Botovi i druge aplikacije omogućuju vam povećanje produktivnosti proširenjem funkcionalnosti Webexa. Cisco Webex App Hub sadrži katalog aplikacija koje su razvili Cisco i razvojni programeri trećih strana koji su dostupni svima koji koriste Webex i Webex sastanke.

Mnogi botovi koje je razvio Cisco slijede određeni uzorak: ovi botovi šalju vam prilagođene obavijesti u odgovarajućem Webex prostoru kako bi vam rekli o nečemu što se događa u aplikaciji web-mjesta treće strane. Na primjer, bot objavljuje poruku kako bi vas obavijestio kada se datoteka prenese u mapu Okvir ili kada se redak doda u Smartsheet.

Neki botovi omogućuju dodatnu funkcionalnost. Na primjer, s Jirom i Trellom možete koristiti naredbe u prostoru Webexa kako bi bot dovršio radnje za vas na web-mjestu treće strane.

Imate problema s postavljanjem tih tijekova rada? Ako zapnete ili naičete na bilo kakve probleme s botom, obratite se podršci za razvojne programere aplikacije za pomoć.

Dropbox koristimo kao primjer u ovom zadatku kako bismo ilustrirali proces stvaranja tijeka rada, aplikacije navedene u nastavku koriste isti postupak. Za ostale aplikacije više informacija možete pronaći u Cisco Webex App Hubu.

1

Idite na Webex i stvorite prostor s botom pomoću ID-a e-pošte bota za tog bota.

2

Unesite upravljanje u prostoru i pošaljite. Ako ste u prostoru s više od samog bota, @mention bot, unesite manage, a zatim pošaljite.

Bot odgovara vezom na web stranicu na kojoj možete upravljati svojim tijekovima rada, stoga samo naprijed i kliknite vezu.
3

Kliknite Odaberi tijek rada da biste dodali tijek rada s prenesenom novom datotekom.

4

Ako je ovo vaš prvi tijek rada za aplikaciju, morate autorizirati aplikaciju treće strane. Kliknite Dalje, zatim Dodaj , a potom se prijavite u aplikaciju drugih proizvođača da biste dovršili autorizaciju.

Ako ste već prijavljeni u aplikaciju, od vas se možda neće tražiti da se prijavite u aplikaciju treće strane.

5

Pokrenite tijek rada Za prijenos nove datoteke. Taj se postupak može razlikovati od aplikacije do aplikacije, ali u svim slučajevima možete imenovati svoj tijek rada, odabrati autorizaciju (račun) koji želite koristiti, a zatim odabrati oblik teksta obavijesti. Ostala polja su specifična za botove.

6

(Neobavezno) Onemogućite zadanu poruku obavijesti za primanje da biste prilagodili oblik obavijesti. Možete odabrati atribute koje želite tako da tekst obavijesti zadovoljava vaše potrebe.

7

Kada završite s promjenom oblika, kliknite Gotovo, a zatim Spremi kada završite s konfiguriranjem tijeka rada.

I web-mjesto i Webex obavještavaju vas o uspješnom stvaranju tijeka rada, no neke aplikacije, kao što je Dropbox, mogu imati kašnjenje u slanju obavijesti.

Evo popisa nekih aplikacija koje je izradio Cisco, a sve aplikacije možete pregledati u Cisco Webex App Hubu. Da biste postavili tijek rada, potreban vam je ovaj ID e-pošte. Na primjer, ID e-pošte za Dropbox je Dropbox.bot@webex.bot.

Botovi

ID e-pošte bota

Asana

Asana.bot@webex.bot

Basecamp

Basecamp.bot@webex.bot

Bitbucket

  • BitbucketCloud.bot@webex.bot

  • BitbucketServer.bot@webex.bot

Okvir

Box.bot@webex.bot

Kodiranje

Codeship.bot@webex.bot

DocuSign

DocuSign.bot@webex.bot

Dropbox

Dropbox.bot@webex.bot

Eventbrite

Eventbrite.bot@webex.bot

Excel Online

ExcelOnline.bot@webex.bot

GitHub

  • GitHubCloud.bot@webex.bot

  • GitHubEnterprise.bot@webex.bot

Google kalendar

GoogleCalendar.bot@webex.bot

Google Drive

GoogleDrive.bot@webex.bot

Googleovi zadaci

GoogleTasks.bot@webex.bot

Heroku

Heroku.bot@webex.bot

Jenkins

Jenkins.bot@webex.bot

Jira

  • JiraCloud.bot@webex.bot

  • JiraServer.bot@webex.bot

Mailchimp

Mailchimp.bot@webex.bot

Marketo

Marketo.bot@webex.bot

Nova relikvija

NewRelic.bot@webex.bot

OneDrive

OneDrive.bot@webex.bot

OneDrive za tvrtke

OneDriveforBusiness.bot@webex.bot

OneNote

OneNote.bot@webex.bot

Upozorenja programa Outlook za Microsoft Office 365

OutlookAlerts.bot@webex.bot

PagerDuty

PagerDuty.bot@webex.bot

Ključni alat za praćenje

PivotalTracker.bot@webex.bot

RSS

RSS.bot@webex.bot

Upozorenja salesforcea

SalesforceAlerts.bot@webex.bot

ServiceNow

ServiceNow.bot@webex.bot

SharePoint Online

SharePointOnline.bot@webex.bot

Pametna tablica

Smartsheet.bot@webex.bot

Pruga

Stripe.bot@webex.bot

SurveyMonkey

SurveyMonkey.bot@webex.bot

Todoist

Todoist.bot@webex.bot

Trello

Trello.bot@webex.bot

Twitter

Twitter.bot@webex.bot

Korisničkovoice

UserVoice.bot@webex.bot

Azure DevOps

  • AzureDevOpsServices.bot@webex.bot

  • AzureDevOpsServer.bot@webex.bot

xMatters

xMatters.bot@webex.bot

Zendesk

Zendesk.bot@webex.bot

Zoho CRM

ZohoCRM.bot@webex.bot

Zoho pošta

ZohoMail.bot@webex.bot