisco Webex App Hub oldalon talál további információkat.

1

Lépjen a Webexre, és hozzon létre egy helyet a bottal az adott bot e-mail azonosítójának használatával.

2

Írja be a manage in the space-t, és küldje el. Ha nem csak a robottal van egy térben, @mention a robotot, írja be a Manage , majd küldjeel.

A bot egy linkkel válaszol a webhelyre, ahol kezelheti a munkafolyamatokat, ezért kattintson a linkre.
3

Az Új fájlfeltöltési munkafolyamat hozzáadásához kattintson a Munkafolyamat kiválasztása gombra.

4

Ha ez az alkalmazás első munkafolyamata, engedélyeznie kell a harmadik féltől származó alkalmazást. Kattintson a Továbbgombra , kattintson a Hozzáadásgombra, majd jelentkezzen be a harmadik féltől származó alkalmazásba az engedélyezés befejezéséhez.

Ha már bejelentkezett az alkalmazásba, előfordulhat, hogy nem kéri, hogy jelentkezzen be a harmadik féltől származó alkalmazásba.

5

Indítsa el az Új fájlfeltöltés munkafolyamatot. Ez a folyamat alkalmazásonként eltérő lehet, de minden esetben megnevezheti a munkafolyamatot, kiválaszthatja, hogy melyik jogosultságot (fiókot) kívánja használni, majd kiválaszthatja az értesítési szöveg formátumát. Más mezők botspecifikusak.

6

(Nem kötelező) Az értesítések formátumának testreszabásához tiltsa le az alapértelmezett értesítési üzenet fogadását. Kiválaszthatja a kívánt attribútumokat, hogy az értesítési szöveg megfeleljen az Ön igényeinek.

7

Kattintson a Kész gombra, amikor befejezte a formátum módosítását, majd kattintson a Mentés gombra, amikor befejezte a munkafolyamat konfigurálását.

Mind a webhely, mind a Webex értesíti Önt a munkafolyamat sikeres létrehozásáról, azonban egyes alkalmazások, például a Dropbox, késedelmet tapasztalhatnak az értesítések küldésében.

Íme néhány, a Cisco által létrehozott alkalmazás listája, és áttekintheti az összes alkalmazást a Cisco Webex App Hubwebhelyen. A munkafolyamat beállításához szüksége lesz erre az e-mail-azonosítóra. A Dropbox e-mail-azonosítója például a Dropbox.bot@webex.bot.

Botok

Bot e-mail azonosítója

Asana

Asana.bot@webex.bot

Basecamp

Basecamp.bot@webex.bot

Bitbucket

  • BitbucketCloud.bot@webex.bot

  • BitbucketServer.bot@webex.bot

Doboz

Box.bot@webex.bot

Kódoltság

Codeship.bot@webex.bot

DocuSign

DocuSign.bot@webex.bot

Dropbox

Dropbox.bot@webex.bot

Eventbrite

Eventbrite.bot@webex.bot

Excel Online

ExcelOnline.bot@webex.bot

GitHub

  • GitHubCloud.bot@webex.bot

  • GitHubEnterprise.bot@webex.bot

Google Naptár

GoogleCalendar.bot@webex.bot

Google Drive

GoogleDrive.bot@webex.bot

Google-feladatok

GoogleTasks.bot@webex.bot

Heroku

Heroku.bot@webex.bot

Jenkins

Jenkins.bot@webex.bot

Jira

  • JiraCloud.bot@webex.bot

  • JiraServer.bot@webex.bot

Mailchimp

Mailchimp.bot@webex.bot

Marketo

Marketo.bot@webex.bot

Új ereklye

NewRelic.bot@webex.bot

OneDrive

OneDrive.bot@webex.bot

OneDrive vállalati verzió

OneDriveforBusiness.bot@webex.bot

OneNote

OneNote.bot@webex.bot

Outlook-riasztások a Microsoft Office 365-hez

OutlookAlerts.bot@webex.bot

PagerDuty

PagerDuty.bot@webex.bot

Sarkalatos nyomkövető

PivotalTracker.bot@webex.bot

RSS

RSS.bot@webex.bot

Salesforce riasztások

SalesforceAlerts.bot@webex.bot

ServiceNow

ServiceNow.bot@webex.bot

SharePoint Online

SharePointOnline.bot@webex.bot

Intelligens adatlap

Smartsheet.bot@webex.bot

csík

Stripe.bot@webex.bot

SurveyMonkey

SurveyMonkey.bot@webex.bot

Todoista

Todoist.bot@webex.bot

Trello

Trello.bot@webex.bot

csicsergés

Twitter.bot@webex.bot

UserVoice

UserVoice.bot@webex.bot

Azure DevOps

  • AzureDevOpsServices.bot@webex.bot

  • AzureDevOpsServer.bot@webex.bot

xMatters

xMatters.bot@webex.bot

Zendesk

Zendesk.bot@webex.bot

Zoho CRM

ZohoCRM.bot@webex.bot

Zoho Mail

ZohoMail.bot@webex.bot