Botovi i druge aplikacije omogućuju vam povećanje produktivnosti proširenjem funkcionalnosti webex aplikacije. Webex App Hub sadrži katalog aplikacija koje su razvili Cisco i programeri trećih strana, a koje su dostupne svima koji koriste webex aplikacije i webex sastanke.

Mnogi botovi koje je razvio Cisco slijede određeni uzorak: ovi botovi šalju vam prilagođene obavijesti u odgovarajućem prostoru webex aplikacije kako bi vam rekli o nečemu što se događa u aplikaciji web-mjesta treće strane. Na primjer, bot objavljuje poruku da bi vas obavijestio kada se datoteka prenosi u mapu Okvir ili kada se redak doda u Smartsheet.

Neki botovi omogućuju pružanje dodatne funkcionalnosti. Na primjer, s Jira i Trello možete koristiti naredbe u prostoru webex aplikacije kako bi bot dovršio akcije za vas na web mjestu treće strane.

Imate problema s postavljanjem tih tijekova rada? Ako zapnete ili naiđete na probleme s botom, za pomoć se obratite podršci za razvojne programere aplikacija.

Dropbox koristimo kao primjer u ovom zadatku kako bismo ilustrirali proces stvaranja tijeka rada, a dolje navedene aplikacije koriste taj isti postupak. Za ostale aplikacije više informacija možete pronaći na Webex App Hubu .

1

Idite u webex aplikaciju i stvorite prostor s botom pomoću bot iD-a e-pošte za taj bot.

2

Unesite upravljanje u prostoru i pošaljite. Ako se nalazite u prostoru s više od bota, @mention i odaberite bot, a zatim unesite upravljanje i slanje.

Bot odgovara vezom na web-mjesto na kojem možete upravljati svojim tijekovima rada, stoga nastavite i odaberite vezu.
3

Odaberite Odaberite Tijek rada da biste dodali tijek rada za prijenos nove datoteke.

4

Ako je ovo vaš prvi tijek rada za aplikaciju, morate autorizirati aplikaciju treće strane. Odaberite Sljedeća > Dodaj, a zatim se prijavite u aplikaciju treće strane da biste dovršili autorizaciju.

Ako ste već prijavljeni u aplikaciju, od vas se možda neće zatražiti da se prijavite u aplikaciju treće strane.

5

Pokrenite tijek rada Prenesena nova datoteka. Taj se postupak može razlikovati od aplikacije do aplikacije, ali u svim slučajevima možete imenovati tijek rada, odabrati autorizaciju (račun) koju želite koristiti, a zatim odabrati oblik teksta obavijesti. Ostala polja specifična su za bot.

6

(Neobavezno) Onemogućite poruku o primitku zadane obavijesti da biste prilagodili oblik obavijesti. Možete odabrati atribute koje želite kako bi tekst obavijesti odgovarao vašim potrebama.

7

Kada završite s promjenom oblika, odaberite Gotovo , a zatim Spremi kada završite s konfiguriranjem tijeka rada.

I web stranica i webex aplikacija obavještavaju vas o uspješnom stvaranju vašeg tijeka rada, međutim neke aplikacije, poput Dropboxa, mogu doživjeti kašnjenje u slanju obavijesti.

Evo popisa nekih aplikacija koje je stvorio Cisco, a sve aplikacije možete pregledati na Webex App Hubu . Za postavljanje tijeka rada trebat će vam ovaj ID e-pošte. Na primjer, ID e-pošte za Dropbox je Dropbox.bot@webex.bot.

Botovi

Bot ID e-pošte

Aha!

Aha.bot@webex.bot

Asana

Asana.bot@webex.bot

Basecamp

Basecamp.bot@webex.bot

Bitbucket

  • Bitbucket Cloud

  • Bitbucket poslužitelj

  • BitbucketCloud.bot@webex.bot

  • BitbucketServer.bot@webex.bot

Bonus

Bonusly.bot@webex.bot

Okvir

Box.bot@webex.bot

Kodiranje

Codeship.bot@webex.bot

DocuSign

DocuSign.bot@webex.bot

Dropbox

Dropbox.bot@webex.bot

Eventbrite

Eventbrite.bot@webex.bot

Excel Online

ExcelOnline.bot@webex.bot

GitHub

  • GitHub oblak

  • GitHub Enterprise

  • GitHubCloud.bot@webex.bot

  • GitHubEnterprise.bot@webex.bot

GitLab

GitLab.bot@webex.bot

Google

  • Kalendar

  • Pogon

  • Zadaci

  • GoogleCalendar.bot@webex.bot

  • GoogleDrive.bot@webex.bot

  • GoogleTasks.bot@webex.bot

Heroku

Heroku.bot@webex.bot

Hubspot

HubSpotEFT@webex.bot

Jenkins

Jenkins.bot@webex.bot

Jira

  • Jira Cloud

  • Jira poslužitelj

  • JiraCloud.bot@webex.bot

  • JiraServer.bot@webex.bot

Mailchimp

Mailchimp.bot@webex.bot

Marketo

Marketo.bot@webex.bot

Nova relikvija

NewRelic.bot@webex.bot

Pojam

Notion.bot@webex.bot

OneDrive

OneDrive.bot@webex.bot

OneDrive za tvrtke

OneDriveforBusiness.bot@webex.bot

OneNote

OneNote.bot@webex.bot

Upozorenja programa Outlook za Microsoft Office 365

OutlookAlerts.bot@webex.bot

PagerDuty

PagerDuty.bot@webex.bot

Pipedrive

Pipedrive.bot@webex.bot

Ključni tragač

PivotalTracker.bot@webex.bot

RSS

RSS.bot@webex.bot

Upozorenja Salesforcea

SalesforceAlerts.bot@webex.bot

ServiceNow

ServiceNow.bot@webex.bot

SharePoint Online

SharePointOnline.bot@webex.bot

Smartsheet

Smartsheet.bot@webex.bot

Pruga

Stripe.bot@webex.bot

SurveyMonkey

SurveyMonkey.bot@webex.bot

Todoist

Todoist.bot@webex.bot

Trello

Trello.bot@webex.bot

Twitter

Twitter.bot@webex.bot

UserVoice

UserVoice.bot@webex.bot

Azure DevOps

  • Azure DevOps Services

  • Azure DevOps Server

  • AzureDevOpsServices.bot@webex.bot

  • AzureDevOpsServer.bot@webex.bot

Akvarel

Watercooler.bot@webex.bot

xMatters

xMatters.bot@webex.bot

Zendesk

Zendesk.bot@webex.bot

Zoho CRM

ZohoCRM.bot@webex.bot

Zoho Pošta

ZohoMail.bot@webex.bot