Botovi i druge aplikacije vam omogućavaju da povećate produktivnost proširenjem funkcionalnostiAplikacija Webex. Webex App Hub sadrži katalog aplikacija koje su razvili Cisco i nezavisni programeri i koje su dostupne svima koji koristeAplikacija Webexsastanci i Vebeks.

Mnogi roboti koje je razvio Cisco slede određeni obrazac: ovi botovi vam šalju prilagođena obaveštenja u odgovarajućemAplikacija Webexprostor da vas obavestim o nečemu što se dešava u aplikaciji za sajt treće strane. Na primer, bot postavlja poruku da vas obavesti kada se datoteka otpremi u direktorijum sa kutijama ili kada se red doda u pametni list.

Neki botovi omogućavaju i obezbeđuju dodatnu funkcionalnost. Na primer, sa Jira i Trello, možete koristiti komande uAplikacija Webexprostor da imate bot kompletne radnje za vas na sajtu treće strane.

Imate problema sa podešavanjem ovih radnih procesa? Ako zapnete ili naiđete na bilo kakve probleme sa botom, kontaktirajte podršku programera aplikacije za pomoć.

Koristimo Dropbox kao primer u ovom zadatku da bismo prikazali proces kreiranja radnog procesa, aplikacije navedene u nastavku koriste ovaj isti proces. Za druge aplikacije, više informacija možete da pronađete na Webex App Hub-u.

1

Idite naAplikacija Webexi napravite prostor sa botom koristeći bot imejl ID za tog robota.

2

Unesi manage u prostoru i pošaljite. Ako ste u prostoru sa više od samo robota, @mention and select the bot, then enter manage i pošalji.

Bot odgovara linkom na veb sajt na kojem možete da upravljate svojim radnim procesima, pa samo izvolite i izaberite link.
3

Izaberite Izaberite radni proces da biste dodali radni proces otpremanja nove datoteke.

4

Ako je ovo vaš prvi radni proces za aplikaciju, morate da autorizujete aplikaciju treće strane. Izaberite Sledeće > Dodaj, a zatim se prijavite u aplikaciju treće strane da biste dovršili autorizaciju.

Ako ste već prijavljeni u aplikaciju, možda od vas neće biti zatraženo da se prijavite u aplikaciju treće strane.

5

Pokrenite radni proces otpremanja nove datoteke. Ovaj proces može da varira od aplikacije do aplikacije, ali u svim slučajevima možete da navedete svoj radni proces, izaberete koje ovlašćenje (nalog) želite da koristite, a zatim izaberete format teksta obaveštenja. Ostala polja su specifična za botove.

6

(Nije obavezno) Onemogućite podrazumevanu poruku o obaveštenju da biste prilagodili format obaveštenja. Možete da izaberete atribute koje želite kako bi tekst obaveštenja zadovoljio vaše potrebe.

7

Izaberite Gotovo kada završite sa promenom formata, a zatim Sačuvajte kada završite sa konfigurisanjem radnog procesa.

I veb sajt iAplikacija Webexvas obaveštava o uspešnom kreiranju radnog procesa, međutim, neke aplikacije, kao što je Dropbox, mogu da dožive kašnjenje u slanju obaveštenja.

Evo liste nekih aplikacija koje je kreirao Cisco, a sve aplikacije možete da pregledate na Webex App Hub-u. Za postavljanje radnog procesa potreban vam je ovaj ID imejla. Na primer, ID e-pošte za Dropbox je Dropbox.bot@webex.bot.

Botovi

Bot ID imejla

Aha!

Aha.bot@webex.bot

Asana

Asana.bot@webex.bot

Bazni kamp

Basecamp.bot@webex.bot

Beanstalk

Beanstalk.bot@webex.bot

Bitbaket

  • Bitbucket Cloud

  • Bitbucket Server

  • BitbucketCloud.bot@webex.bot

  • BitbucketServer.bot@webex.bot

Bonusno

Bonusly.bot@webex.bot

Box

Box.bot@webex.bot

Kodiranje

Codeship.bot@webex.bot

DocuSign

DocuSign.bot@webex.bot

Dropbox

Dropbox.bot@webex.bot

Eventbrite

Eventbrite.bot@webex.bot

Excel onlajn

ExcelOnline.bot@webex.bot

GitHub

  • GitHub oblak

  • GitHub Enterprise

  • GitHubCloud.bot@webex.bot

  • GitHubEnterprise.bot@webex.bot

GitLab

GitLab.bot@webex.bot

Google

  • Kalendar

  • Pogon

  • Zadaci

  • GoogleCalendar.bot@webex.bot

  • GoogleDrive.bot@webex.bot

  • GoogleTasks.bot@webex.bot

Heroku

Heroku.bot@webex.bot

Hubspot

HubSpotEFT@webex.bot

Dženkins

Jenkins.bot@webex.bot

Jira

  • Jira Cloud

  • Jira Server

  • JiraCloud.bot@webex.bot

  • JiraServer.bot@webex.bot

Mailchimp

Mailchimp.bot@webex.bot

Marketo

Marketo.bot@webex.bot

Nova relikvija

NewRelic.bot@webex.bot

Pojam

Pojam.bot@webex.bot

OneDrive

OneDrive.bot@webex.bot

OneDrive za preduzeća

OneDriveforBusiness.bot@webex.bot

OneNote

OneNote.bot@webex.bot

Outlook upozorenja za Microsoft Office 365

OutlookAlerts.bot@webex.bot

PagerDuty

PagerDuty.bot@webex.bot

Pipedrive

Pipedrive.bot@webex.bot

Ključni tragač

PivotalTracker.bot@webex.bot

RSS

RSS.bot@webex.bot

Upozorenja Salesforce-a

SalesforceAlerts.bot@webex.bot

ServiceNow

ServiceNow.bot@webex.bot

SharePoint onlajn

SharePointOnline.bot@webex.bot

Pametni list

Smartsheet.bot@webex.bot

Stripe

Stripe.bot@webex.bot

SurveyMonkey

SurveyMonkey.bot@webex.bot

Todoist

Todoist.bot@webex.bot

Trello

Trello.bot@webex.bot

Twitter

Twitter.bot@webex.bot

Korisnički glas

UserVoice.bot@webex.bot

Azure DevOps

  • Azure DevOps servisi

  • Azure DevOps server

  • AzureDevOpsServices.bot@webex.bot

  • AzureDevOpsServer.bot@webex.bot

Vodeni hladnjak

Watercooler.bot@webex.bot

xMatters

xMatters.bot@webex.bot

Zendesk

Zendesk.bot@webex.bot

Zoho CRM

ZohoCRM.bot@webex.bot

Zoho Mail

ZohoMail.bot@webex.bot